Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, hogyan reagálnátok,...

Szülők, hogyan reagálnátok, ha kiderülne, hogy a gyermeketek hirtelen otthagyta az egyetemet, és erről nem szólt nektek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 22. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Mérges lennék, hogy nem szólt. Főleg ha elsős és a hallgatói szerződés értelmében még a fele tandíjat is vissza kell fizetni.

Meg kell beszélni, miért nem jó neki, nem titkolózni.

2012. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

az attól függ, ki finanszírozza.

Oka van h nem merte elmondani, le kell ülni és tisztázni, elsősorban azt h miért sumákolt (fél a reakciódtól, fél attól h csalódsz benne, nem neki való, de te ezt szeretted volna akármi) és utána hogy OK, de akkor mit szeretne helyette. A gyerek hozzáállásától tenném függővé a reakciómat (bocs ha hülyén írtam le), ha nála leszrom effektus van, én sem fogom vállon veregetni, ha bevallja h nem bírta, de hajlandó együttműködni új dolog/megoldás keresésében, kisebb lenne az ejnye-bejnye. Megkérdezhetem h a szülő vagy vagy a gyerek?

2012. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire független. Ha külön él, eltartja magát és csak látogatóba jár haza, nem pénzt és kaját lejmolni, akkor szíve joga úgy dönteni, ahogy akar.


Ha a szülein él, és ők támogatják a továbbtanulását, az más tészta. Akkor joga van a szülőknek beleszólni abba, hogy édes kis gyerekük mivel tölti az idejét, ha nem tanulással, mert ők finanszírozzák a mindennapjait. Ha mégis így alakulna, akkor bizony nem tartanám el, hanem mehetne melózni. Nem támogatom azokat, akik huszonévesen otthon ülnek, nem tanulnak, nem dolgoznak, és éldegélnek csendeskén. Igenis el lehet menni dolgozni. Tudom, menő panaszkodni a munkanélküliségre,de 10 éve, 5 éve és most is találtam munkát két egyetem mellett is, érdekes. Persze, nem menő munka, igen, koszos lehet a kezem és biztosan nem is irigyel boldog-boldogtalan, de vannak tisztességes munkák, csak keresni kell, ha kell várost változtatni hozzá. Nagyon súlyos dolog, hogy otthagyta a sulit, erről nyíltan beszélni kell!

2012. nov. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én vagyok a gyerek. Próbáltam már beszélni erről a szüleimmel, de nem értenek meg.
2012. nov. 22. 19:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nehéz kérdés, nagyon megértelek, saját tapasztalat(mint "gyerek")...

Úgy állj eléjük, hogy tudod, hogyan tovább. Talán könnyebben veszik a dolgot, ha van terved, ha azt látják, hogy nem léhaságból, lustaságból hagyod ott a sulit. Legyen kezedben az átjelentkezési papír, vagy a munkahely, bármi, amiből az látszik, hogy nem hülyeségből döntesz úgy, ahogy, hanem felmérted a következményeket, felmérted a további lehetőségeidet.

MIndenképp nehéz menet lesz. De ha tudod, hogy mással szeretnél foglalkozni, ha rájöttél biztosan, hogy ahol vagy, az nem jó, akkor tedd meg mihamarabb. Ne húzd sokáig, ahogy én tettem, mert annál nehezebb(több befektetett idő, pénz, energia...).

2012. nov. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 XÉvi75 válasza:
Ez szerintem attól függ, hogy menyire mély a szülő- gyermek kapcsolat. Ha elég jó, akkor nem szép tőle, hogy hazudik. Annyival tartozna, hogy legalább magyarázatot ad a szülőknek. Ha viszont nem olyan közeli már a kapcsolat, akkor nem furcsa.. Akkor már a maga útját járja és akkor nincs is beleszólása másnak. De ha a szülők tartják el/támogatják, esetleg finanszírozzák a tanulást, akkor ez baj...
2020. máj. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!