Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csaladi adokedvezmeny igenylese?

Csaladi adokedvezmeny igenylese?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Srgitseget szereznek kerni. Hogyan kell ezt elintezni/igenyelni? A paromat a munkahelyen kb 6 honapja jelentettek be 6 oraba (10 orat dolgozik) . Szeretbenk megigenyelni az adokedvezmenyt. Ugy tudom ez havi 10 000 ft-ot jelent. Hogyan.kell ezt elkezdeni? Jihez kell menni es visszamenoleg az elozo felevre kifizetik? Koszonom a segitseget! :)
2015. júl. 23. 12:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Lényegtelen, hogy hol töltöd ki a papírt. Esetleg a NAV-hoz kellett volna bemenni, ahol hiteles infót kaptál volna. Az önkormányzathoz ennek semmi köze. Ám, elég hülyék lehettek, hogy az önkormányzathoz mentek be papírt kitölteni. Akárkivel beszéltél, remélem tudod, hogy félreinformált. Meg írhatsz bármit, nézd meg a NAV honlapját v. menj be személyesen, mindegy, az önkormányzatnak ehhez nincs köze, nem ők intézik, vagyis simán félreinformáltak, akkor is, ha maga a jegyző v. polgármester mondta. Inkább adótanácsadót kérdezz, ez az ő asztaluk.

Meg remélem akkor is így röhögsz majd, ha a NAV ellenőrei mennek a párod munkáltatóját ellenőrizni. Akár egy rutin ellenőrzéskor is kiderülhet. Persze lehet megússzátok, de sose tudni. Engem nem zavar, a pénz nem veszett volna el, mert a párod visszaigényelte volna adóbevalláskor azt, amit most kaptok havonta, ennyi. De ha csaltok, csaljatok, majd jön a bünti.

Amúgy meg nem kellene csalni, ha neked lenne munkaviszonyod és te kérhetnéd. Ne oszd az észt azoknak, akik járulékából a segélyed kapod, inkább tanulj, hogy tudd, mit hol kell intézni.

Ja a gyes, családi majd tudod kormányhivatal, nem önkormányzat.D:

2015. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja és 0%-hoz nem egy ember kell:) HAHA
2015. júl. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az anyja születési nevében hol a francban van -né? az adóbevallásban sehol sem kérik...

A párod a munkahelyén kell jelezze kéri év közben az adókedvezmény megállapítását, év X hónapjától.

Mind a két munkáltaó aláírja, tudomásul vesz, úgy fejti a bért.

Ha év közben nem veszi igénybe, akkor a picur születésének napjától, a közös háztartásban nevelt SAJÁT gyermeke után jogosult az apa, az előző házasságból való hozott gyerekre nem vehet igénybe csak.

2015. júl. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

De, kérik drága...

1453-3 lap B bekezdésében, amennyiben megosztják, közösen érvényesítik a kedvezményt, a házastárs v. élettárs nevét kérik, nem a születési nevét. Bár a 2-es válaszolónál ez nem fordul elő, mert a várandós anyának egyáltalán nincs munkahelye. Hoppá.

Ugyanakkor az adóelőleg-nyilatkozaton az igénylő házastársának v. élettársának a nevét kérik, nem a születési nevét, tehát, ha házasok, akkor az a fél aki nem igényli a kedvezményt, nem írhatja a leánykori nevét.

Ugyanakkor, a nyilatkozaton azt is fel kell tüntetni, hogy magzat után veszi igénybe a kedvezményt, amit az adóbevallásban is fel kell tüntetni, meddig kapta a magzat után a pénzt. Na, szóval ez van. Egy rutin ellenőrzés során simán megnézhetik az adóelőleg nyilatkozatokat is. Ennyi, bukta is van, ha nem tudják igazolni, hogy az igényléskor házasok voltak.

Kedve előző, ha te könyvelő v. bármilyen ehhez a szakmához kapcsolódó dolgot végzel, akkor ülj vissza az iskolapadba v. add vissza a bizonyítványod. Ne szólj bele olyanba amit nem értesz. Szóval, megvan a lebukás lehetősége, mint mindig mindenkinek, aki csal. Van aki megússza, van aki nem.

2015. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Igazából a kérdésre a válasz, párod slattyogjon be a cég munkaügyére, béreséhez, és kérjen egy adókedvezményes lapot, hogy jah ő apci, onnan a munkáltató intézi.


