Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szép külföldiek által...

Milyen szép külföldiek által jól kimondható magyar neveket ismertek?

Figyelt kérdés
Húgom egy japán férfihoz ment feleségül, ott is élnek. Nemsokára ikreik születnek. Egy fiú és egy lány. Bár ez nem lep meg, mert a családban gyakori nálunk az ilyesmi :) Az első keresztnevük japán lesz, de másodiknak szeretnének magyart adni. Jelképezve azt, hogy mindkét ország, kultúra fontos a számukra.
2015. júl. 23. 13:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* szép,
2015. júl. 23. 13:20
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a Lelle nagyon tetszik, azt hiszem ez magyar eredetű név, és szerintem ők is kitudják mondani, bár ebben nem vagyok biztos.
2015. júl. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ágnes, Barbara, Sára, Eszter, Nóra, Dóra, Veronika, Viktória, Piroska, Petra, Zita


Máté, Ákos, András, Miklós, Gábor, Attila, Áron, Ábel

2015. júl. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

2-es, a japánban nincs olyan L hang mint a magyarban, az R és az L között van egy hangjuk csak, szóval nem biztos, hogy olyan könnyen ki tudják mondani.

Anna talán? Vagy Luca (japántanárom lányának ez volt a neve, félig japán volt az anyukája által), Hanna, Zoé, Emma, Imola. Fiúknak meg Simon, Zénó jutottak eszembe.

2015. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Tradicionális magyarra gondolsz, mint az Etele meg a Csaba? Vagy olyan is lehet, mint az Anna vagy a Benedek, ami nem magyar eredetű ugyan, de itthon is gyakori és kimondható?
2015. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mert a Lucában nincs L? :)
2015. júl. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem tradícionális magyart szeretnének. Nem pedig átírt görögöt, stb.
2015. júl. 23. 14:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Csaba, Zoltán, Tünde, Lilla
2015. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A kérdésem arra vonatkozott, hogy mondjuk a Norbert, germán eredetű név neked magyar névnek számít-e. Mert az én szótáramban az, másnak meg csak a Hunor meg ezek a tradicionális magyar nevek.
2015. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor Piroska, Zita, Ákos, Attila
2015. júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!