Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért folyik manapság már...

Miért folyik manapság már szinte boszorkányüldözés az ellen azok ellen az anyukák ellen, akik tápszerrel etetik a gyermeküket?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy az anyatej a legjobb, én is szoptattam mindhármat, amíg csak tudtam. Sajnos azonban 2-3 hónap után elapad a tejem. Jártunk már mindenhol, kipróbáltunk mindent, szoptatási tanácsadótól kezdve a természetgyógyászaton át mindent. Mindegyik tápszeres lett végül.

Én nem hittem volna (az első gyereknél nyilván), hogy ez ekkora indulatokat gerjesztő téma. Ismeretlen emberek szóltak be a gyógyszertárban, ismerősök, rokonok, de még ismeretlenek is kioktattak, hogy nem akartam eléggé, továbbmegyek, rossz anya vagyok, mert az anyatej a legfontosabb a babának... stb. stb.

Tudom, hogy itt az oldalon kevésbé megy ez, de én bárkivel beszéltem, akinek tápszeres volt a babája, mind számoltak be hasonló negatív tapasztalatokról.

A kedvencem az, hogy bezzeg régen mindenki tudott szoptatni, csak egy "divat" ez a mai anyukáknál, mert igenis mindenki tud szoptatni. Ez persze nem igaz, de megdöbbentően sokan gondolják így. Fiatalabbak is, nem csak az öregek.

Miért van ez? Komolyan érdekel, hogy miért lett ez ennyire felkapva, miért jobb anya az, aki tudja szoptatni a gyerekét?



2015. júl. 17. 13:35
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoptattam őket, a másodiknál nem ment csak 2 hónapig. Engem nem akasztott ki a tápszer. Sokan ezt tragédiának élik meg, én megoldásnak láttam.

Vadidegenektől sosem kaptam megjegyzést, ismerőstől is csak kérdést, hogy miért nem szoptatom. Válaszoltam. Kérkedő elbeszélést kaptam cserébe saját magáról, hogy bezzeganyu 10 éve szoptat szinte megállás nélkül, és nem létezik, hogy nem megy mindenkinek. Erre a nagy észre most mit lehet reagálni? :) Nem érdemes, hadd örüljön neki, hogy ettől ő jobb anya, mint én.

De a fordítottját is hallottam, amikor a barátnőmet oktatták, hogy nem kell már annak a gyereknek anyatej, elég nagy. Szerintem ezt is hadd tudja mindenki maga. Nem attól függ a kioktatás, hogy mit csinálsz, hanem, hogy milyen az adott ember, akivel szembekerülsz, van aki mindent jobban tud. :)

Hagyjuk egymást békén.

2015. júl. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Az anyatejben megvannak az ellenanyagok, ami az immunrendszert erősíti. A tápszeres babáknak maguknak kell megküzdeni érte, sok lezajló és kifejlődő betegség árán. Végül is ha nem nagyon féltjük a világtól, akkor azért hamar megszerzi, felépíti a saját immunvédelmét a baba így is úgy is.


https://www.youtube.com/watch?v=v9kz6N0lwaM

2015. júl. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
74%

Én 3 hónapos koráig tudtam szoptatni a fiamat, tény, hogy kaptam olyan megjegyzéseket, amik rosszul estek. Első gyerekes, fiatal anyuka lévén én sem gondoltam akkor, hogy ez ilyen központi téma, így ha pl. az orvosi rendelő várójában beszélgetésbe elegyedett velem egy másik szülő, és megkérdezte, hogy miért vagyunk itt, halál természetesen megmondtam, hogy tápszert felíratni. Na, aztán jött az okoskodás: "Miért nem próbáltál szoptatni?" "Miért nem szedtél ezt vagy azt, hogy több tejed legyen?" "Miért nem próbálkoztál tovább?" "Miért nem íratsz fel inkább anyatejet?" "Nem félsz, hogy így sokat lesz beteg?"

Na nemár... Most komolyan, hogy vadidgenen hogy jön ahhoz, hogy kérdőre vonjon, ráadásul ilyen számonkérő jelleggel? És ezt nem egyetlen anyuka csinálta, hanem elég sokan? Én nem tudom, miért gondolják azt némelyek, hogy ilyesmibe van bármi joguk beleszólni, vagy egyáltalán, hogy nekik ehhez közük van.

2015. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 mi a fene ***** válasza:
Ne foglalkozz semmivel, és senkivel. Az előttem szólók tök normális válaszokat adtak. engem a cumi miatt b..gattak a család öregasszonyai, azóta is bánom, hogy hallgattam rájuk. szopja az újját ! Hát persze, hólyag lett a hüvelyújján, és nehezn szokott le róla. A másik cumizott, erővel elvettem tőle, máig hallom, az aranyos kis hangát, ahogy kereste.
2015. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!