Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudtok jó képet vágni a...

Hogy tudtok jó képet vágni a gyerek azon dolgaihoz, amit ti utáltok?

Figyelt kérdés

Teszem azt, ki nem állhatod a képregényeket/énpicipónimat/focit, akármit, de annyira, hogy vallatni lehetne vele... de a gyereked meg pont ezért rajong. Hogy viselnéd?


Ugyan nincs még gyerekem, de a gyomrom felfordul az olyan gyerekszobáktól, ahol minden csupa rózsaszín csillám meg Disney-hercegnő, vagy fiú esetében Pókember meg foci.

Nem tudom, hogy ha nekem lenne kislányom és hétszázadszor nézné a Jégvarázst, amit én sikításig rühellek, mennyire lenne őszinte a mosolyom. Vagy ha a kisfiamnak bugyuta, üresfejű sztárfocisták lennének a példaképei. Valószínűleg csendben reménykednék, hogy majdcsak kinövi.


Tévedés ne essék, nem a saját ízlésemet akarnám ráerőltetni a gyerekre: ha ő önhatalmúlag úgy dönt, hogy a foci az élete, akkor áldásom rá, csak a birkaságtól kapok agybajt, ha pl. csak azért van Messivel kitapétázva a szobája, mert az összes többi osztálytársáé is vele van.

Persze, fontos a közösséghez tartozás, de vajon neveléssel befolyásolható-e, hogy ne birka legyen, "csak" alkalmazkodó?


2015. aug. 5. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megbántani, de látszik, hogy nincs gyereked.

Természetesen egy gyerek valamelyest formálható, viszont ha csillogó szemekkel rád néz, mert minden vágya egy Disney-hercegnős szoba, akkor valamiként (akár kompromisszum mellett) meg fogod neki adni.

Én sem vagyok egy nagy rózsaszín, csöpögős, nyálas nőszemély, de két lányom van, és amikor a rózsaszín korszakukat élték, akkor hagytam. Komolyan mondom, mindenük rózsaszín volt. Rettenet. De hagytam! Nekik öröm volt.

Ja, kinőtték. Teljesen normális gyerekek lettek. :D


Az pedig hogy birka lesz-e vagy sem, az nem a hercegnőktől és Messitől függ, hanem a neveléstől. Szóval tudod majd őt a jó irányba terelgetni (és ez tényleg független attól, hogy Messi lóg-e a szobája falán).

2015. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt pont az ízlés az, amit remekül lehet formálni, másrészt talán nem a gyerek rendezi be kisgyerekként a szobáját tökekegyedül, valaki megveszi bele a dolgokat.

Nálunk van fiú és lány is, semmi ilyesmi nincs a falon, mert divatok, mániák jönnek-mennek. Nem szeretek félévente festeni, tapétázni.

Én nem bírom a Thomast, vagy a Bogyó és Babócát, nincsenek is a falon. De van nekik könyv, játék, póló, nézik a meséket, el is mesélem százszor nekik. Mert szeretik. Majd megunják és mást fognak szeretni, ilyenek a gyerekek. :) Mikor már a csapból is ez folyik, akkor egyszerűen megmondom, hogy ennyi volt, most valami más lesz.

2015. aug. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Oda eljutni, míg a gyerekednek bármilyen kedvence is lesz, egy nagyon kemény út. Benne van nagyon sok orvosi kontroll, szülés, majd hónapokig tartó önfeláldozó éjszakázás, kimerülés és áldozat (most direkt a keményebb részét emelem ki). Mire eljutsz egy gyerekkel odáig, hogy saját ízlése kezd lenni, már olyan szinten benne/vele/oda vagy érte, hogy bár zavaróak lehetnek ezek a dolgok, közel sem annyira borítanak ki, mint mikor még nem is tudtad, hogy lesz-e gyereked, és ha igen, mikor.

Ez egy olyan szintű és mélységű elfogadás egy anyai szívben, amire mindaddig nem tudsz példát hozni, míg át nem éled.


Arról nem beszélve, hogy természetesen a családi közeg és a később (általad) választott intézmény nagyban befolyásolják, hogy mennyire lesz Jégvarázs-Pókember függő gyereked. Alaposan olvass utána majd annak idején, hogy milyen lehetőségeitek vannak, és meg fogsz lepődni, hogy nem csak a sarki suli van, és nem csak egyféle választási lehetőség arra, hogy milyen közösségbe járjon.

2015. aug. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Te szabsz határokat a gyereknek, tehát ha valami tetszik neki, akkor meg tudod vele beszélni, hogy az milyen formában lehet a rajongása-tárgya. Pl. nem engeded a szobáját teleplakátolni, viszont lehet olyan ruhája, amin a kedvenc figurája van.

Nálunk is valahogy így volt. Ha volt kedvence, akkor természetesen hagytam, hogy szeresse, élvezze, de persze nem vettem meg minden olyan holmit, amin a kedvencei szerepeltek.

Viszont kinövik a gyerekek ezeket a "hóbortokat", ettől még nem lesznek birkák, meg hülyék.


