Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ősanyuk, szuperanyuk? Mi a...

Ősanyuk, szuperanyuk? Mi a megfelelő reakció? Gyereketek csinált e már ilyet, vagy rosszabbat? Videóval

Figyelt kérdés
[link]
2015. júl. 27. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
nem tartom magam ősanyunak, sőt, de én két dolgot szoktam csinálni, otthagyom, ha jön utánam nem foglalkozom vele míg le nem higgad. Vagy ha ez huzamosabb ideig nem hat akkor leguggolok elé és leutánzom, ugyan azt csinálom amit ő. Ezen általában úgy megdöbben hogy benne reked a hiszti:-D Ha lenyugodott pedig elmondom neki milyen csúnya dolog patáliát csapni a semmiért, ha szépen kéri akkor hamarabb teljesítem.
2015. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha-ha szerinted mit kért a kislány? :D

egyébként csak a lányok ilyenek, illetve ilyenebbek? Nekem fiam lesz, de láttam már 8 éves hisztiző kisfiút is.

2015. júl. 27. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:

egyik tanácsadó könyvben vannak olyan ötletek, ha jól emékszem

1. megleped

2.eltereled a figyelmét

3. utánzod


én sem vagyok ősanya, de dühöt, haragot, megalázást, hogy átlépek felette, vagy figyelmen kívül hagyást, meg amiket én itt összeolvastam, soha nem alkalmaznék(ma magamban fortyogok, amolyan csendes őrültként:))

2015. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
*és ezt is hogy neki állni videozni, és ezen "élvezkedni", amikor a gyereknek baja van, ilyenre se lennék képes
2015. júl. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem lány-fiú kérdése, hanem életkori sajátosság. Persze nem minden gyereknél jön elő annyira.

Nekem a fiam volt hisztisebb, viszont lányom harsányabb (tehát ha hisztizett, akkor ő visított, emiatt ez nehezebb esetnek tűnhetett, pedig ritkán csinálta).


Én amúgy ilyenkor nem figyeltem rájuk. Kihisztizték magukat, és utána megbeszéltük, hogy mégis mi bajuk volt (sokszor fogalmuk sem volt az okokról).

A hiszti a gyerekek számára is gázos állapot, nem is tudják mit és miért csinálnak ilyenkor, egyfajta önkívületi állapot ez.

Szerencsére boltban soha nem hisztiztek, tehát nagy közönség előtt nem kellett velük szenvednem. Otthon meg nem érdekelt a dolog. Sőt, eszembe sem jutott volna levideózni, hogy ezáltal azt lássa, hogy nyugodtam csinálja csak, élvezem, hogy még videózhatom is...


Ja, és nem vagyok ősanyu! Ez egy olyan hü.lye fogalom...

2015. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem érzem magam megszólítva, de az egyik felére tudok válaszolni.

Igen, a kicsi hasonlóan tud hisztizni, szerencsére nem gyakran. A nagy ennél sokkal durvábban is nyomta, ez semmi. :)

Nem tudom, mi a megfelelő reakció, nem hinném, hogy van olyan, ami minden gyereknél és minden helyzetben beválna. Van amikor semmi sem működik, többek között ezért sem vagyok szuperanyu. :)

2015. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És nem fiú lány kérdés, nekem van mindkettő. Egyik legrosszabb élményem volt a fiammal való terhességem alatt egy kisfiú cirkuszát végignézni közelről egy uszodában, lányt még olyannak nem láttam, el is keseredtem kicsit, mi vár rám...de mégsem úgy lett. :)
2015. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez egy sima hiszti.

Minden gyereknek eljön a dac és hisztikorszaka. Egy kis olvasással könnyebb megérteni, mi ez és miért van. Akkor már a kezelése is könnyebb.

Van, amelyik gyerek hamarabb, kevesebb kiborulással átesik rajta, másik nem. Még azt sem mondhatnám, hogy nevelés kérdése, mert a legkövetkezetesebben nevelő szülők csemetéinél is eljön ez a korszak.

A gyerekeknek is vannak érzelmi frusztrációik, elfáradnak, csak nekik még nincsenek eszközeik arra, hogy pontosan kifejezzék, mi a bánatuk éppen.

Nem vagyok ősanya, szuperanyu meg végképp nem, a nagyobb fiam már átesett ezen a korszakon, csak akkor van hiszti, ha elfárad. Sokszor egyszerűen csak megvártam, hogy befejezze a kirohanást. Sosem öntöttem le vízzel, nem ütöttem meg érte, nem kezdtem ordítani, igyekeztem nagyon higgadt maradni (piszok nehéz), vagy elterelni a figyelmét. Mindenki túlélte.

A kisebb fiam sokkal akaratosabb, másfél éves, de már most olyan kirohanásai vannak... megáll az eszem. Ő sokkal kisebb, nehezebb kommunikálni vele, szerintem nagy harcok lesznek még nála.

2015. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Elárulnád, honnan jön az ősanyuzás, és kikre használod, ill. mit érzel a szó használata közben?
2015. júl. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ki az a perverz állat, aki képes egy ilyen videót kitenni a gyerekéről a netre, hogy ország-világ ezt nézze? Azt hiszik, hogy vicces? Mert akkor elárulom a jópofa apukának/anyukának, hogy ez egyáltalán nem vicces, hanem hihetetlenül megalázó, márpedig egy másik embert akkor sem alázok meg, pláne nem így, ha az illető épp csak 3 éves, és talán épp nem a legkulturáltabb módon viselkedik.

Kedves Kérdező, ősanyuk és szuperanyuk a valóságban nem léteznek, a hisztikorszakon viszont minden gyerek átesik, a fiúk is, a lányok is. Lereagálni többféle módon lehet, de az semmiképp nem megoldás, hogy az elvileg szeretett gyerekemből hülyét csinálok.

2015. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!