Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lesznek az ilyen gyerekeknek...

Lesznek az ilyen gyerekeknek "gyökerei"?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan ismerősöm van, aki külföldön szült gyermeket. Több ezer kilométerre a nagyszülőktől. Több olyan is van, aki azóta országról országra jár kisgyermekkel. (Amerika, Anglia, Svájc stb.) Skypon tartják a nagyszülőkkel a kapcsolatot, illetve évente 1, max 2 személyes találkozó.

Tudom, hogy a megélhetés "nagy úr" (bár egyik ismerősöm sem volt nagyon rossz anyagi helyzetben, inkább jobbat szerettek volna), de szerintetek megéri ilyan távolságban élni a családtagoktól? Lesznek az ilyen gyerekeknek gyökerei, kötődései? Persze tudom, kint nyelvet tanul, jobb iskolák, jobb életminőség, de mégis, ennyivel? Kiváncsi vagyok, mit gondoltok :)


2015. júl. 9. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Lehet, hogy olyan "gyökereik" nem lesznek, amikre te gondolsz, viszont földhözragadtak sem lesznek, főleg azok, akik sok országban megfordulnak gyerekkorukban. Nekik a változás természetes lesz, nem fognak félni az újtól felnőttként sem, és megtanulnak könnyen kapcsolatokat teremteni, új embereket megismerni. Szerintem nincs ezzel baj, sőt, szerintem szerencsés az ilyen ember, mert nem fogja visszatartani merész lépésektől az, hogy tart az ismeretlentől.
2015. júl. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Máshogy nőnek fel. Nekik más lesz természetes, nem az, hogy a nagyihoz megy hétvégén. Sokat változott a világ, a kommunikáció, gyakorlatilag nincsenek határok, nincs távolság annyira, mint amikor én voltam gyerek. Sokat kap egy ilyen gyerek, de való igaz, mást elveszít. Nem fogja viszont hiányként megélni, neki ez lesz a normális. Én nem tenném, de megértem, aki ezt teszi. Ezzel fel kell vállalni sokmindent, sok dologról le kell mondani.
2015. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Neki ez lesz az "otthona", ez az életforma, neki ez lesz természetes. Ha jól kezelik a helyzetet a szülők és nem érzékeny típus a gyerek (pl aki nem tud még a szomszéd ovis csoportba sem átmenni, mert megrázkódtatást jelent neki, van ilyen gyerek nem is kevés), akkor nem hiszem, hogy gond lenne ebből. A magyar ilyen röghöz kötött nép, de sok népnél a folyamatos költözködés tök megszokott.
2015. júl. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Rokonomék klasszikus példája jut eszembe: kiköltöztek, több országban laktak, jómódban, és nekem mindig ők voltak a gazdag nagynéniék, akik csokit és levetett ruhát küldenek, míg az idős szülőket és ittlévőségeik ügyintézését a többi családtagra bízták. Most nyugdíjasok, felnőtt az egyszem gyerekük és rettegnek, nehogy otthagyja őket.
2015. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Mi /a férjem és én/ képtelenek lennénk addig külföldre dobbantani, amíg a szüleink, a gyermekeink nagyszülei Magyarországhoz kötnek minket. Számunkra ez egy nagyon erős kapocs. Én kisgyermekként rengeteg értéket /nem anyagi javakra gondolok/ kaptam a nagyszüleimtől, hozzátartoztak az életemhez. Így felnőtt fejjel visszagondolva óriási veszteség lett volna, ha sok ezer kilométerre élünk egymástól. Persze az így felnövő gyermeknek ez a természetes, de ha én tudom, mit jelent egy nagyszülő a gyermek számára, akkor hogyan lennék képes megfosztani őt ettől. A fiam odavan a nagyszüleiért, a kislányom még nagyon pici, de már most érezhető valami megmagyarázhatatlan szeretet, amikor a papa vagy a nagyi kézbe veszi.

Mi hál' istennek jól élünk, de nekünk is vannak anyagi hullámvölgyeink, olyankor jól jönne kétszer ennyi pénz. De ezért nem dobbantanánk. Félni pedig nem félünk az ismeretlentől, mindketten magas szinten bírjuk a nyelvet, ém angoltanár vagyok, tehát szerintem azonnal találnánk munkát. De a nagyszülő olyan érték, amit meg kell becsülni addig, amíg megtehetjük. Sajnos már nyugdíjasok, nem is igazán szolgál jól az egészségük, ezért számomra ajándék mindem velük töltött idő.

És de: valamilyen szinten gyökértelenek lesznek az állandóan költözködő gyerekek.

2015. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó: ha így nézzük, akkor te meg más értékektől, értékes tapasztalatoktól fosztod meg a gyerekeidet (én én is egyébként). Minden éremnek két oldala van, ne feledd, hogy nem ismered tapasztalatból a másik életforma előnyeit. De azért sejthető nagyjából, hogy melyek azok.


Nyelvtanárnak lenni például szép és jó, de aki nem nyelvterületen él anyanyelvi beszélők között, közel sem fogja soha úgy "bírni" a nyelvet, mint aki körül folyamatosan azt beszélik. Ez lehet mindjárt az egyik értéke, előnye a költözködős életformának.


Nem akarom egyik életformát sem propagálni, főleg mert én is csak a röghöz kötött életet ismerem tapasztalatból, csak érdemes elgondolkodni rajta, hogy ami első pillantásra furcsának, nagyon másnak tűnik, az nem feltétlenül rosszabb a megszokottnál.

2015. júl. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!