Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Két teljesen külön családban...

Két teljesen külön családban felnőtt testvérpár (2-2 gyerek) ugyan attól az apától, lehet ilyen hasonlóság?

Figyelt kérdés

Mostanában nézegettem az apám "új" gyerekeiről képeket, de találkoztam is már velük. Viszont mostanra érett csak meg a gondolat bennem, hogy eléggé úgy tűnik, hogy az új családjában az idősebb kisfiú szinte ugyan olyan, mint én, a fiatalabb kis srác pedig teljesen olyan, mint az öcsém. Ezt úgy értem, hogy az idősebb fiú tanulékonyabb, szebben használja a szavakat, nem túl kedves, de nem is bunkó tipus, kedveli a művészeteket, picit zárkózottabb, de megvédi az igazát mindig. Ezzel ellentétben a fiatalabb fiú nemtörődöm, abszolút önző, csúnyán beszél, egyáltalán nem érdeklik a művészetek, csak, hogy keresztbe tegyen a bátyjának. Kiabálós, és tipikus olyan, hogy amit valaki felépít, ő a következő körrel rögtön le is rombolja.

És mi is valahogy az öcsémmel ugyan ilyenek vagyunk, csak minket apám elhagyott már 4(én) és 1(öcsém) éves korunkban és teljesen más környezetben nevelődtünk, mint a másik két gyerek. A másik különbség pedig az, hogy én 20, az öcsém 17, a másik két kisfiú pedig 4 és 6 évesek.


Lehetséges, hogy ennyire ellentétes emberekből szülessen 2 pár is, hiába egy az apa? Szerintem fura:D

L20


2014. szept. 12. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy meglepő lesz, de az egész emberiség nagyjából ebbe a két típusba sorolható.

És az is igaz, hogy nagyjából mind testvérek, ill. távoli rokonok vagyunk (gondolok arra a történelem előtti periódusra, amikor a homo s.s. egyedszáma 7000 alá esett).

2014. szept. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A családban vannak unokatestvérek, akik nagyon hasonlítanak egymásra, és messze élnek egymástól.

Genetikailag még az ükszülőktől is lehet örökölni géneket.

2014. szept. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!