Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Velem van a baj, vagy nektek...

Velem van a baj, vagy nektek is ennyire sokba kerül a gyerek ruházkodása?

Figyelt kérdés
4 éves,most már nézegetem apránként hogy mi kell majd őszre.4 db cipő kell (itthoni benti,ovis benti,edző meg egy balerina) ez kapásból 14.000 (a 4 összesen,deichmann),és még olcsó is,ahhoz képest akinek speciális kell,amiből egy akár 10.000 is.Tudom,ezt megvehetném olcsóbban a kínaiban,de azokba beleizzad,gombásodik a lába.Ruhák egy részét turizom,de azok sem olyan olcsóak mert csak szép állapotúakat veszek,ami drágább,és az se mindegy milyen,szeret szépen öltözködni.Ruhák még Kik,meg kínai némelyik,bon prix,H@M,csak az olcsóbbakat (kivéve nadrág mert azt nehezen kapok rá) és mégis évente 2-szer 50.000-et biztos ráköltök ruhára,cipőre,de lehet még többet is (gyorsan is nő) velem van a hiba,én csinálom rosszul vagy másnak is ilyen drágán jön ki?És tényleg próbálok az olcsóságra is menni,de még így is baromi sok...
2015. júl. 11. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szintén négy éves fiam van. Horror, mit költünk ruhákra, pedig én is sokszor adok-veszeken vásárolok, a bolti ár alatt jóval olcsóbban.

A kabát, a sínadrág még hagyján télen, mert azok általában kitartanak egy szezont, de a melegítőnadrágok, pólók szinte lekopnak róla az ovi során. Ősszel vettem 6 új melegítőt ovira, de tavasszal újra kellett, örültem, amikor kaptam az Auchanba 1000 Ft-ért darabját. Most őszre megint venni kell. (A barátnőm még rosszabbul is járt, mint mi, mert nála folyton kiszakadnak a melegítők a gyereken, minden hónapban vennie kellett párat.)

Ma voltunk a Deichmannban, a két fiúnak kb. 10 ezer volt a két szandál, vászoncipő. (Tavasszal kaptak sportcipőket, játszósat és elmenőset is.) Cipőben kínait én sem veszek, max. habpapucsot, kemény a talpuk, nem tetszenek minőségre.

Egyébként én is előre vásárolok, már én is nézegetem, szedem össze a holmikat ovira, bölcsire, mert augusztusban minden forint erre menne el. Pont abba a korosztályba tartozik a nagy, akinek nehéz jó állapotú, minőségi, de használt ruhát venni.

2015. júl. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem kicsit se Veled van a baj.Nekünk 2 kicsi gyerekünk van(7 éves fiú,3 éves lány)én olyan értelemben megyek az olcsósága,hogy minőségi legyen DE olcsó.Ezért pl. Angliából rendelem a ruhákat,amikor 50%-os aukció van.Csak George,Next,H&M,F&F ruhákat veszek.Ha akció van,ezek a hosszú ujjú felsők,pólók,leggingsek,zokni(7 db)alsók(5-7 db) 1000-2500 ft-ra jönnek ki,a nadrágok 2500-3000 ft-ra,a pulóverek,kardigánok,kapucnis felsők 1500-2500 ft-ba kerül.Tavasszal vettem a lánykának a téli akcióból-már erre a télre-szuper síoverált(Next),ami 6000 ft-ra jött ki.Tavaly itthon néztem a H&Mben(de a Tescoban is,C&A-ban is)háááát,had ne mondjam,ami tetszett az 11-12 ezer ft volt.
2015. júl. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
A 2. vagyok.És ami nem mindegy,hogy ezeket a ruhákat nagyon jó áron el is tudom adni.Én abból a pénzből veszek újakat,amiket eladtam(persze általában amikor ruhatárat váltok teszek még hozzá,de az később visszajön)
2015. júl. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Baranka ***** válasza:
67%
Az én gyerekeim ruháinak/cipőinek többsége (90 % biztos, hogy használt). Helyi börzén szoktam vásárolni. Volt, hogy vaterán találtam 1! forintért hello kittys polót a posta több volt a mint a ruha ért. Ruháikat szintén börzén veszem. Most találtam egy nagyon jó turit helyben ahol csökkenő árak vannak. Angliából hozzák a ruhákat. Csütörtökönként 190 ft/kg minden. 30 forintért vettem két gyönyörű szép rövid újjut a lánynak. És meg nem mondaná senki, hogy használt,
2015. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Három fiam van, 8,6 és 3 évesek. Az iskolába és óvodába új nadrágokat, pólókat-pulcsikat veszek,de itthonra vagy szaladgálósnak csak használtakat(de jó állapotút). Nagyon jókat ki lehet fogni használt ruha boltokban, turikba... Cipőket újakat veszek mindnek mindig! Vettem már használt kabátot, széldzsekit majdnem újat pár száz forintért... Muszáj,mert mindent nem tudok újonnan megvenni mert horribilis összegeket költünk így is ruhákra!
2015. júl. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2 éves a kisfiam. Most nyárra kapott egy vászon tornacipőt (Brendon), egy strandcipőt (Brendon) szandál (Geox), sport cipő (Nike). 1 Kalap, 1 sapka, 6 zokni, 3-4póló, 2 együttes (ezek is Brendon. 5 rövidnadrág 3 rövidujjú body, 5 ujjatlal, melegítők, pólók, egy kardigán. A többi tavaszi vasarlasból meg jó volt neki. Szezononkent egy szép kis összeg szokott kijönni, de pontosan nem tudom nem szamoltam meg. De sok igen jol látod.
2015. júl. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez mindenkivel így van (kivéve persze a szupermamikat!) :)