Ott igen, és néztem, de ide már nem írtam. A ti kettseteket már nem láttam.( ha jól sejtem nem a mi nem vagyunk házasok kaptunk, vagy annak kifejtése, nem is érdekel...)

Plusz a kérdésből nem jön ki, hogy ki terhes ki nem terhes.

Plusz engem nem érint a megosztás/közös igénybevétel, én veszem igénybe pont(né se vagyok), hiába férjnél, kezdhetek aggódni????, ha most változtatok ugyan az a név lesz mindenhol...

A másik, a családi adókedvezmény, minden évben fejtörés minden kollégámmal egyetemben, ki megosztja, ki közösen veszi igénybe, ki mikortól, és milyen szabályokkal.

Lásd élettárs és a magzat, vagy a férj magzat, vagy hogy egy mezei élettárs apuka a Saját gyereke után kaphat e, szóval ilyenkor a frissített adótörvényeket bújjuk, ötletelünk, azért köszi, amúgy is terv, hogy elvégzem az adótanácsadóit:), ne csak amit nagyon muszáj tudnom, hogy orbitális marhaság nem szülessen meg mégse.(SZJA amúgy se a kedvencem)


Ha a kérdező nem terhes, az élettársával közös a gyerek, akkor a munkáltatónál szépen nyilatkozik, hogy 2015/xhónapjától gyereke van, és minden hónapban érvényesítik a kedvezményt, jövedelemtől függően mennyit, vagy nem kéri egész évben és 2015/xtől jogosultként egy összegben kéri vissza.

Plusz ha az anyuka nem OEP ellátásban részesül, csed gyed, amiből vonnak adót, akkor nem beszélhetünk megosztott igénybe vételről sem(ki jár jobban vele alapon), mert nincs miből érvényesíteni.(nem kérik a nét)

Az előző féléves rész meg nem világos, vajon anyuka várandós volt e, vagy sem, ha várandós volt, volt e bére, jogosult volt magzat után igényelni, vagy már a kicsi megvolt e a belépés pillanatában...

Mert ebben az esetben ha férj lenne a párja se vehetné igénybe... Neked nem hiányzik még valami infó 73as,hogy ki mit kaphat, mit nem jogosan?


(bár ha az ellenőrzéseken lovagolsz, akkor az a fura, hogy a beléptetések 99%ezekkel a vackokkal nyit(első házas vagy é, van é gyereked, pályakezdő visszatérő, és 6hónapja erről mélyen hallgat a munkáltató... meg hat órában bejelentve 10ben dolgozik...) a legkisebb gond ott a kiné ki nem né, és most a 91.naptól vagy a szüléstől kéri a családi adókedvezményt..., előbb megnézném be vagyok e jelentve, vagy csak kapok egy fecnit, mint bérpapírt, már ha kapok, más?...)

2015. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
11 honapos a fiam. fel eve van bejelentett munkaja a paromnak. Elotte is dolgozott de nem volt bejelentve es most akarja elintezni az adokedvezmenyt. Ha jol gondolom csak fel evre visszamoleg igenyelgeti vissza.
2015. júl. 23. 20:50
 17/19 anonim ***** válasza:
Igen, hiszen fél éve adózik. Mostantól havonta jár ha igényli viszont szerintem így is csak az adóbevallással tudjátok megkapni az elmúlt fél évit, mármint visszamenőlegesen.
2015. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem csak fél évnyit igényelhet vissza, hanem annyit amennyire 2015-ben jogosult, ha van annyi adója és járuléka. Mivel már 11 hónapos a kicsi, így már januárban is jogosult volt. Akkor nyilván nem tudta igényelni, de éves szinten 2015-re jár a 120.000 Ft adókedvezmény, akkor is ha csak februártól dolgozik.

Megteheti, hogy ezt egy összegben igényli vissza majd, amikor 2016-ban beadja a bevallását 2015-ről, vagy megteheti, hogy most elintézi a munkahelyén, hogy augusztustól havonta kapja a havi 10 ezret, a maradék 70 ezret meg a bevallásában visszaigényli majd.

2015. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
"ha nincs ott, hogy -né" Hol élsz te? Miért lenne ott, hogy né? Anélkül talán nem lehet valaki házas? Azzal a NAV-nál is tisztában vannak, hogy nem mindenkinek kell a gazdája nevét viselnie ahhoz, hogy házas legyen.
2015. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!