Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valaki hasonló helyzetben?

Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt halljuk, hogy a nő szeretne gyereket, a férfi viszont nem, ezért a nő önkényesen dönt és teherbe esik, a férfi boldogsága pedig nem felhőtlen stb. De mi van akkor, ha pont fordítva van? A párom szeretne közös gyereket, de én nem. Soha nem akartam és nem is fogok. Van, aki alkalmatlan rá, neki nem való és taszítja az egész.

Vajon ez a kapcsolatunk végét kell, hogy jelentse?


(Egyszer még a kapcsolat elején azt mondta, hogy tudna élni gyerek nélkül is, de utána soha többé nem mondta, sőt, többször kifejezte az igényét.)



2015. júl. 8. 20:48
 1/10 anonim válasza:
Ha nem tartja tiszteletben azt, h TE nem szeretnél gyereket, akkor el kell hagyni. A nő szívja végül úgyis meg.
2015. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tudom, ez a probléma lényege. Szeretjük egymást, stabil a kapcsolat és kiegyensúlyozott minden téren. Nem szeretném elveszíteni, de ekkora áldozatot nem tudok meghozni érte, az ő boldogságáért.

Vajon volt valaki hasonló helyzetben?

2015. júl. 8. 20:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha ekkora áldozatot nem tudsz meghozni, akkor tedd meg az ő boldogságáért hagyd el, hogy mással boldog lehessen egy családdal. Lehet, hogy most még minden idill, de később neki ez kevés lesz.

Én voltam olyan kapcsolatban 5 évig, hogy én akartam párom meg nem. Amikor szakítottunk, azt hittem, nem élem túl, de mindig arra gondoltam, hogy ő nem akar családot. Ennek 7 éve k. Most férjnél vagyok, két gyerekkel, boldogabban mint valaha. Az ex, már egyáltalán nem fj, nem is voltam/lettem volna boldog vele. Ő azóta is egyedül, mert nem akar Továbbra sem családot. Körülötte a barátok mind alapítottak, így el is szakadtak. Ezt sajnálom. Azóta tiszta hülye, úgy viselkedik mint egy 20 éves. Szörnyű. Nagyon Boldog vagyok, hogy nem vele lek még mindig.

2015. júl. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Világos.
2015. júl. 8. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok? Tudod, sokan meggondolják magukat idővel. Másrészt, ha annyira elképzelhetetlennek tartod, szerintem legyél vele őszinte. Ha így is jó, az szuper, de ha azt érzed, hogy nem megy így igazán jól, talán érdemes elgondolkodni, még mindig dönthetsz másképp, vagy szétváltok. Az egész a te kezedben van, az a lényeg.

"Egyszer még a kapcsolat elején azt mondta, hogy tudna élni gyerek nélkül is, de utána soha többé nem mondta, sőt, többször kifejezte az igényét." - Ez teljesen normális, az emberek változnak, ne hibáztasd emiatt. Talán ez most egy átmeneti időszak, és te is meggondolhatod magad. Általában fordítva szokott lenni, előbb akar a nő, a férfi nem, még várna, vagy csak időt húz, de ilyen is van.

2015. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
igen ismerek, "vélelenül" szándékosan teherbe ejtette a párját. és nem is egy férfi van, aki ezzel akarja megfogni a nőt, csak a legtöbbje szövegeléssel indít, de van, ki tettekkel. a nők, hiába nem tervezték ilyen esetben, az abortuszt akkor is kétszer meggondolják.
2015. júl. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Természetesen beszéltünk róla, én elmondtam neki, hogy én nem szeretnék egy gyereket sem. Valószínűleg ő is úgy van vele, mint oly sokan; hogy később biztosan meggondolom magam, ezért nem is próbál hatást gyakorolni rám vagy hasonló.

Már félek beszélni vele erről, mert előbb-utóbb ki kell derülnie, hogy ez valószínűleg akkora akadályt jelent, amit lehetetlen áthidalni.


Egyébként magukkal a gyerekekkel különösebben nincs bajom, viszont ha olyan anyja van, aki nem tudja neki adni a teljes lényét, csak úgy ,,elvannak" egymással, hisz kényszerből szülte őt, az nem nevezhető a legjobb kapcsolatnak, biztosan a gyereknek is rossz. Jól ismerem magam, ezért az anyaság lehetetlen számomra.

2015. júl. 9. 09:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben a szakítást javaslom.
2015. júl. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben neki kell szerintem döntenie, hogy így is együtt akar veled maradni, vagy sem.


Valószínűleg nem fogja ezt elfogadni hosszabb távon, ha már most is mondja, hogy szeretne gyereket. Te annyit megtehetnél esetleg, hogy elmész szakemberhez, vagy családállításra (az csak 1 alkalom), és utánajársz a tudatalatti okonak, és hogy ez olyan, amin lehet változtatnia, vagy ez már így marad. Ha tényleg szereted, akkor ennyit szerintem megérne a dolog. Sokszor van, hogy azt hiszi az ember, hogy valami kőbe van vésve, aztán kiderül, hogy mégsem.

2015. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam mindig, hogy neki kell döntenie, önállóan, hiszen én hiába szeretnék vele maradni, ha neki ez problémát jelent.

Azt hiszem, értelmetlen volna szakemberhez fordulni.


Köszönöm szépen a válaszokat.

2015. júl. 9. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!