Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apukák (vagy anyukák, ha...

Apukák (vagy anyukák, ha leírnátok, nálatok hogy van)! Ti mennyit szoktatok segíteni otthon a babázásban?

Figyelt kérdés
Időben, tevékenységekben gondolom.
2015. júl. 29. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Férjem reggel fél8kor indul, este fél6-ra ér haza. Reggel nem nagyon tud miben segíteni, mert a baba akkor kel, annyi hogy leviszi a kutyát sétálni mielőtt elindul.

Este ha hazaér fél6-tól a 8 órás altatásig ő van a gyerekkel, én meg abban az időben bepótolom ha marad házimunka vagy elmegyek vásárolni,ha kell. Fél8-8kor együtt fürdetünk,altatunk, 8 után meg tévézünk vagy hobbynkkal foglalkozunk.

Igazából tehát annyi a dolga, hogy a gyerekkel foglalkozzon napi 2,5 órát, de neki nem megerőltető, szívesen tölt időt a lányával.

Én meg napközben megoldom a házimunka nagy részét aztán ha hazajön befejezem ha van még vmi.

De ez csak most a GYES időszakára érvényes. Ha visszamegyek dolgozni 8 órában, akkor felezzük a házimunkát.

2015. júl. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjem 8-4ig dolgozik, fél5-5 körül ér haza. Ekkor átveszi a gyerek körüli teendőket, játszani mennek, labdáznak, vagy itthon a szobában játszanak, mikor-hogy. Vacsiig szabad vagyok. 7kor van vacsora, akkor együtt eszünk, majd én elpakolok, ő fürdet, fogat mosnak együtt és altat. Hétvégén is sokat van a gyerekkel, lényegében minden szabad percében. Ritkán van külön programja, az is többnyire munkahelyi dolog. Mindent csinál, ami kellhet, etet, pelenkáz, stb.


Ha épp úgy adódik, akkor takarítani is szokott, mosogatni, teregetni, porszívózni.

A szemetet mindig ő viszi ki, és felmosni is szeret (ezt nem értem, miért, de most már szinte csak ő csinálja). Főzni tud, de nem szeret, azt én csinálom. Nekem kikapcsolódás :)

2015. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
jelenleg a férjem 6-18 ig illetve 18-6ig dolgozik. tehát ilyenkor nem sokat van a gyerekkel, amikor este fél7kor ér haza akkor annyi hogy játszik vele amíg én fürdő vizet csinálok és ennyi, szinte születésétől egyedül fürdetem. mikor éjszakás akkor napközben van vele egy keveset, de többet nem is várok el tőle. amikor nem dolgozik akkor többet játszik vele, de semmit nem csinál körülötte, tehát pelenkázás, etetés...stb. csak vigyáz rá mikor megkérem vagy együtt játszunk vele.
2015. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3. vagyok, házi munka is csak az enyém.
2015. júl. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk sajnos leginkább semennyit. Ő munka után mindig fáradt, max leül a tv elé...


Úgyhogy én 0-24-ben vagyok a gyerekekkel, vezetem a háztartást, stb. Most a kicsivel gyeden vagyok, még inkább úgy van vele, hogy nekem egész nap semmi dolgom...

2015. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat, mert tudja, hogy a gyerek mellett nem lehet mindent megcsinálni. Amikor erről elfeledkezik, akkor itthon hagyom két órára a gyerekkel és megkérem, hogy pl. mosogasson el.
2015. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Úton az első baba, kíváncsi voltam a válaszokra. Utolsó, ez valami hatalmas ötlet!! A férjem is olyan hogy nagy átlagba segít...de néha el agglegényesedik és olyankor ha a fejemre állok sem csinál semmit. De ez szuper megoldás...nincs konfliktus és gatyába rázza az EMBERT 😜 KÖSZI
2015. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nincs mit :) Remélem nálatok is beválik :)
2015. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, zhogy válaszoltatok, úgy látom igazából a két szélsőség valamelyike jellemző mindenhol. Nem rossz értelemben értem. Még írhattok, érdekesek a válaszok.
2015. júl. 29. 18:32
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én férjem mindenben! Sőt, most,hogy várjuk a tesót, és eléggé sokszor vagyok rosszul, néha még többet is,mint én.
2015. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!