Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a helyzet, ha terhes...

Mi a helyzet, ha terhes vagyok, és a tegnapi napon megszünt a munkaviszonyom? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

A tegnapi napon megszünt hatàrozatlan idejű munkaviszonyom. Tulajdonképpen ki akartak rúgni, felajànlottàk a közös megegyezésest, cserébe 1.5 havi végkielégítéssel. Természetesen elfogadtam, mindannyian pénzből élünk, nem mindegy.

Annyira kesze-kusza, össze-vissza voltak az utóbbi hetek, hogy fel sem tűnt, hogy màr egy hete késik a havim, tesztet ugyan még nem vettem, de felmerült bennem, hogy mi van ha terhes vagyok? Alapvetően jó hír lenne, mivel hónapok óta nem védekezünk a pàrommal trónörökös reményében, de így ebben a formàban sok kérdést felvetne a dolog. A végkielégítés miatt meg voltam nyugodva, hogy akkor van egy kis időm àllàst keresni, na de mi tévő legyek, ha babàm lesz? Fogok így bàrmilyen pénzt kapni? Szülési szabi, GYES, GYED, stb.? Így keressek munkàt? Vagy jelentkezzek be munkanélkülire, amíg nem talàlok munkàt, vagy meg nem bizonyosodok róla, hogy babàm lesz e? Eléggé bepànikoltam most, nem tudom mi tévő legyek.


2015. júl. 31. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Azt nem tudom, hogy most mit fogsz kapni, de a közös megegyezés nem túl jó ötlet volt. Kérdés, hogy mióta dolgoztál ott? 3 év után 1, 5 év után 2 havi pénz járna + a szabadság idők pénze eddig az időszakig. Terhesség alatt egye nem küldhettek volna el, míg otthon vagy a picivel az is beleszámít az ottani munkaidődbe. Tehát több pénz kaptál volna, ha akkor küldenek el ha visszamész. Ezt egy picit eltoltad sajnos.
2015. júl. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

1-es, mit tolt el a kérdező?

Őt akarták kirúgni, nem ő mondott fel és nem tudta, h terhes.

Én úg ytudom, h munkanélkülit kapsz - ameddi gjár, aztán majd a gyed-et, gyes-t. Szülési szabi nincs, mert ha nem dolgozol, nem lehetsz semmiféle szabin.

2015. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a közös megegyezés tényleg nem volt túl szerencsés dolog. Ha ők mondtak volna fel neked, akkor ha most kiderül, hogy terhes vagy, ez a felmondás semmis lenne, mert már a felmondás pillanatában is terhes voltál, és az új szabályozás szerint már akkor is védve vagy, amikor még nem is tudsz a terhességről. De így, hogy közös megegyezés volt... Hát így nem véd semmi.
2015. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Csed-et, gyed-et, ha nem találsz munkát nem fogsz kapni, mert nem leszel biztosított szülés alatt.

Keress munkát, addig még lehet, mert próbaidő alatt indoklás nélkül elküldhet. Jó lenne ha letelne e próbaidőd, mire látszik a terhesség.

2015. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Ott tolta el a kérdező, hogy aláírta a közös megegyezést.

Mert ha már rég óta ott volt, akkor munkáltatói felmondásnál (kirúgásnál) is kapott volna végkielégítést, és ha bebizonyosodik, hogy a kirúgás napján terhes volt, kötelesek visszavenni. Közös megegyezés esetén nem.

Keress munkát mindenképpen, ha tudsz. Ha nem sikerül, akkor úgy sakkozz az álláskeresési járadékkal, hogy szülés napján járjon, és akkor kaphatsz csedet, majd gyedet.


Mennyit dolgoztál eddig, mettől meddig???

2015. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Ha hamarabb észreveszi hogy netán babát vár, akkor ügye nem küldhetik el. Közöz megegyezéssel semmiképp. Én nem tudtam másfél végkielégítésről csak 1 vagy 2 stb. hó kifizetésről. Nekem ez gyanús. Olyan mintha át akarták volna vágni. Ezért kérdeztem, hogy mióta van ott. Én is így jártam volna, csak én bejelentettem a babát. Így még az állásom is megmaradt, az éveim ott nőnek, és ha elküldenek majd ha visszamegyek, akkor még a végkieg. kívűl szabadság pénz is jár. Ezért mondtam, hogy eltolta. Addig egy picit húznia kellett. volna legalább 1)2 napig, amíg kiderül a baba. Így kiszúrták a szemét egy kis pénzzel.
2015. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sosem voltam még ilyen helyzetben, úgyhogy könnyen lehet, hogy elszúrtam :(

A felettesem azt mondta ha nem irom alà a közöset, összerittyent nekem egy rendkívüli felmondàst, megnézhetem magam hol talàlok így utàna àllàst. Meg persze a 1,5 havi + amit felajànlott...

Egyébként 2 évet dolgoztam a cégnél, folyamatos munkaviszonyom van 8 éve, 26 éves vagyok.

Biztos jobban meggondoltam volna mit irok alà ha tudom, hogy babàm lesz.

Köszönöm a vàlaszokat, hétfőn bejelentkezek munkanélkülire.

2015. júl. 31. 17:18
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Undorító az ilyen munkáltató, amelyik fenyegetőzik.

Ha "összerittyent" egy rendkívüli felmondást kamu indokkal, akkor te mehetsz a munkaügyi bíróságra, és csúnyán megütheti a bokáját. Ezt ő is tudja, és azért fizetett le, hogy inkább írd alá a közös megegyezést...

2015. júl. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló. Közös megegyezés bármit tartalmazhat, amit a 2 fél elfogad, tehát ha mondjuk ad neki 1 évi végkielégítést az is az ő dolguk lenne. Ezért közös megegyezés. Sajnos ezt visszacsinálni nem tudja a kérdező, ahogyan sokan is írták, mivel közös megegyezést bármikor lehet tenni, hiszen ha tudott, ha nem a terhességéről az ő döntése is volt.

Kérdező, ha bejelentkezel a munkanélkülibe, ne hagyd, hogy most folyósítsák a járadékodat (ha normális az ügyintéző el fogja mondani ő is ezt). Hanem hagyd a szülés körüli időre, ill. a csed, gyed közé, hogy mindkettő járjon. Viszont fontos ha nem fogsz kapni addig semmit, akkor a tb-t 45 nap után kell magad után fizetned addig míg nem igényled az álláskeresésit.

2015. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha két éve vagy ott eleve nem értem a 1.5 havi pénzt. Miért akartak Ennyire kirakni. Kellett valakinek a helyed? Sajnálom.
2015. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!