Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen gyermekvállalással,...

Milyen gyermekvállalással, terhességgel, babákkal kapcsolatos szakmák vannak?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, 1 év múlva végzek a főiskolán, mint diplomás ápoló. Ha van egy csepp szabadidőm, már jövök is ide a fórumra olvasni ebben a témában. Minden kismamáknak való könyvet elolvastam már. Azt hittem ez azért van, mert nagyon szeretnék már babát (ami igaz is)

De azt hiszem, az kicsit több ennél. Szeretnék ezzel foglalkozni!

Milyen ilyen jellegű szakmák vannak?

(ezekről tudok: szülésznő, csecsemőgondozó, védőnő, óvónő, stb)


Van még vmi?


2015. júl. 14. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Pont ezeket írtam volna le. Esetleg bébiszitter, gyógypedagógus (igaz ez egy speciális), gyermekorvos...
2015. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még esetleg a gyógytornász, pl. korai fejlesztőkben ők mozgatják a babákat, ha oda kell járniuk.

Más nem igazán van szerintem. Gondolj bele, kikkel találkozik általában egy csecsemő. Leginkább a szüleivel, családjával. Ezen kívül, amikor megszületik, találkozik az egészségügyi dolgozókkal. Ha beteg, akkor úgyszintén velük találkozik. Ha nincs családja, akkor csecsemőgondozókkal van egész nap. Ha mindkét szülő dolgozik, akkor bölcsődében van, kisgyermekgondozókkal, de azért ott nem sok baba van manapság, a legtöbb gyerek kétéves kora környékén kezdi a bölcsit, egyévesnél fiatalabb gyerek pedig elvétve akad.

Szóval azt hiszem, az általad felsorolt szakmák közül kell választanod, vagy ugye még mehetsz gyógytornásznak.

2015. júl. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!