Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan még egy...

Miért mondják sokan még egy másfél-két éves kisgyerekre is, hogy baba?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom ezt, pedig szerintem az már rég nem a baba-kategória... Sőt, én már egy egy éves gyerekre se használom a babát... szerintem ők már kisgyerekek... De semmiképp se babák...

Nem kötekedni akarok, csak érdekel hogy mások mit gondolnak erről, hogy egyedül vagyok-e az álláspontommal :)


2010. márc. 7. 12:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Én 16 éves vagyok, és a szintén 16 éves barátnőmet is babámnak hívom :) Még ha idősebb is nálam néhány hónappal.
2010. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is fura kicsit... Sokszor láttam itt is kérdésben leírva, hogy mondjuk az illetőnek van egy másfél-két éves gyereke, és később a szövegben úgy hivatkozik rá, hogy "a kisbabám". Szerintem az a gyerek, amelyik már járni tud, az nem baba.

Mondjuk a csecsemő meghatározása, egészségügyi értelemben tényleg kiterjed 3 éves korig (ha jól tudom).

2010. márc. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Amíg nem volt gyerekem, én is csodálkoztam, hogy miért mondják pl. egy másfél évesre hogy "baba". A baba az, aki ölben van, ringatni kell, nem össze-vissza futkározik meg lassan elkezd dumcsizni. De mióta megvan a fiam, mindig "lebabázom" (bocsi) , mert így egyszerűbb.Azért jó a kérdés, én is jobban próbálok figyelni erre....:)

2010. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

1 éves korig csecsemő, utána kisgyermek.


A 10 éves fiamnak is azt mondom este: babucim menjél szépen fürdeni! Vagy: Kisbabám, mi volt a suliban?

A 20 hósomnak is még ezt mondom.

2010. márc. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az azért más, hogyha megszólításként használják (pl. barátnőnek babám). Én igazság szerint például itt a kérdésekben látom sokszor, hogy "egy másfél éves baba...". Ezeket nem értem :)
2010. márc. 7. 13:30
 6/17 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Igen ezt már én is észrevettem. Nekem 1 éves a lányom, és amint látod is már azt írom hogy lányom, és ha valakivel beszélgetek akkor is ezt mondom. Mert valahogy már ő sem baba, nem nagyon tudom azt mondani hogy a babám, ahhoz már szerintem nagy. De valóban sokan mondják egy akár másfél éves gyerekre is hogy baba, pedig már nem az.
2010. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Majd megérted...én is babázom a 22 hónapos fiamat.
2010. márc. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Majd megértem? :)

Két éves kislányom van... :)

2010. márc. 7. 14:12
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
én sem értem. szerintem is kb. egy éves koráig baba, utána nem. nekem 4 éves a lányom, 1 éves kora után én is úgy beszéltem róla, hogy a kislányom...mert már nem baba. a baba az a csecsemő sztem. szóval én is érdeklődéssel várom, hogy valaki megmagyarázza ezt a jelenséget :)
2010. márc. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
70%
De érdeke,hogy aki nem ért egyet a kérdezővel lepontozzák!Mondjuk nem is vártam mást....
2010. márc. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!