Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen élethelyzetben voltatok...

Milyen élethelyzetben voltatok, mikor jött a baba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mi már nagyon vágytuk a gyerekre és elég nehezen jött össze, szóval nagy az öröm, hogy végre terhes vagyok, mégis olyan rosszul jöttek most ki a dolgok... eddig minden "optimális" volt, és pont mikor végre sikerül, akkor jönnek a gondok. Párom munkahelye bizonytalanná vált, nekem egészségügyi gondjaim vannak, haláleset a szűk családban, és költöznünk kell... Ennek ellenére nagyon örülünk a babának, de azért sok minden miatt aggódok. Ti milyen élethelyzetben voltatok mikor teherbe estetek, voltak gondjaitok?


Gondolok itt bármilyen anyagi, egészségügyi, munkahelyi, párkapcsolati, családi és egyéb problémára amivel meg kellett küzdeni. Hol laktatok, mit csináltatok (munka, iskola, vagy csak otthon) bármilyen "sikertörténet" érdekel, amikor összecsaptak a fejetek fölött a hullámok, vagy éppen valami okból pont terhesség alatt jött egy mélypont az életetekben. Lelket öntene belém, hogy más is meg tudott birkózni az akadályokkal :)


2015. aug. 1. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miutàn terhes lettem el kellett jönnöm otthonról. Anyóséknàl lakunk, minden pénzt elvesznek ebből balhé is volt tegnap. Pàrom ha iszik agresszìv. Soroljam még?
2015. aug. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha vártátok a babát, akkor az mindig öröm.

Mi albérletben lakunk, mindig is így laktunk, terhességem alatt két költözést csináltam végig.

Haláleset, betegség ugyan szerencsére nem történt, ellenben súlyos anyagi gondokkal küzdöttünk már akkor is.

De az ember erős, mindent meg lehet oldani.

2015. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont akkor vesztettem el a munkam, mikor jott a varva vart baba. Koltoznunk kellett egy nagyobb alberletbe, mert 37m2-en laktunk. Ferjem kerrsett egyedul. 150 ezerbol eltunk. Fizettuk az alberletet, autonkat, rezsit, orvost. Volt 200 ezer megtakaritasunk, de ahhoz nem akartunk es nem is nyultunk. Vegul kaptam gyedet, mert ugy mentem allaskeresesire, hogy jarjon. Megszuletett a babank, akkor javult egy kicsit a helyzet anyagilag, mert kaptam gyedet es csp-t, meg az anyasagi is eletmento volt. Szoval tuleltuk ezeket a nehez honapokat. Azota a harmadik babsnkat varjuk ugy hogy a legnagyobb 3,5 eves. Ferjem fizuja klasszisokkal jobb lett. Vettunk egy csaladi hazat hitelre bp kozeleben. Szoval van kiut... meg ha hihetetlen is. Mi is nagyon vartuk az elso babat ahogy a tobbit is. Most is vannak gondjaink. A haz meg a koltozes nagyon sokat emesztett fel es nem gyozzuk utolerni magunkat.
2015. aug. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyámmal évek óta semmi kapcsolatom. Hosszú lenne leírni, hogy mi vezetett idáig, de egyáltalán nem bízom benne és már korábban eldöntöttem, hogy ha rajtam múlik, nem fogja látni a gyerekemet. Amikor megtudta, hogy babát várok, nyomulni/nyomozni kezdett ismerősökön keresztül, amit elég nehezen viseltem. Emiatt egy kicsit "irigykedve" tekintettem azokra, akiknek ott volt az anyukájuk támaszként a terhesség alatt, azonban az élet kárpótolt egy olyan kolléganővel, aki kicsit anyám helyett anyám is lett, és rengeteg dolgot meg tudtam beszélni vele. Lelkiekben ez volt a legmegterhelőbb.

Mi is költöztünk a terhességem alatt, de kb. az 5. hónapban jártam, így nem okozott nagy gondot, aktívan kivettem a részem mindenből.

Az anyagiak rendben voltak.

2015. aug. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen estem teherbe,megtartottuk a babát.Anyóséknál húztuk meg magunkat,mert a szüleimnél nem volt annyi hely. Ahogy megszületett a baba a férjem munkahelye becsődölt... de már addigra megvettük a saját kis házunkat..mondanom sem kell,nem volt egyszerű a történet.Anyósékkel amúgy sem volt jó a viszony,minél előbb lépni kellett onnan. Volt spórolt pénzünk valamennyi, a párom idősebb nálam majdnem 10 évvel. Aztán sikerül rendbe tenni a házat annyira,hogy bele költözhessünk végre. Azóta eltelt 12 év,minden okés,anyós azóta se szeret :D de szépen élünk,csendben nyugisan,kiegyensúlyozott anyagi háttérrel,és immár 3 gyerekkel.
2015. aug. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Anyagilag nem álltunk fényesen, ez azóta sem változott. Éppen nagymamámnál laktunk párommal,miután meglett az első baba, akkor költöztünk albérletbe mert már nem fértünk el.Azóta is ott élünk két gyermekünkkel. Munkahelyem volt (sajnos időközben már megszűnt), páromnak is volt munkahelye, jelenleg is dolgozik. Egészségileg akkor még mindketten rendben voltunk.

És persze hogy meg tudjátok oldani, így állj neki. Sajnos keveseknek adatik meg, hogy mikor babát várnak az anyagiak, az egészség, a családi állapotok, a munkahely mind klaffoljanak. Boldog babavárást!

2015. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
miutan terhes lettem elhagyott..csak anyam segit.de megis mindenunk megvan, es a gyermekem a legcsodalatosabb aldas szamomra! nem erdemes stresszelni, art a terhesseg alatt is, ki kell talalni valamit, amivel levezeti az ember a feszkot, es felelmeket.en kiirtam magambol, mint egy naplo.aztan most nemreg elegettem :) ezzel jelolve az uj kezdetet, es minden jol fog alakulni tudom, bizom benne nektek is!
2015. szept. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mikor teherbe estem mèg albèrletben laktunk, a páromnak ès nekem is jò munkahelyünk volt. 29 hetes koromig dolgoztam.

Kb. fèlidős voltam mikor találtunk egy lakást kihagyhatastlan áron (tervbe volt vève a lakásvásárlás). Orvostòl ügyvèdig járkáltunk, rzzel telt minden időnk. 32 hetes voltam mikor megvettük a lakást, kezdődött a felùjìtás, bùtorok utáni szaladgálás, közben a babának is vásárolni, meg ugye as várandòsság vège felè sűrűsödő orvosi látogatások. Nem unatkoztunk. Az utolsò hetekbrn már az ùj lakásban laktunk.

36 hetesen összeházasodtunk a fèrjremmel.

Sajnos 2 haláleset is volt, egy a családban, egx a baráti körben.

Eladtuk az èn autòmat.

41 hetesen szültem.

2015. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!