Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy családban két gyereknek...

Egy családban két gyereknek adhatnak a ugyan azt a nevet?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl van egy anna nevű lányuk ès születik mèg egy lányuk akkor annak is adhatják az anna nevet?

2015. júl. 20. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Testvéreknek úgy tudom nem. De unokatestvéreknél már igen.
2015. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy igen, ha a kap egy második nevet.

Pl. első kislány Anna, második Anna Kata vagy ilyesmi. Teljesen ugyanazt a nevet nem kaphatja.

2015. júl. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Egy anyának nem lehet 2 teljesen ugyanolyan nevű gyereke. Viszont ismerek olyan családot, ahol mindkét fiúnak ugyanaz a keresztneve, mivel anyuka újra férjhez ment. Tehát pl van egy 19 éves Tóth Ádám és egy 9 éves Nagy Ádám nevű fia. Szerintem (és a nagyobbik fiú szerint is) ez beteges. De hivatalosan szabályos.
2015. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ismeroseknel úgy van, hogy az egyik fiú Tibor Tivadar , a másik meg Tivadar Tibor
2015. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van,h egyiknek Márta Katalin a neve, másiknak meg simán Katalin. Csak egy gyereket akartak ezért kapta az első mindkét tetsző nevet, amin vitáztak, aztán a második gyerek jött 10 évvel később véletlen. Első gyereket Mártának nevezi a család, másodikat meg Katalinnak.
2015. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyazon pár gyerekeinél az a szabály, hogy a vezetéknevük azonos legyen, a keresztnév meg eltérő.


Egy ismerősömnek (legyen Tóth Vanda) újraházasodott az apja. Ismét lánya született és a második kislányt is Tóth Vandának nevezeték el.

2015. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezen én is filóztam mert csak egy fiú év tetszik igazán, de azt már a fiamnak adtam + második névnek az apja nevét. :) Ha megint fiam lesz, ugyan azt a nevet szeretném adni neki, de neki nem lesz második neve :) A férjem lebeszélt és egy hasonló hangzású fiú névben egyeztünk meg, de szerintem most lányunk lesz, úgyhogy tök mindegy :D

Egyébként szerintem így ahogy leírtam lehet, törvény tuti nem tiltja.

2015. júl. 21. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk közeli rokonságban fordult elő ilyen baromság. Az apa neve X Dániel, született egy fia aki szintén X Dániel lett. A házasság megromlott az apukának új élettársa lett ahol született még egy fiú gyermek aki szintén X Dániel lett. A család ki volt akadva. Anyukám óvónő van egy nagycsoportos gyerek ő X Tamás István. A kis tesója most kiscsoportos az ő neve pedig X István Tamás.
2015. júl. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan volt a családban, hogy sz első fiú meghalt, és az utána születő fiú is ugyanazt a nevet kapta.
2015. júl. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!