Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire fontos nektek mások...

Mennyire fontos nektek mások véleménye, mennyire kell szerintetek figyelembe venni a beszólásokat?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor olvasok itt megjegyzés, beszólás ihlette kérdést. Tényleg ennyire fontos mások véleménye? Függetlenül attól, ki szólt be, vagy csak csúnyán néz, sokan képesek mindent magukra venni. Érdemes ennyire érzékenynek lenni, anyukák?
2015. júl. 15. 12:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

A beszólásokat el kell engedni. VAn, akinek ez könnyen megy, másnak nehezebben. Én az utóbbi kategóriába tartozta, de kemény munkával már eljutottam odáig, hogy csak néha érintenek meg.


A normális véleményeket családtól, közeli barátoktól, munkatársaktól, főnöktől pedig átgondolom.

2015. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De ki szól be, hol szokás az ilyesmi? :) Én még nem találkoztam ilyen esettel, pedig 2 gyerekem van. A család, barátok megjegyzéseit, kérdéseit megértem, ott van valami kontakt.

Na de idegenek, meg anyukák a játszón???

2015. júl. 15. 12:29
 3/21 anonim ***** válasza:

Át kell engedni a saját szűrődön minden visszjelzést. Mérlegelni kell, hogy mennyire hiteles vagy mérvadó számodra az az ember, akitől származik. És még ha az is, jogod van nem egyeérteni vele. Ha ezeket tisztáztad, akkor megkapod eredményül, hogy mennyire fontos számodra az adott kijelentés. Utána eldöntöd, tesze-e lépéseket ennek tanulsága alapaján vagy sem. Majd pedig lapozol. Tépelődni minden bizonnyal fölösleges rajta.


Mottó: a másik ember véleménye, kijelentése, viselkedése őhozzá tartozik, az ő sajátja, nem az enyém vagy akit épp illetett vele.

2015. júl. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Akkor te azon szerencsések egyike vagy, aki észre sem veszi a burkolt vagy kevésbé burkolt beszólásokat, nézéseket, sutyorgásokat. Mert bizony vannak ilyenek még a villamoson is.
2015. júl. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Pl játszótéren ha a gyerek üdítőt iszik vagy nem gyümölcsöt nassol; hogy biztos fázik/melege van; ez a játék nem neki való; miért vizezheti össze magát, meg kéne nevelni; miért csak eddig szopott, biztos nem igyekezett eléggé az anyuka; miért császárral szült; miért babakocsiban van és nem hordozóban; miért van lepasszolva a nagyszülőknek pár órára.


De nekünk már az óvónő is szólt be amikor a férjem ment táppénzre hogy ez bizony mennyire rossz szegény gyereknek, ilyenkor bizony az anyjára van szüksége.

2015. júl. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

4.

De észreveszem, csak nem érdekel, mert itt van az, hogy egy vadidegen, az nem referenciaszemély. Én nem szoktam beszólni, meg sutyorogni, nem gondolom, hogy ez mindennapos másoknál.

2015. júl. 15. 12:43
 7/21 A kérdező kommentje:

De akit ismersz és van vele kapcsolatod, ott le tudod reagálni helyben. Én azt nem értem, mit kell ezen rágódni?

Én is kaptam már meg rokontól, hogy "milyen türelmes vagy ezzel a gyerekkel", magyarul, neveletlen. Az óvónő is tett megjegyzést, de szerintem ő tehet. Idegen nem, vagy le van tojva, ha tesz.

2015. júl. 15. 12:46
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem hagyom, hogy mások beleszóljanak. Ha fel is tennék ilyen beszólásos kérdést, akkor csak amolyan "közvélemény kutatás" céljából: tényleg én vagyok ufó (az se gond) vagy a beszóló a fura.
2015. júl. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Igen értem, hogy mit nem értesz :) A dolognak az a magyarázata, hogy ha az ember nem eléggé biztos önmagában, akkor minden hülyeséget komolyan vesz vagy legalábbis elgondokodik rajta. Te nyilván egy magabiztos ember vagy, elintézed az ilyet egy kézlegyintéssel. Aki kevésbé magabiztos vagy túl nagy benne a megfelelési kényszer, az nehezen tudja az ilyesmit elengedni a füle mellett. Ez nem feltétlenül egy állandó személyiségjegy, lehet egy átmeneti állapot is.
2015. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Engem pl. úgy neveltek, hogy jajjjmitszólaszomszéd.. és sokáig féltem is, hogy jajjmit.. aztán rájöttem, hogy az egyik szomszéd ezt akarná ha megkérdezném a másik meg azt. És hiába tudtam, mégis hosszú tanulási folyamat volt, míg megtanultam, hogy valóban ne érdekeljen.


Mindenkinek máshol vannak a gátjai, fékjei, félelmei, vagyis az "érzékenysége". Lehet, Te a póktól félsz, vagy a mélységtől, míg ugyanezek az anyukák nem félnek attól amitől Te.

Ez nem érdemesség kérdése, hiszen Te sem biztos, hogy azoktól a dolgoktól félsz amitől "érdemes" félni.

2015. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!