Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az őssejttár...

Mi a véleményetek az őssejttárolásról? Van értelme? Megéri?

Figyelt kérdés

Babatervezéskor felmerült, hogy levetetjük. De két baba jön egyszerre, így irgalmatlanul sokba kerül. Sőt, a jobban belegondolok, eleve két gyereket terveztünk, így az éves tárolási díj előbb-utóbb úgyis megduplázódott volna.


Az a jó persze, ha soha nincs rá szükség a későbbiekben, de mi van akkor, ha kellene, de mi úgy döntöttünk, hogy pl. inkább félretesszük a gyereknek ezt az összeget.


2014. dec. 30. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyira nem igen értenek hozzá az emberek, hogy vagy hisznek benne vagy nem. Akik ezt csinálják nekik biztos megéri. Amúgy mennyibe kerül ?? Mint írod majd esetleg megduplázódik az éves díj. Nyilván meg triplázódik. Meg aztán majd jön még sok minden hozzá. Csak fizetni kell és akkor rendbe lesz. No de ha ezt meg is tudja valaki fizetni, mi a biztosíték arra hogy majd valamikor ez jó lesz. Vagy egyáltalán tudják valamire használni. Most persze minden jót megigérnek. A pénz az nagy úr. Iszonyú nagy biznisz vagy minden gyógyszerbe. Az influenza elleni oltásba is majd bele haltak egynéhányan. Én nem hiszek ezekbe. De ez az én véleményem. Reggeltől estig egyebet se hall az ember csak gyógyszer reklámot. Ha csak negyedét megenné az ember vagy használná , már abba bele halna. Szerintem véleményt még nem igen tud mondani senki. Maximum csak azt hogy hisz-e benne vagy nem.
2014. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Igen, a költségek mellet nekem is az a bajom, hogy nem vagyok meggyőződve róla, hogy ez orvosilag ér bármit is évtizedek múlva...
2014. dec. 30. 11:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Az alapcsomag a Hepinetnél most akciósan 149 ezer + évente 13 500 az éves tárolási díj. Szóval az egyből 300 000 lenne egyszerre, egy összegben, utána 27 000/év, meg ugye ki tudja hova emelik. Szerintem ez nagyon sok egy átlagos magyar családnak, főleg a kezdő összeg még a babakelengye mellé...
2014. dec. 30. 11:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor más ennek a többszörösét költi nyaralásra évente, mi 10 év alatt egyszer voltunk Hévízen...
2014. dec. 30. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem szeretnék most reagálni,h van-e értelme. Egyrészt mert rengeteg ilyen kérdést tettek itt fel, másrészt ezt mindenki maga döntse el, sztem nagyon szubjektív ennek megítélése.

Viszont amennyire én emlékszem, a legtöbb cég ad kedvezményt ikerterhesség esetén. Mi a CBC-nél vetettük le (náluk ált. van vmilyen akció), a levétel 80ezer volt, 10 évre a tárolás 90 ezer (ezt 4 részletben fizetjük ki 1 év alatt). Tudom,h sokaknak ez is lehetetlen, de számunkra ez egy vállalható összeg. Sok 100ezret mi sem tudtunk volna kifizetni.

2014. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Ikerkedvezményre nem is gondoltam!
2014. dec. 30. 13:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nàlam ezek az összegek még tűréshatàron belül vannak, viszont nem vetettük le, mert nem győzött meg a dolog.

Krivàn Gergely Zàróra c. műsorban adott interjújàt ajànlom figyelmedbe.

2014. dec. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-eshez csatlakozom, nézd meg a videót Youtube-on.
2014. dec. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat, nagyon hasznos volt mind! Már meg is kerestem a videót, meg fogom nézni!
2014. dec. 30. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!