Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek milyen volt visszatérni...

Nektek milyen volt visszatérni a munkába a gyerek (ek) után?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy a munkahelyen hogy fogadtak, milyen gyorsan szoktatok vissza illetve mindez hogy hatott ki az otthoni dolgokra, gyerekekre.
2015. aug. 3. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogy fogadtak: mindenki a gyerkőcről kérdezgetett, tanácsokat adott, és kímélni próbált az elején.

Milyen gyorsan szoktam vissza: a korai kelést nehezen szoktam meg újra (4 kor kelek hajnalban), kellett hozzá kb. 2 hónap.

Otthoni dolgok: szerencsére a páromnak elég családbarát munkaideje van (6:30-15:30). Reggel viszi oviba a kicsit, délután megy érte. Kicsit fáj a szívem, hogy reggel nem én készítek nekik reggelit és nem együtt indul a nap, de választanom kellett.

Vagy a külföldi meló és az anyagi biztonság vagy kedvezőbb munkaidő itthon ötödannyi pénzért :/

2015. aug. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul.Félévvel előre bejelentettem mikor akarok visszamenni.Amikor közeledett az idő hívtak hogy máshol kellene kezdnem.Eddig 20 perc volt a munkahelyem így lenne másfél óra.Persze visszautasítottam mert párom műszakol nem tudja mindig ő vinni-hozni.Ezután megindult az áskálódás és kb úgy néztek rám mint a véres rongyra hogy visszamentem dolgozni.De már elkezdtem interjúkra járni.

A főnökeim totál lecserélődtek és a kollégák nagy része is.Emiatt stresszes vagyok itthon bár próbálom minimalizálni.Ja és az a legszebb hogy a legellenségesebbek a tőlem fiatalabb kolléganők, gyerek-nélküliek. Pedig ők is ez előtt állnak...vagy remélem nekik még rosszabb lesz.

2015. aug. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól fogadtak. Mindent megtettek, hogy segítsenek, mivel tudják, hogy nem könnyű megoldanom a gyerekek logisztikáját. Olyan volt, mintha el sem mentem volna.

De én nagyon rosszul éltem meg, korábban kellett visszatérnem a tervezettnél. A gyerekek elég jól viselték, egy-két hullámvölgy persze volt. Otthon egy darabig elég nagy káosz volt, de aztán kialakult.

2015. aug. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A munkahellyel nem volt különösebb probléma, pedig rossz szájízzel jöttem el - így utólag belátom, hogy ebben nekem is szerepem volt. Kicsit más munkakörbe kerültem, a munkatársak nagy része ismeretlen volt, de könnyen beilleszkedtem, a munkába is hamar beletanultam. Szerencsére az itt dolgozók nagy része szintén kisgyerekes anyuka, akinek hozzám hasonlóan se igénye se energiája nincs a pletykálkodásra meg a kavarásra, bemegyünk, dolgozunk, néha felületesen elbeszélgetünk a gyerekekről meg a vasárnapi ebédről, nekem ennyi bőven megfelel.

A családdal már nehezebb volt. 4 évig voltam itthon, természetesen vezettem a háztartást, a férjem nehezen szokta meg, hogy ezentúl sokkal nagyobb részt kell vállalnia a gyerekek körüli dolgokból. Nem az volt a nehéz, hogy ő viszi őket reggelenként, hanem inkább az, hogy tartsa számon, van-e még otthon kakaó (hiszen ő látja) meg hasonlók. A gyerekek is rosszul viselték, sokat sírtak az elején.

2015. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen volt? Felüdülés! Imádom a gyerekimet, minden vágyam az volt, hogy anya lehessek, de vágytam már nagyon a munkára. Hamar belerázódtam, mint ha el sem mentem volna 2 gyereket szülni. Más gárdához tértem vissza, de mindenki jófej, így öröm bejárni dolgozni. A gyerekeket nem igazán viselte meg, imádják az ovit/bölcsit, na meg nálunk apa a király...
2015. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!