Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyan családokat keresek,...

Olyan családokat keresek, ahol kb.2 év korkülönbség van a nagyobb fiú tesó és a kishugi között. Milyen a viszonyuk?

Figyelt kérdés
A nagyobb tesó fiú létére hogy viszonyult a kislányhoz születésekor és később pl. a játékban, fürdetésnél?
2011. szept. 15. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Bár csak 16 hónap van közöttük, nem 2 év, de azért leírom.

Unokaöcsém most 7, hugi 6, a legkisebb öcsike meg 3,5 éves. Mindenki jól kijn mindenkivel, de a két nagyobb sokkal jobban eljátszik egymással, mint a legkisebbel. Szereik egymást nagyon, sokszor együtt fürödtek. A legidősebb már a kislány születésekor rácsodálkozott, hogy miért nem nőtt még ki a fütyije, de semmi extra nem volt. Jó fej gyerekek, most kezd el kialakulni náluk, hogy melyik a fiús játék és melyik a lányos. eddig mindenki játszott mindennel. Fiúk a babakocsival, kislány a játékvonattal, nagy volt az egyetértés a kupi csinálásban. :D

2011. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia! A bátyám és köztem pont 2év van. Én most 20 Vagyok ő pedig ugye 22. Amennyire videókon láttam mikor kicsik voltunk imádott engem:) babusgatott, játszott és foglalkozott velem rendes bátyóhoz illően. Fürdésnél mondjuk többször rá kellett szólni hogy ne bántsd a hugit:) mindig rám öntötte a vizet amitől picit fuldoklottam:) meg elvette a játékokat. Az összeset. De csak a kádban volt ilyen. Nem volt soha irigy! Sőt. És később mikor nőttünk, ha olyan helyzet volt magára vállalta az olyan rossz tetteket amiket én tettem és ezzel együtt a büntetést is vállalta. Ma nem vagyunk szoros viszonyban, de ennek ellenére jó a viszonyunk. Nincs semmi baj. Remélem kimerítő válasz volt és segített:)
2011. szept. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak 14 hónap van a két lurkó között, a nagyobbik most 2 éves. Ebben a korban épp szereti hugit, csak ne tud vele finoman bánni, néha egy kicsit félig véletlenül odacsap neki. Meg időnként elveszi a játékait, hogy utána visszaadhassa neki - ebben sem eléggé kifinomult, mert sokszor bedobálja hozzá ahelyett, hogy a kezébe adná. Ja és ha hagynánk (meg hugi nem szokott volna le róla), simán berakná a cumit hugica szájába... egyébként meg hugi érkezésekor bátyó esténként mindig leellenőrizte, hogy hugica megvan - e még az ágyában...
2011. szept. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pont 2 év van köztük, a fiam 4 a lányom 2.

Amíg kicsi baba volt, nem foglalkozott vele, féltékeny se volt szerencsére, amikor már forogni ülni mászni kezdett akkor még mindig csak érdeklődve figyelte de nem csinált vele semmit.

Aztán mikor olyan 10-11 hósan megtanult járni a lánykám és egyre jobban nyílt ki az akarata illetve elvette a játékait stb. akkor törtek ki a veszekedések.

vagyis nem veszekedés, hanem ő nemes egyszerűséggel kirántotta a baba kezéből ami neki kellett, az sírt én meg következetesen próbáltam elterelni a fiamat onnan, és visszaadatni vele amit kirántott a kicsi kezéből. Mondván hogy később ha a kicsi letette majd ő is játszik vele, az esetek 90%ban nem is kell neki az a játék amit elvesz, csak hörcsög módra összegyűjtötte az összeset maga mellé.

Most a kicsi már 2 éves, dumál, beszél, és már simán visszaadja ha bántja mondjuk a nagyobb, meg van hogy a kicsi kezd ki a nagyobbal aztán ha visszakap egy legyintést akkor rázendít éktelen ordításra szóval rafinált már a kicsi is.

Ha udvaron, játszón vagy bármilyen közösségben bántják a kicsit akkor megvédi a nagyobb, meg szól ha a kicsinek vmi baja van, ha a kicsi rossz fát tesz a tűzre és leszidom és sírni kezd, akkor odamegy megölelgeti és ha épp mindkettővel minden oké akkor van hogy együttműködve eljátszanak, de azt mondom ez a ritkább.

2011. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok még lemaradt a fürdetés. A lányom 6 hós kora óta együtt fürdenek. Jól elvannak együtt a lányom a tesó miatt végre nem üvölti át a fogmosást, a fiam meg látta hogy a kicsi sose sír hajmosás közben így már ő is megembereli magát max egy kicsit nyüszög mikor a szemébe megy a sima víz (azt utálja).

Szóval lehet így érvelni nekik egymással.

2011. szept. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A fiam két éves volt, amikor a húgija megszületett. Most a kislányom 9 hónapos.

Nagyon törekedtem arra az elején, hogy sok időt töltsek a nagyobbal, ne érezze, hogy hanyagolom a kistesó miatt. Így nem is volt féltékeny.

Eleinte néha, ha kedve szottyant akkor segített a pelenkázásnál, vagy választani ruhát a kicsinek, de nem nagyon érdekelte a dolog.

Most, hogy már mászik a kislányunk sokkal törődőbb.Ad neki játékot, szól, ha valami olyasmit eszik a csajszi, amit nem kéne, együtt fürdenek...stb.

Nem erőltetek semmit, néha azért terelgetem a fiam, de ha nincs kedve a húgával játszani, akkor nem szidom le, nem mondok semmit, szóval azért ráhagyom.

Néha kapnak közösen játékot, hogy így megtanulja a nagyobb, hogy nem kell irigykedni, de azért azt is megengedem, hogy a féltett kincseit ne adja oda a kicsinek, hisz tisztelni kell egymás dolgait is.


Csak ügyesen, odafigyelve kell, hogy mindenkinek jó legyen. A nagyra kell szerintem mindig koncentrálni, hisz a kicsi sokáig nem is emlékszik a dolgokra, meg kevesebb a teendő vele. A nagyobbik viszont könnyebben sérül...


Sok sikert, kitartást!

Szép napot!

2011. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jó volt olvasni őket!
2011. szept. 16. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!