Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig dolgoznátok a helyemben...

Meddig dolgoznátok a helyemben szülés előtt, a 34. , vagy a 37. hétig? Otthoni munkáról van szó, amit akár az ágyból is végezhetek a hét nagy részében.

Figyelt kérdés

Be kell lassan jelentenem a munkáltatómnak a várandósságot, és eldöntenem, hogy előreláthatólag meddig szeretnék dolgozni (ahol élek, ott a szülés előtti 6. héttől nem muszáj dolgozni).


A munka nem terhel meg fizikailag semmilyen módon, ha feküdnöm kellene, az ágyból is végezhető, ráadásul szeretem is csinálni.


A kérdésem főleg arra vonatkozik, hogy vajon mennyire lesz hozzá kedvem. Nektek milyen volt a terhesség vége felé? Tudtatok még másra koncentrálni? 3 héttel legkésőbb a szülés előtt szeretném abbahagyni a munkát, de az előtte lévő hónapot még jó lenne befejezni. Ha bármi van, akkor még mindig lehet később módosítani, de a főnökömnek már szeretnék konkrét tervet mondani.


Ti meddig dolgoznátok ilyen esetben?



2015. aug. 3. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
34. Rá kell hangolódni a babázásra is. Arról nem beszélve,hogy fizikailag is jó a pihenés, kikapcsolódás. Szülés is kemény, utána jó ideig nem nagyon alszol, semmire nem lesz lehetőség a első időszakban. Engedj meg magadnak pár hét pihit. A munka hőse volt 2 barátnőm is. Saját bevallásuk szerint a szülésre egyáltalán nem voltak felkészülve lelkileg. Az utána levő időszakra meg pláne nem. Szükség van rá.
2015. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 36. hétig dolgoztam, 38.héten (sürgősségi programcsászárral) szültem. Nem bántam meg.

A másodikkal végig itthon voltam (gyeden voltam az elsővel), vele sokkal nehezebben viseltem a terhességet.

Szóval, ha lenne harmadik (de nem lesz :) ), megint dolgoznék, amíg bírom.

2015. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én április 22-re voltam kiírva, március 31.ig dolgoztam sörözőben. SZóval a 37. hétig. Szerettem, nem akartam otthon ülni, minden rendben is volt, így bírtam végig.
2015. aug. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A z elsővel a 34. hétig, a másodikkal a 38. hétig dolgoztam. Nem vágytam rá.
2015. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is otthonról dolgozom, végig dolgoztam. Ezt úgy kell érteni, hogy a szülés előtti napon is, úgy beszéltük meg, hogy amíg tudom, csinálom. Kedvem nem sok volt hozzá, de úgy voltam vele, hogy ezután úgyis kevesebb lesz a pénz, igaz, hogy annyira nem érvágás, de miért ne tegyünk félre többet, amíg van rá lehetőség. Nem bántam meg, szép megtakarítást halmoztunk így fel, és nem ért felkészületlenül a babám születése sem, sőt 4 hetes a kisasszony, és nem is visel meg túlzottan ez az első időszak sem.

Igazából te ismered a legjobban saját magad, te tudod, mit bírsz, mire van szükséged. Gondold át, és ez alapján dönts!

2015. aug. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38. hétig dolgoztam, nem bántam meg. Fel tudtam így is készülni az anyaságra, szülésre, pedig másik megyébe jártam át. Szerettem a munkám, a munkatársaim a barátaim is egyben. Nálunk mindenki szinte a szülésig dolgozik/dolgozott, ilyen jó helyünk volt/van. Kedvem is volt a munkához, és nem ért így sem váratlanul az anyaság.
2015. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
34.hétig dolgoztam, irodai munka, de minden nap utaznom kellett és inkább az volt a megterhelő már a vége felé, meg a stressz. Inkább mondj egy olyan időpontot, amit esélyes, hogy be tudsz tartani, mint, hogy azt mondd, hogy 38.hétig dolgozol és aztán ha oda kerül a sor, akkor meg már inkább a babavárásra készülnél és nem lehet, mert dolgoznod kell.
2015. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!