A gyerekruhák közel annyiba kerülnek, mint a felnőtt cuccok, ráadásul tényleg pikk-pakk kinőnek mindent a gyerekek.

Az ovis fiam évi 2 méretet nő, az iskolás pedig 1-et, na de a nadrágok botrányos állapotban vannak már 2-3 hónap után! :)

Én úgy szoktam csinálni, hogy amikor látok valamit nagyobb méretben leárazva, akkor megveszem, így azért elég olcsón ki lehet fogni jó cuccokat. Pl. most a Tesco-ban vettem több nadrágot is őszre a nagynak 134-es méretben 1000 Ft-ért. A H&M-ben is szokott lenni leárazás + tavasszal 20% kedvezmény, így ilyenkor betankolok pólóval, pulcsival, rövidnadrággal, melegítővel stb. A Decathlon-ban, Hervis-ben, Intersport-ban is mindig körülnézek, ill. az Aldi-ban és a Lidl-ben is szoktak jó cuccok lenni, főleg a technikai ruhák.

A cipőket is mindig megnézem, az utolsó párokat szinte féláron szokták adni, pl. utoljára 3500 Ft-ért vettem egy menő Adidas cipőt a nagynak, mert még a félárból is lejött 20% kedvezmény a Reno-ban :)

Használt cuccokat az ő méretükben olcsón és jó állapotban már nem nagyon lehet találni, mert ami olcsó, az kb. géprongy kategóriájú, a jó minőségűek viszont sokszor az új árában vannak. Talán kabátot lehet néha kifogni, de az is ritka.

Nekem az a mázlim, hogy a gyerekeim simán hordják, amit én választok, szóval nem válogatósak, így legalább nem kell velük mennem :)

2015. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, viszont otthonra minek cipő?
2015. júl. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam és igen rengeteg megy el ruhára cipöre màjus végén vettem neki szandit 6000-ért és màr kicsi.Szeretem a Lupilu,F&F,meg a Hàda ruhàit.Akciòkat is figyelem de mégis.
2015. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne évente kétszer vásárolj, ha eloszlik kevésbé megrázó. Nekem a Deichmannos cipőkkel elég rossz tapasztalataim vannak (Elefanten a kivétel de az meg drágább), a Decathlonosak sokkal tovább bírják, árban meg hasonló vagy olcsóbb. Talán kérges szandáljuk nincs, de sportcipőt, bakancsot, csizmát nagyon olcsón lehet venni.


Ha van ismerősöd kicsit idősebb gyerekkel, nyugodtan kérdezz rá nincs-e feles ruhája, ha nincs ideje eladogatni még örül is hogy elpasszolhatja.

2015. júl. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!