Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túl nagy már egy ekkora...

Nem túl nagy már egy ekkora gyerek ahhoz, hogy fantáziavilágban éljen? És nem furcsák ezek a fantáziák?

Figyelt kérdés
11 éves lányom most amióta szünet van sokat van együtt a 12 éves szomszéd kislánnyal. A lány ilyen meséket ad be neki, hogy nekik fegyvereik vannak elrejtve otthon befalazva a falban, és bármikor elővehetnék és lelőhetnének vele mindenkit az utcában és hasonlók. A frászt hozta a lányomra, de mondtam neki, hogy a kislány nyilván csak kitalálta, a lányom megnyugodott. Ennek ellenére engem aggaszt, elég furának tartom ezt az egészet, hogy ilyenekről fantáziál, vagy normális ez egy ekkora gyereknél? Miért mond ilyeneket? Beszéljek az anyjával?
2015. júl. 13. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, mitől vagy biztos benne, hogy a kislány csak kitalálta ezt.


Valószínűbb, hogy tényleg van valahol eldugva fegyver, és mivel nem beszélnek erről a gyerekkel (talán úgy gondolják, a gyerek nem is tud róla), ő hozzárakta a tv-ből látott dolgokból azt, amit gondolt.


Én beszélnék a szülőkkel.

2015. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-es, az jó. De ha nem kitalálta és tényleg fegyvereik vannak a falban, akkor odaküldöd a kérdezőt beszélni pszichopatáékkal? :D

Nem tudom, valami egész biztos, hogy nincs rendben a kislánnyal, hogy ilyen agresszív fantáziái vannak... azt már csak remélni merem, hogy nincsenek igazából fegyvereik.

2015. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy van otthon fegyver valahová eldugva, még nem lesz se pszichopata, se tömeggyilkos valaki. Lehet, hogy csak egy légpuskáról van szó.
2015. júl. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze, lehet, hogy van otthon tényleg fegyverük, de azt sokkal többször lehet szerintem tapasztalni, hogy a gyerekeknek a fantáziavilág, főleg ha összekötődik a nagyotmondással, dicsekvéssel, akkor a menekülés egy formája. Az, hogy egy középsős gyerek macskásat játszik négykézláb nyávolgva a konyhakövön, az még oké, de aki tizenévesen még ott tart, hogy apukám bokszokó meg titkosügynök meg hogy tömegpusztító fegyvereink vannak otthon, és ezt szinte valóságként is éli meg, az szerintem egy menekülés.
2015. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
sserintemez hülyeség.Egy tizenkétéves lány nem talál ki ijesmit.és ha igaz is lenne akkor biztos nem tudna róla.Ezt egy filmböl vagy könyvböl szedte.Szerontem csak kerüljátek el öket.
2015. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!