Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Natália vagy csak Lia? Melyik...

Natália vagy csak Lia? Melyik tetszik jobban?

Figyelt kérdés
Nekem a Lia tetszik, a férjemnek a Natália és azzal érvel, hogy azt is lehet Liának szólítani. Ez igaz, de szerintem legtöbben csak Natinak szólítanák. A Natália csak nekem tűnik picit romásnak?
2015. júl. 16. 19:29
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
Ha meg mindenáron a liát akarod, akkor legyen az a második neve. Mondjuk Olívia Lia, Emma Lia...
2015. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%

Lia szebb.

S nem kell mellé másik név, legalább a gyerek örülni fog, hogy nem kell mindenhová a hosszú, több keresztneves nevét odakarmolnia majd...

2015. júl. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Szerintem nem gyerekes a Lia, én felnőttként is el tudom képzelni. Főleg, 20 év múlva, a sok Panni, Napsugár, Panka, Mici, Lotti mellet kifejezetten komoly :)
2015. júl. 16. 21:56
 14/22 anonim ***** válasza:

Nekem a Lia olyan becenévszerű, tetszik a Natália is, de ha neked rossz asszociációkat indít el, akkor semmiképpen ne válaszd.

Egyébként sok szép név van, ami Liára végződik pl.: Júlia, Kornélia, Amélia, Emília, Odília, Ofélia, Rozália, Tália, Tília. És ha ilyet választasz, akkor simán hívhatod mindig Liának, és úgyis meg tudjátok beszélni, hogy lehetőleg így becézzék majd mások is. És így nem kell második név, ami rendszerint nem használatos.

2015. júl. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Natália (Liának becézve).
2015. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A Natáliát választanám és Liának becézném, így mindkettőtök kívánsága benne lenne a névben. Nekem nagyon tetszik a Natália, rajta volt a mi listánkon is.
2015. júl. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
47%
Natáliára szavazok, nem romás abszolút, viszont a Lia csak egy becenév, legalábbis annak hangzik. Nem is Liának becézném valszleg hanem Natinak.
2015. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha neked a Lia tetszik add azt. Bár én a fejem verném a falba, és valószínűleg már rég megváltoztattam volna valami hordhatóbbra ha ezt a nevet kapom. Az én nevemet is lehet így becézni, de már az sem tetszik. De a te gyereked lesz, azt a nevet adod neki amit te akarsz. Én nem tudok elvonatkoztatni a liától, nekem ez a név, a szomszéd sziámi cicájáé.
2015. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

ma 13:42

Akkor mit mondjanak a Málnák, Őzikék, Ajándékok?

2015. júl. 17. 14:12
 20/22 anonim ***** válasza:

:) Nem jól értelmezed a helyzetet: ezek a nevek nem erőltettek, bénák vagy megcsináltak, hanem különlegesek... ez a varázsszó manapság, nem? Különleges... minthe ettől bárki is különlegesebb lenne bárki másnál, ha ráaggatnak egy nyögvenyelős, komolytalan, fúdecuki vagy rendkívül mélyértelmű de szájbarágós nevet...


Natália nekem jobban tetszik, mint a Lia, és bocs ha nem vagyok szolidáris, de a férjednek adok igazat :)

2015. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!