Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Neked is várnod kell még a...

Neked is várnod kell még a gyermekvállalással? Miért és mennyi időt?

Figyelt kérdés
Hogy bìrod?
2014. dec. 29. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem annyiból szerencsém volt, hogy csak akkor kezdtem igazán gyerek után vágyakozni, amikor élesben elkezdhettünk próbálkozni. Akkor múltam 28 éves. Egyetem után bő egy évvel lett csak normális állásom, értelemszerűen akkor nem próbálkoztunk. Utána sikerült elhelyezkednem, de ott sem kezdhettem azzal, hogy lejárt a próbaidőm, bocsi, leléptem babázni, szóval vártunk 1-2 évet. Ezután 1 év 8 hónap alatt sikerült teherbe esni. Az első év még nem volt nehéz, utána már rossz volt, hogy nem sikerül.


Nektek miért kell várni? Hány éves vagy?


30/N

21+1 hkm

2014. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Van egy 5 éves fiam. Már mikor megszületett (27 voltam), rögtön akartam a másodikat is. De nem volt munkám (vagyis decemberben elküldtek, januárban terhes lettem), szóval csak gyest kaptam. Így piszok nehéz volt. Győzött a józan ész, hogy egy fizetésre nem vállalhatunk még egy gyerkőcöt. Aztán elhelyezkedtem, de szerződéssel. Idén augusztusban vett át a cég, de még februárig szerződéssel. Akkor dől el, hogy véglegesítenek-e. Lassan 33 vagyok, de ha véglegesítenek, akkor is még legalább 1,5 évet kell várni. Nagyon nehéz. Remélem nem csúszok ki az időből, és a tesó is olyan könnyen összejön majd, mint a fiam.
2014. dec. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem majusig kell meg varom, mire akciozni kezdunk, palyat valtottam, es ha gyakornoki fizetes alapjan kapnam az Elterngeldet (itteni Gyes), az eleg keves lenne, igy meg varnunk kell, mivel nemreg vettek fel teljes allasban, es a szakmai tapasztalat gyujtese sem art.


Nehezen birom, mar en is kiirtam errol par hete kerdest:) Volt, aki irta, hogy tereljem el mas dolgokkal a figyelmem, de ez nehez, mert most csak ez erdekel, illetve a munkam. En addigis keszulodom a majusra, elmegyek hormonokat nezetni, mozgok rendszeresen, odafigyelek az evesre, megrendelem majd a Jonas-naptarat, ilyenek. Az utobbi honapokban mar megfigyeltem, hogy milyen erzes, mikor ovum van, es mi alapjan tudom, hogy meg fog jonni, illetve tul vagyok ket bekepzelt terhesseges cikluson is, mikor mindenben terhessegi tunetet lattam:) Mostmar tudom, hogy a beagyazodasi verzes ritka, hogy ovunal viszont annal gyakoribb, hogy a terhessegeknel nagyon nagy reszben nincs tunet a legelejen, csak a 6. het kornyeketol, vagy van, akinel akkor sem.


A tul koran tesztelos, halvanycsikot odakepzelos dolgon is tul vagyok, sot volt jol lathato csikos fals pozitiv tesztem is. Ha majd kesik, varni fogok a tesztelessel is, es nem fogok 20 kulonbozovel kiserletezni.


Irta valaki azt is anno, hogy vigyazzak, mert ha mar most ezen kattog az agyam, akkor ra fogok gorcsolni. Ha a ragorcsoles azt jelenti, hogy nagyon szeretnem, akkor viszont nekem mar keso:) Viszont en ettol nem vagyok stresszes, ha meg majd esetleg az leszek, akkor fogom tudni, hogy mivel lehet ellensulyozni ( problema gyokeretol fuggoen basico por, relaxalas, progeszteron potlas, aviva torna stb).


A ciklusommal, peteeresemmel, helyes etrenddel es mozgassal kepben vagyok, mert pcosom volt, amivel jelenleg jo ideje tunetmentes vagyok, es az is szandekozok maradni. Emiatt megtanultam sok mindent, es rendszeresen jarok kontrollra. Meg a ciklusom 3 napos barnazassal indul, emiatt akarok hormonertekeket nezetni.


Hat ezekkel foglalom le magam:) Meg persze GYIK, blogok teherbeesesrol, csecsemogondozasrol, gyereknevelesrol (most a Szulok konyvenek elso fejezetet lapozgatom).


Es nalad hogy cannak ezek a dolgok, Kerdezo? Meddig kell varnod, es miert? Hogy birod?

2014. dec. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!