Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi alapján válasszunk névnapot...

Mi alapján válasszunk névnapot a kislányomnak?

Figyelt kérdés

Kislányomnak alapjáraton nincs névnapja, mert külföldi keresztnevet kapott. Arra gondoltunk, hogy ne érezze hátrányban magát, kinevezünk neki egy napot a magyar utónevek alapján.

Két esélyes is van. Van egy hosszabb, ami jelentésében közelebb áll a kislányom nevéhez. Vagy van egy rövidebb, ami ennek a hosszabb névnek a rövidült változata, és hangtanilag jobban hasonlít. Szerintetek melyik nap legyen?


2010. márc. 6. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik messzebb van a szülinapjától, hogy ne legyen egyben sok ünnep :)
2010. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Milyen ügyi vagy, én erre nem is gondoltam! Akkor marad a hosszabb, mert az napra pontosan 4hónapra van, míg a rövidebb egy hónapra se. :)
2010. márc. 6. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi úgy választottunk, hogy amelyik a szülinapja után van (márciusban született, feb. és május a lehetőségek > májusit választottuk)
2010. márc. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elmondanád mi a neve a babának? :)
2010. márc. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, nem titok. Núr a neve. A két név pedig az Eleonóra meg a Nóra. Namármost a Nóra jobban hasonlít a Núrra, főleg becézett formájában,de a jelentése meg az Eleonórának áll közelebb, majdhogynem ugyanaz.

Végül Eleonóra napot neveztem ki, mert egyrészt az Nóra nap is, csak nem a legfőbb, másrészt a Nóra úgyis az Eleonóra rövidült formája. És messzebb van a szülinapjától :)

2010. márc. 8. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!