Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért folyik manapság már...

Miért folyik manapság már szinte boszorkányüldözés az ellen azok ellen az anyukák ellen, akik tápszerrel etetik a gyermeküket?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy az anyatej a legjobb, én is szoptattam mindhármat, amíg csak tudtam. Sajnos azonban 2-3 hónap után elapad a tejem. Jártunk már mindenhol, kipróbáltunk mindent, szoptatási tanácsadótól kezdve a természetgyógyászaton át mindent. Mindegyik tápszeres lett végül.

Én nem hittem volna (az első gyereknél nyilván), hogy ez ekkora indulatokat gerjesztő téma. Ismeretlen emberek szóltak be a gyógyszertárban, ismerősök, rokonok, de még ismeretlenek is kioktattak, hogy nem akartam eléggé, továbbmegyek, rossz anya vagyok, mert az anyatej a legfontosabb a babának... stb. stb.

Tudom, hogy itt az oldalon kevésbé megy ez, de én bárkivel beszéltem, akinek tápszeres volt a babája, mind számoltak be hasonló negatív tapasztalatokról.

A kedvencem az, hogy bezzeg régen mindenki tudott szoptatni, csak egy "divat" ez a mai anyukáknál, mert igenis mindenki tud szoptatni. Ez persze nem igaz, de megdöbbentően sokan gondolják így. Fiatalabbak is, nem csak az öregek.

Miért van ez? Komolyan érdekel, hogy miért lett ez ennyire felkapva, miért jobb anya az, aki tudja szoptatni a gyerekét?



2015. júl. 17. 13:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező, nekem azért szóltak be vadidegenek, hogy miért van 5 gyerekem? Hogy minek ennyi gyerek a mai világban! Volt, aki kifejtette ismeretlenül, hogy biztos a segélyért meg a kedvezményekért szülök... soha nem kaptunk semmilyen segélyt.

Szóval, ne törődj a károgókkal, olyan nincs, mindig lesz olyan, aki okosabbnak hiszi magát nálad és kéretlenül osztja a tanácsait. A várandós és/vagy kisgyerekes anyák vonzzák a károgókat.

2015. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Tudod ez érdekes, mert ugye én 3 hónapos korukig tudtam kb szoptatni őket, 1 évesen már pohárból ittak, nekem nehéz elképzelnem, hogy az akkora gyerekemet még szoptassam. DE! Ez az én problémám (mármint, hogy nekem furcsa), eszembe nem jutna bárkinek beszólni ezért.

Életemben egyszer volt olyan tapasztalatom szoptatással kapcsolatban, ami számomra már sok volt, de akkor sem szóltam semmit, csak magamban jegyeztem meg a dolgot.

2015. júl. 17. 14:09
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelés olyan, mint a foci meg a politika... mindenki jobban tudja a másiknál.

Be kell venni a lesz...m tablettát és hagyni a károgókat a francba.

Aki intelligens, az megérti és elfogadja a "miért"-eket. Aki meg nem az, annak magyarázhatod, elénekelheted, rovásírással kőbe faraghatod, úgysem fog megérteni, csak a saját marhaságait mondja.

Az ún. megmondóemberek közelében tehetsz bármit, lehetsz szent, a világ legtürelmesebb anyukája, úgyis találnak valamit, ami szerintük hibás, nem úgy csinálod, ahogy ők mondják, tehát ebből csak az lehet, te rosszul csinálod.


Részemről még nem találkoztam olyannal aki ne úgy készült volna a terhesség alatt, hogy szoptatni fog. Aztán mindenkinek mást dobott a gép. Volt, aki sokáig tudott szoptatni, sok teje volt, más pedig vért izzadt, aztán egy csepp se jött és kezdetektől tápszeres lett a baba. (Egyébként ma már mind 3 éven túl van, egyikre sincs ráírva, mit evett az első évben. Sőt, egészségügyi szempontból sincs különbség!)

2015. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Utolsó, gratulálok az 5 gyerkőchöz. Nálunk is volt téma a 4. gyerek, mert anyagilag megtehetnénk, de én most úgy érzem, hogy a 3 éppen elég nekem. :D :D

Megdöbbentő miért képesek beszólni emberek a másiknak.

2015. júl. 17. 14:12
 15/24 anonim ***** válasza:
97%
Én nem tapasztaltam ezt. 3 gyerekem van, az első kettő nem tudott szopizni, nekik is hiányzott az a reflex, amit az egyik válaszoló írt. 3. gyerekem ügyes volt, már a kórházban elkezdett szopizni, de csak 3 hónapos koráig sikerült szoptatnom, utána neki is tápszer kellett. Sehol nem kaptam érte beszólást, v. becsmérlést, hogy miért nem szoptatok. Sajnálom, ami veled történt, semmiképp se hagyd szó nélkül, ha még megtörténik veled.
2015. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

Aki ilyen miatt beszól, egyszerűen tuskó, nem kell vele foglalkozni.

