Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisfiam 27 hónapos. Ha ráültet...

Kisfiam 27 hónapos. Ha ráültetem a bilire nyöszörög, de belepisil. Nem mindig, de többször pisilt bele. Kb 3 napja próbálom bilire szoktatni. Hagyjam, amiért nyöszörög vagy folytassam?

Figyelt kérdés
2015. júl. 17. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd! Nem érett még rá.
2015. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Te hallod, hogy hogy nyöszörög. Azért nyöszörög mert ott kell ülnie vagy pl kakilni próbál, netán hallott más gyereket nyöszörögve kakilni a bilin (vagy felnőttet a wc-n).
2015. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Miert akarod bilire szoktatni? Plane eroszakkal?
2015. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság ott kezdődik, hogy a gyerek felismeri időben az ingert, hogy pisilni vagy kakilni kell neki és tudatosan megy a bilire vagy a wc-re és nem úgy, hogy anyuka kedves fogja és erőnek erejével ülteti a bilire.

Valószínűleg még marhára nem érett rá, úgyhogy hagyd a bilizést a fenébe, különben azt éred el, hogy majd mikor tényleg megérik rá, akkor meg majd csak azért sem fog bilizni!

2015. júl. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi a letolást! Akkor abbahagyom a bilizést! Segítséget vártam, de a fikázás jobban megy!
2015. júl. 17. 10:48
 6/14 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak, köszi a normális választ!
2015. júl. 17. 10:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Miert varsz dicseretet ha amugy hulyeseget csinalsz?


Amugy meg jobban jarsz egy WC-szukitovel mint a bilivel.

2015. júl. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem dicséretet, segítséget várnák, hogy hogyan tovább.
2015. júl. 17. 11:01
 9/14 A kérdező kommentje:
Várnék
2015. júl. 17. 11:02
 10/14 anonim ***** válasza:
36%

mikor vetted le a pelenkát? szól már???


én híve vagyok a pelenka levételnek, de úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy megértse mit is kéne csinálnia, mikor kell szólni és szólni kell, ahhoz kellenek a balesetek. tehát szerintem az, hogy ráülteted a bilire, az nem jó. az, hogy kérdezgeted, az oké és ha bepisil akkor mondod neki, hogy ezért kellett volna bilire ülni és legközelebb blablabla... :D


pszichológus ismerősöm annak idején azt tanácsolta, hogy 2 hétre vegyem le, ha addig nem mutat hajlandóságot akkor nem érett meg rá. 2. héten magától ment a bilire :)

2015. júl. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!