Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekesek! Szoktátok irigyeln...

Gyerekesek! Szoktátok irigyelni a nem gyerekeseket?

Figyelt kérdés
Annyian irigykednek a gyerekesekre (más-más okból), hogy érdekelne, van e olyan gyerekes aki nem gyerekesre irigy valamilyen okból?!

2015. aug. 3. 14:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én mindig is szerettem volna gyereket, úgyhogy nem irigylem a gyermekteleneket.

(Viszont ha nagyon kiakaszt a két lányom, akkor szoktam mondani, hogy néha úgy érzem, hogy pont kettővel van több, mint kellene. :))

2015. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán, talán csak azt irigylem, hogy ők spontán tudnak programot csinálni. Ha gyereked van, akkor egy mozi, vacsora esetleg egy kis iszogatás barátokkal komoly szervezést igényel, minimum napokkal (de inkább hetekkel) előtte. A spontaneitás hiányzik kicsit, de azért túlélem :)
2015. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a gyerekeimet, de igen, irigykedem időnként. Vagyis, hiányzik, amikor még azt és akkor csináltam, amikor akartam. :) Most, ha el akarok menni valakivel valahova, felügyeletet kell szerveznem nekik, plusz pénz és idő, ráadásul alkalmazkodni kell a gyerekek és felvigyázó igényeihez, állapotához, stb.
2015. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Igenigenigen!!!!!!
2015. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Néha igen, de csak abban, hogy ők szabadon szervezhetik az idejüket, utazhatnak, én meg alig jutok el vhova a gyerekek nélkül, vagy ha eljutok, akkor is rohanni kell haza fürdetni, altatni stb. Persze ha nagyobbak leszenk könnyeb lesz ilyen téren. (nagyszülők nálunk nagyon messze laknak, nincs segítségem)

De persze nagyon örülök hogy van két gyerekem!!

2015. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
17%

Szinte sosem, sőt inkább értetlenül állok az előtt, hogy hogy lehet így boldognak lenni, teljesnek érezni magunkat gyermek nélkül: ha nincs kivel megosztani a pénzed, az időd, az örömöd (persze tudom, ott a férj, de akinek van gyermeke, család centrikus, az tudja hogy azért van különbség)

Ezért inkább büszke vagyok a gyermekemre, az életemre, általában inkább engem szoktak irigyelni.

Én nagyon család központú vagyok ezért eszem ágában sincs irigyelni azt akinek nincs gyereke, sőt mikor valaki felajánlja hogy vigyáz rá és menjünk el valahová, mi akkor is inkább visszük magunkkal, mert így teljes az életünk (nyilván mi is eljárunk kettesben néha vacsorázni, vagy ilyesmi, de egy nyaralás már biztos nem menne gyerek nélkül, az hogy barátnőkkel eljárjak iszogatni meg abszolút nem vonz már)

Megmondom őszintén, nehezen értem meg a másik oldalt, noha tudom, nem mindenki gondolkodik így.

2015. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Néha igen, irigylem a gyermekteleneket.

3 rosszcsontom van, előfordul olykor-olykor, hogy visszasírom a régi életemből a spontaneitást, a csendet és nyugalmat.

2015. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Így teljes az életem és ezt így szeretem. :) Elfogadtam, hogy van, ami megváltozott, és nem zavar.
2015. aug. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem. Én voltam "nem gyerekes", tehát tudom milyen az, szabad választásomból lettem gyerekes.

Viszont akinek nincs, az nem tudja, milyen ha van. Tehát természetes, ha irigykedik.

(kicsit bonyolultan sikerült fogalmaznom, remélem azért érthető).

2015. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Én csak azokat "irigylem",akiknek van segítségük,ahová néha a gyerkőcöt/ gyerkőcöket elvigyék néha,vagy össze üljenek sűrűbben (nálunk nincs ilyen,a nagyom betegsége miatt a megbízhatóbb -bár ők se itt élnek- nagyszülők sem merik bevállalni). Mindenkinek meg van a maga keresztje,de a gyermek nélkülieket nem irigylem. Sok dologból kimaradnak-de nem akarom Őket bántani!
2015. aug. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!