Normál embernek eszébe jut,hogy van ezerféle lehetőség és semmi köze hozzá. pl: hogy mi van ha anyuka akart szoptatni, volt is 10 liter teje/nap csak éppen megbetegedett és olyan gyógyszert kell szednie ami miatt nem szopizhat a gyerek, mert belemennek a tejbe is a hatóanyagok.

Na most egy ilyen esetben lévő embernél még egy kedvesen kifejtett hogyhogy nem szoptatsz kérdés is szörnyű lehet ha rendszeresen rákérdeznek.

A legjobb ilyen privát dolgokat tiszteletben tartani, aki ezt nem teszi meg, azt nyugodtan röhögd ki és hagyd magára károgni.

Én szoptattam de nekem abból volt elegem, hogy kb. hetente megkérdezték hogy van-e még elég tejem?! Most őszintén kinek mi köze hozzá?! Vérképemet is ne adjam neki oda egyből?

2015. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
93%

A lányom gyakorlatilag az elejétől fogva tápszeres. Tejből vicces mennyiség jött, 1-2 ml.


Egyetlen számomra a témában mérvadó embertől kértem véleményt: a gyerekorvostól. Ő annyit kérdezett, hogy a kórházban az elején legalább 1-2 ml tejet sikerült-e kiszívnia. Mondtam, hogy igen, annyit igen, de hát ez éhenhalni elég.


Oké, kolosztrum átment, tápanyagként pedig a mai tápszerek már tökéletesen helyettesítik az anyatejet, ne szivassam magam, jó lesz neki a tápszer. Innentől én nem foglalkoztam a dologgal tovább.

Azóta már elmúlt egy éves, semmi hátránya nem származott belőle.


A szoptatás/tápszer téma mással nem jött fel, beszólást se kaptam senkitől. Egyetlen egyszer volt egy érintőleges rákérdezés: 3-4 hónapos lehetett, amikor barátokkal találkoztam. Bort rendeltem és egyikük megkérdezte, hogy nem zavar-e be a szoptatásba. Mondtam, hogy nem, mert tápszeres. Ja, akkor oké.

Ennyi, de ebben ítélkezés nem volt, inkább csak egyszerű kérdés.



A férjemmel volt némi surlódás az első hetekben. Ő mondogatta, hogy biztos valamit jobban/máshogy kellene csinálni, amivel cask annyit ért el, hogy ideges lettem tőle. Egyszer már be is szóltam neki, hogy akkor estére prezentáljon nekem fél liter ondót, úgyis csak akarni kell és kib..tam elé egy mérőpoharat. Durcásan elment dolgozni.

Este hazajött és elnézést kért. Kiderült, hogy reggel felhúzta magát ezen, elpanaszolta egy haverjának, aki szintén lekapta a tíz körméről, hogy ne legyen marha, semmi baja nem lesz a gyereknek a tápszertől, az övé is azt kapott. Azt a haverját azóta a szívembe zártam.


Rábiztosításként még a gyerekorvostól is előtte kérdeztem meg a fenti kérdést, úgyhogy többször nem jött elő a téma.

2015. júl. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 2,5 hónapos korától kapott tápszert, én nem tapasztaltam azt, amit kérdező leírsz. A gyerekorvos szó nélkül felírta, első alkalommal kérdezte csak meg, hogy miért akarok tápszert. A patikában szó nélkül kiadták, esetleg ha nem a legközelebbi patikában váltottuk ki, ahol már ismertek, akkor megkérdezték, hogy ismerem-e az adagolást. Ismerősök rokonok sem szóltak be, pedig volt köztük néhány olyan aki a gyereke 2-3 éves koráig is szoptatott.
2015. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Wiky93 ***** válasza:
75%

Általában mindenért rossz egy anya..

Ezen az oldalon sokat olvasok, meg felénk is hallom aki ellenzi a tápszert, mert, hogy az anyatej a legjobb, legegészségesebb, a tápszer rossz, meg, hogy az összes tápszeres babát felpuffassza a tápszer... Ja meg, higy az anyatejtől nem beteges a gyerek, a tápszertől igen..Hát egyáltalán nem így van (de ki hogy gondolja!) Rokon első fia csak anyatejes volt és nagyon beteges gyerek.. Lányom 7hónapos, kb 1,5 hóbaposan apadt el a tejem :/ azóta tápszeres (meg eszik már mindent amit szabad) és eddig még 1x-se volt beteg (kopp-kopp) és nem pufóka..ideális testsúlyban van.

Sosem fogom megérteni azokat az embereket akik ilyen marhaságokat beszélnek, hogy divat meg ez meg az..gondolkodjanak már el! Nem mindenkinek adatik meg, hogy szoptasson min.1évet!

2015. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Wiky93 ***** válasza:

Azt kihagytam, hogy nekünk soha senki nem szólt ez miatt..

Csak bújom ezt az oldalt mindig és sok ilyen dolgot olvastam, meg hallottam is :)

2015. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!