Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Esküvő terhesen vagy kisbabáva...

Esküvő terhesen vagy kisbabával/kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a párommal, és már az elején tisztáztuk, hogy ő nem egy házasságpárti ember, nem is szeretne esküvőt, ha működik a kapcsolat úgysem számít a papír. El is fogadtam, mert részben osztom a véleményét - a papíron semmi nem múlik.

Aztán belevágtuk a babaprojektbe, a 4. hónapban össze is jött a baba. Most vagyok 14 hetes, és a hétvégén előhozakodott a dologgal:

Mégis esküvőt akar. Nagyon megörültem a gondolatnak - mégiscsak ez egy nő nagy napja, na de terhesen, nagy hassal?

Mikor odaállok mellé fehér ruhában, akkor tényleg tökéletesnek szeretném érezni magam, de nagy hassal inkább fogom magam bálnának érzeni, mint hercegnőnek.

Ti is várnátok a szülés utánig, vagy gyorsan lezavarnátok a szülés előtt az esküvőt?


Olyan hirtelen jött az ötlet, ezen a kérdésen még sosem gondolkoztam :)


2015. aug. 3. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vagy heteken belül vagy 2-3 évet várnék.
2015. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi évekkel ezelőtt decemberben terveztük el az esküvőt, hogy majd júliusban lesz. Időpontot lefixáltuk az anyakönyvvezetővel, ruhámat januárban már lefoglaltam...mindent elintéztünk amikor áprilisban kiderült terhes vagyok. Na, azt hittem oda a Hamupipőkés ruhámnak...merthogy az úgy fog kerekedni július végéig. Magam sem hittem el, és mások sem hogy 5 hónapos terhes vagyok, mivel egy cm-t nem kellett kiengedni a ruhából, még nem is látszott a hasam sem... szóval nagyon szerencsés voltam e tekintetben, bár az tény hogy emiatt rövidített esküvőnk volt amit bánok is meg nem is ...
2015. aug. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 20 hetesen mentem férjhez. Rendes nagy lagzi volt, egész éjszaka táncoltam, semmi bajom nem volt. A hasam alig látszódott még, de amúgy tudta mindenki a babát. Nálunk úgy volt hogy kitűztük a kb. dátumot, elkezdtünk próbálkozni, összejött, az eredetileg elképzelt dátumhoz képest egy hónappal előrébb hoztuk, de még így is fél évünk volt megszervezni. Én nem bántam meg, azóta mindig másra kellett a pénz (gyerekcuccok, házvásárlás, felújítás).
2015. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szeptember közepéig belefér, akkor tudsz olyan ruhát választani, amiben jó eséllyel nem feltűnő persze ez nem mindenkinél így van, sokaknál semmi nem látszik félidőig, másoknál már hamarabb is. De félidő körül első babánál hatalmas pocak azért nem jellemző.

Én 18 hetes voltam. Korábban mi sem akartunk esküvőt de meggondoltuk magunkat. Hát nem látszott semmi. Én nem szerettem volna szülés utánra hagyni. Február végén kértünk időpontot és április végén volt az esküvő.


Azt kell végig gondolni, hogy ennyi idő úgy érzed elég lenne-e, most ezt értem arra, hogy nyilván kényelmesebb ha több időt fordítottok a szervezésre, anyagilag is máshogy hozza ki magát. Én inkább az első része miatt voltam ki idegileg, úgy éreztem sehova nem jutok a szervezéssel és nincs sok időm. Pedig azonnal belevágtam.

Szülés után pedig már ott lesz a baba. Ez egy kicsit lehet körülményesebbé teheti.

2015. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%
Mi a gyerek első születésnapján házasodtunk (egy megjegyzendő dátummal kevesebb) nem volt nagy lagzi, de a csemete élvezte a sürgés-forgást.
2015. aug. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam olyan esküvőn is, ahol a menyasszony 7 hónapos terhes volt, olyanon is ahol a baba néhány hónapos, olyanon is ahol a gyerekek néhány évesek. Ez alapján azt mondom, én inkább terhesen tartanám az esküvőt. Mert nagy hassal is egyedül Te leszel a középpontban, ha egyébként jól érzed magad, akkor kiélvezheted azt az egy estét. Persze annak is megvan a varázsa, ha a gyerek már ott van az esküvőn, de akkor már nem csak az este hercegnője leszel hanem anya és az este hercegnője.
2015. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább terhesen, minthogy szoptatni kelljen kirohangálni, vagy karikás szemmel igen-t mondani, csak együnk már túl rajta alapon, vagy azt nézni hova tűnt vajon a nagyi a gyerekkel, stb stb
2015. aug. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a dilemma nálunk is megvolt, én azt választottam, hogy a gyerek egy éves korában legyen az esküvő.


Egyébként pont ma néztem vissza a kismamafotózáson készült képeket, és azt látom, hogy soha életemben nem voltam olyan sugárzóan szép, mint akkor. A párom is gyakran mondja, hogy gyönyörű voltam a terhességem alatt. Szóval értem én, hogy trendi meg jópofa azt hangoztatni, hogy úgy érzed magad, mint egy bálna, de ez nem így lesz, a terhes nők gyönyörűek. Ha visszarepülhetnék az időben, inkább kismama-menyasszony lennék.

2015. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is 20 hetes voltam az esküvőnkönk, még a hasam is alig látszott, semmi gond nem volt.


Szerintem gyorsan foglaljatok időpontot, és szervezzétek a lagzit, én úgy gondoltam inkább terhesen, mint majd már a gyerekkel.

2015. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wiky93 ***** válasza:
51%
Én pocakkal nem házasodnék össze :) csak előtte vagy utána gyerekkel.. Vagy maximum ha még nincs poci :) de ez a te döntésed, gratulálok mind2-höz :)
2015. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!