Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt valaki, aki "el tudta...

Nuvolyna kérdése:

Van itt valaki, aki "el tudta engedni" a vágyakozás a gyerek után?

Figyelt kérdés
Nagyon úgy néz ki, hogy vagy hatalmas dózisú hormon, vagy csoda kell ahhoz, hogy összejöjjön. 38 éves és vagyok, próbálom feldolgozni, hogy talán sosem lehet gyerekem - a férjem az örökbefogadást kizárja -, próbálom "elengedni a témát" ahogy mindig mindenki sulykolja belém. Van olyan akinek ez sikerült? Ha igen, kérem, kérem segítsen, hogy hogyan :-(
2015. júl. 14. 15:58
 1/5 A kérdező kommentje:
persze - vágyakozást...
2015. júl. 14. 15:58
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Nekem sikerült. 4 évig próbálkoztunk és nem lett baba. Minden hónapban depresszió, negatív terhességi tesztek, sírógörcs, önmarcangolás. Eljött az a pont, amikor azt mondtam elég volt. Úgy voltam vele, hogy keresek más értelmet az életemnek. El fogadtam, hogy nekem nem lesz gyerekem. Új hobbykat kerestem, amivel lekötöttem magam. A környezetemben elég sok olyan pár volt, akiknek nem volt gyerek és ők is új értelmet kerestek az életüknek. Vettek magunknak házi kedvencet, akiről gondoskodhattak, utazgattak, tanultak. Megtanulták kitölteni az űrt. Kiegyensúlyozottabb lettem, nem stresszeltem. Egy év telt el így. Meglepetésemre egyszer feltűnt, hogy kimaradt a menstruációm. Már 15 hónapos a kis csodám. Biztos vagyok benne, hogy azért sikerült, mert elengedtem a dolgokat. Kitartás! Annyi történetet hallom, hogy a csoda is kevés lenne és mégis sikerül.
2015. júl. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) én is a 4.ben járok már, házikedvenc is van :? Csak az a bizonyos "más értelem" megtalálása nem megy...szeptemberben megyek még az általam utolsónak tekintett lombik ra és rettegek a sikertelenségtől :( nem akarom azt se ujraélni, így próbálok előre felkészülni...
2015. júl. 14. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Tudom nehéz, de látod én is megkaptam a bébimet :) Nem gondoltam a gyerektémára, nem görcsöltem, csak éltem. Mi lenne, ha eljárnál valamilyen meditációs tanfolyamra? Lehet, hogy az segítene. Én fogtam és elvágtam az agyamban a témát. Arra gondoltam, hogy van egy csodálatos férjem, aki elfogad így, lemond miattam a gyerekről (pedig nagyon-nagyon gyerekcentrikus volt mindig) Nem akartam az ő életét megkeseríteni, azzal, hogy látja mennyire szenvedek. Én nagyon anyáskodó jellem vagyok és mindig találtam magamnak pátyolgatni való embert, vagy gyereket, akivel foglalkozhatok-szerethetek. Nálunk a férjem belement volna az örökbefogadásba, de én nem szerettem volna. Amúgy lehet, hogy hülyének fogsz nézni, de nem egy ismerősöm van, akinek a gyógyvíz segített a teherbeesésnél. Bükfürdőt nagyon dicsérik. Van egy ismerős házaspár, akinek nagy nehézségek árán lombikkal lett babájuk. Nemrégiben elmentek nyaralni és terhesen jött haza. Van egy barátom, aki nemrég megismerkedett egy lánnyal. A lánynak PCO-ja van. Kb az első együttlétből baba lett, úgy hogy a lánynak azt mondták, hogy sosem lesz gyereke. Van sok pozitív példa :) Drukkolok, hogy sikerüljön a lombik!
2015. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igyekszem, csak neha annyira nekikeseredek...rengeteget segít hogy olvashattam Rólad és gratulálok a babához meg a férjhez is :)
2015. júl. 14. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!