Unokaöcsém nagyon jól focizik, már 2-3 évesen nagyon jól csinálta, be is íratták focizni, pedig az apja falábú, anyja pedig ki nem állhatja a focit. Ma már 15 éves a srác, és sportiskolába jár. Mindenki büszke rá, pedig mondom nem egy focirajongó-társaság a család. De a gyereknek ez az élete, jól is csinálja, nem hinném, hogy az útjába kellene állni.


A gyerekek formálhatók. De tényleg teljesen felesleges tiltani, vagy fújjolni, ha valami neked nem tetszik.

Majd meglátod, hogy ha lesznek gyerekeid, akkor mit fognak szeretni, miért fognak rajongani, és hogy ez meddig normális. Te irányítod őt úgy is, de tiltani nem kell.

2015. aug. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mikor még csak terveztük a babát egy dologban biztos voltam: Bogyó és Babóca kitiltva a házból minden formában. Meghallottam a főcímdalt, és hányni tudtam volna.

2 éves a kisfiam, és imádja.. :D Szerintem csakazért is :P Ugyan még mindig rosszul vagyok tőle, de ha ezt szeretné, és ez köti le..

2015. aug. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván mikor odáig jutok, akkor másként fogom megítélni a témát. :)

De hogy miként fogok pl. versenyautókról vagy Barbi-babákról értekezni jó szülőhöz méltóan... brrr... inkább a szülés. :)


Sajnos mikor a rokon 6-10 éves kislányok mutatják nekem a Monster High babáikat meg hasonló förmedvényeket, nehezen tudok kellően lelkesnek tűnni, minduntalan az tolakodna a számra, hogy "És anyád ezt hagyja?" Az ilyeneknél sokszor az a benyomásom, hogy a szülők reflexből megvesznek bármit, amire a gyerek rábök a boltban, csak csönd legyen, és nem veszik a fáradtságot, hogy kicsit beleássák magukat a témába.

Mondjuk én is hisztiztem ki egyszer valami hiper-gagyi búcsús felhúzható játéknyuszit, a szüleim végül megvették, de másnapra beadta a kulcsot, úgyhogy legalább tanultam belőle...

2015. aug. 5. 15:48
 7/9 A kérdező kommentje:

Áááá, én a Vackarádiótól kapok kiütést... :) Egyszer a fogorvosnál az szólt, a komplett adást kénytelen voltam végigszenvedni, és még tiltakozni se bírtam. Ahhoz képest a foghúzás kéjhömpöly. :)

Murphy alapján a gyerekem imádni fogja.

2015. aug. 5. 15:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagynál a Monster High a sláger....iskolatáska, tolltartó, tornazsák, stb. A hideg ráz tőle, de nem mutatom ki.

A kisebbnek mindenből jègvarázs, Violetta kell. Ezeket szeretem, szóval nem ügy.

2015. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nincs a fiamnak olyan mániája, amit konkrétan rühellek. Egy időben az Angry Birds volt a sláger, eleve akkor tetszett meg neki, amikor én elkezdtem vele játszani, bár őt a játék annyira nem izgatta (néha játszott csak vele), de a figurákért rajongott, két évig mindene Angry Birds-ös volt, póló, tányér, kulacs, labda, pulóver, sapka, alsónadrág, zokni, plusz amikor elkezdte a sulit, akkor iskolatáska, tolltartó, mappa, füzetek, tornazsák. Szerintem volt más is, de nem jut eszembe, ez is sok :D Nekem ezzel nem volt semmi bajom, szerintem jópofa figurák, nem zavart, hogy szereti. Aztán évek óta szereti a szuperhősöket is (a férjemmel karöltve), hétvégén együtt nézik az Igazság ligáját (mármint a rajzfilmet), közös kedvenc filmjük A bosszúállók. Most éppen ezzel a témával kell megvenni mindent egyébként. Ilyen most az iskolatáskája (a tavalyi szétszakadt, amúgy nem cseréltem volna le egy év után), a tolltartója (szintén szétszakadt a tavalyi, pedig abból sem vettem volna újat, csak mert épp új dilije van), de pólót meg egyebeket már nem akar, most úgy akar öltözködni, mint az apja (vagy ing, vagy fekete egyszínű póló). Ezeknek egyike sem zavar.

Nagyon nincs szerintem más rákattanása, illetve régen sem volt, vagy csak számomra nem voltak zavaróak, nem tudom. Van pár kedvenc dala, ezeket is szívesen hallgatom (pl. az egyik kedvence a Counting stars). Na jó, egy időben viszont folyamatosan vagy a Gangnam Style-t akarta hallgatni, vagy a Mizut, amik elsőre még viccesek is voltak, de napi 24 órában ezeket hallgatni tényleg kínzás. De alapvetően nem zavart, hogy neki ezek tetszenek, az egyik ovis farsangkor pl. Psy-nak öltözött és imádtam azt a jelmezét, nagyon eltaláltuk, igaz, az óvónéniknek fogalmuk sem volt róla, hogy ő kicsoda, de az összes gyerek felismerte :D

2015. aug. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!