Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyaotthonba családokat is...

Anyaotthonba családokat is befogadnak?

Figyelt kérdés
Hét végéig ki kell költöznünk a lakásból amiben lakunk mert a tulajdonos eladta. Ezt július első hetében közölte, hogy húzzunk innen, de 2 gyerekkel nem találtunk másik albérletet. Mindkettőnknek van jövedelme. Így befogadnak az anyaotthonba?
2015. aug. 4. 12:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%

Még ma kocogjatok be a jegyzőhöz és kérjetek birtokvédelmet. Mivel ti vagytok birtokon belül, megadják. Ezzel időt nyertek és teljesen jogszerű az eljárás.


Jelenleg nektek több jogotok van ott lenni, mint a tulajdonosnak.

2015. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem. Főleg, hogy mindkettőtöknek van munkája.

De hogyhogy nem találtatok? Elég sokat hirdetnek.

1 hónap szokott lenni a felmondási határidő, amit ezek szerint meg is vár a tulaj.

2015. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Jo köszönöm szépen, akkor ezt meg is tesszük!

Figyeljük folyamatosan de a legtöbb helyre nem engednek gyerekeket. Ahova meg lehet gyerekkel menni az meg legalább 100-120 plusz rezsi, amit nem tudunk kifizetni. Pedig átmenetileg egy 1 szobás lakás is jó lenne. Azt hittem az otthonokban nem kizáró tényező hogy mindketten keresünk...

2015. aug. 4. 12:53
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Az nem anyaotthon akkor, hanem családok átmeneti otthona. Olyan van felétek?
2015. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha július elején közölve lett,akkor most telik le az 1 hónap.Jogszerűen járt el a tulaj.Volt időtök,így nem kaptok védelmet.Kivéve,ha más van a szerződèsbe.Anyaotthonba anya mehet gyerekkel,apa nem,főleg,hogy van jövedelmetek.Én költöztem már kb.4x egymás utàn,1-2 napon belül találtam,munka mellett is volt erre időm.Nem értem,hogy ti hogy nem találtatok 1 hónap alatt...Falu?Kisváros?Vagy mi a gond?Szülőkhöz nem mehettek?
2015. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan ahova mehetne az egész család, de általában ezekben is telt ház van és várólista, ott is ritka, hogy odamész és azonnal költözhetsz.

Hol kerestek, melyik városban hogy egy hónap alatt semmi nincs?

2015. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%
Melyik városban éltek? Mert pl Pesten gyerekkel és kutyával mindig találtunk 1 héten belül lakást. Rezsivel együtt 80.000-100.000 HUF-ot fizettünk havonta 3 szobás zuglói lakásért, aztán panelért.
2015. aug. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%
Nem. Az anyaotthon a segítségre szoruló anyáknak és gyermeikeiknek van, nem olyan családoknak, ahol van jövedelem csak lusták vagy túligényesek lakást keresni.
2015. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, hogy hallottatok e de nagyon megugrottak az alberlet arak es keves is van. Mostani helyzetben lehetetlen, hogy 3 szobast talaljanak rezsivel 100 ert...
2015. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is önkormányzatnál vagy családsegítőben érdeklődj. Lehet van önkormányzati lakás amit oda tudnak adni 1-2 hónapra vagy vmilyen átmeneti otthon. Esetleg lakbértámogatás is van néhány önkormányzatnál, lehet ha azt kaptok, akkor ki tudtok venni drágábbat is.

Ha a tulaj eladta és új tulaj van, akivel nincs szerződésetek akkor tényleg esélytelen maradni szerintem, főleg ha az előző jogszerűen felmondott.

2015. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!