Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik itt minden férjjel...

Akik itt minden férjjel kapcsolatos problémára azonnal rávágják, hogy a nő csomagoljon és hagyja ott a férjet, komolyan gondolják?

Figyelt kérdés

Nemrég volt valami olyan kérdés, hogy egy 3 gyerekes anyukának valami vitája volt a férjével, aztán jött, hogy azonnal lépjen le.

Itt mindenki álomvilágban él, hogy majd egy anyuka, aki 5-6 éve otthon van, nem keres semmit, fogja magát, és simán lelép otthonról a 3 gyerekkel és éli tovább a világát?


2015. aug. 6. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Mi volt a vita tárgya? A le nem hajtott WC ülőke, vagy a férfi megalázta a nőt? Nem mindegy, szóval nehéz úgy válaszolni, hogy a pontos szitu nem ismert.
2015. aug. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Környezettől függ. Igen, el tudom képzelni, hogy otthagyom a férjem 3 gyerekkel, ha épp naponta megver. És akár itthon vagyok 5-6évig, akár nem, annyi biztosítékot mindig tartok a hátam mögött, hogy el tudjak indulni tragédia esetén. Ezért speciel én komolyan gondolom, hogy ha baj van, menni kell. Nem várni és megalázkodni. Ez persze nem a hangos tüsszentésre vonatkozik, hanem komoly indokra.
2015. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha komoly dologról van szó (például lelki, fizikai terror, gyerekek akár testi, akár érzelmi bántalmazása, súlyos, hosszú ideig tartó megalázása a nőnek) akkor igen, én komolyan gondolom. Egy kis átlagos vita után szerintem senki nem tanácsol itt sem ilyesmit.

Írd már le kérlek a konkrét esetet, mert így értelmetlen ez a kérdés.

2015. aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez azért van, mert ismeretlenül mindenki könnyebben ad tanácsot a másik életével kapcsolatban, ami egy ilyen fórumon szerintem nem is csoda. Valaki kiír egy kérdést, amiben nagyjából leírja a problémát. De a válaszolók csak az ő által leírt kevéske dolgot ismerik, a háttérdolgokat, a kapcsolatot, a benne lévő embereket, stb. nem ismerik. Hogy is ismerhetnék? Így vagy megpróbálnak ez alapján okos választ adni, vagy saját maguk kigondolják, hogy mi lehet még ezen kívül otthon. Nehéz ismeretlenül ilyen kérdésben jó választ adni. Az is változó, hogy kinek mi a válóok. Valaki akkor sem hagyja el a gyerekei apját, ha naponta veri, valaki sokkal kisebb ok miatt is lelép. Gondolom a kérdéseknél is mindenki magából indul ki. De valóban jó lenne tudni, hogy mi volt a vita az általad említett helyzetben, mert nekem is van olyan szituáció, amire azt mondom, hogy nem nézném a házasságot, a közös gyereket, inkább az anyaotthon vagy bármi (pl. ha megver engem vagy a gyereket).
2015. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem mindegy, miről van szó. Másrészt könnyen beszélnek egy anonim oldalon másnak az életéről, ítélkeznek gyakran ész nélkül. Szóval sokan szerintem nem is házasok, vagy párkapcsolatban élők, nemhogy szülők, csak ide járnak okoskodni. Mondjuk az elég hamar lejön, pont a hasonló válaszokon látszik.

A kérdezőknek sem kell mindent elhinni. Mérlegelni kell, de nem hinném, hogy vadidegenek véleménye alapján döntene bárki egy ilyen horderejű kérdésben.

"Itt mindenki álomvilágban él, hogy majd egy anyuka, aki 5-6 éve otthon van, nem keres semmit, fogja magát, és simán lelép otthonról a 3 gyerekkel és éli tovább a világát?" Ha ez megnyugtat, én pl. nem élek álomvilágban. De honnan tudod, hogy igazat írok?

2015. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom már pontosan, de nem megverésről van szó, ott én sem mondanám, hogy maradjon vele. Talán valami olyasmi volt, hogy a férj nem őt támogatta valami kérdésben az anyóssal szemben. Meg volt egy olyan is, hogy a férj nem akarta, hogy a feleség korán visszamenjen dolgozni.

Ott is nyomták, hogy a férj alázza meg elnyomja, azonnal hagyja ott.

Nem értem, miért kell ez, hiszen rengeteg bizonytalan ember van a világban, és nem mindenki fogja fel, hogy itt sokan csak dumálnak.


Az erőszak más kategória, nem keverem ide. Ezért is írtam a vitát.

2015. aug. 6. 12:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Volt a tiédhez hasonló kérdés mostanában. Ott is leírták: anyósnál lakni nem jó. Régen házat építettek a fiataloknak kalákában (úgy értsd, az őskortól a mai napig) csak menjenek külön. Mert hogy lehet a férfi Férfi, ha ott az apja? Hogy lehet a nő a Ház Asszonya, ha anyósé a konyha? Ilyenkor az a jó ha elköltözöl. Lehetőleg a férjeddel. Azonban ha a férj nem érti meg, hogy Te nem a 124.831. ágyas szeretnél lenni, hanem az a nő akivel megélheti a Férfi és Női szerepeket ( igen, ismerem a magyar nyelvet... :-P ) akkor sajnos egy idő után úgyis szétválnak útjaitok. Nem jó, ha megvárják amíg ebből huhaanyázás lesz. Vagy rendbe tudják tenni, vagy mielőbb lelépni. Addig míg az emberi része megmaradhat és "közösen", egymás köpködése nélkül tudják a gyerekeket nevelni. Amíg nem alázzák szét egymást és nem civakodnak a gyereken. Mert egy keserű kapcsolat ha nem megy a megoldás felé akkor egyre mélyebbre süllyed. Akkor pedig inkább ma lépjünk mint holnap. Nekem a legtöbb exemmel jó a kapcsolatom, mert időben léptünk. Van akivel belesüllyedtünk a mocsárba (vita nem volt csak sokáig húztuk) és vele nem is szívesen találkozom.

Ráadásul mindezekbe a gyerekeket is belekeverni totál felelőtlenség. Egy külön élő, jókedvű, egymást emberileg tisztelő anyuka és apuka, akik be tudták látni a hibájukat és elég erősek ahhoz, hogy lépjenek még mindig jobb példa mint két, egymást energetikailag-fizikailag-szellemileg lehúzó ember.

Persze az a nő aki addig eltartatta magát nem tudja megtenni. De az aki azelőtt dolgozott és csak azért maradt otthon, hogy gyeden-gyesen legyen a gyerekkel vissza tud menni dolgozni és tud új életet kezdeni.

Sajnos sokan ragaszkodnak a rosszhoz úgy, hogy nem is tudják helyrehozni. Minek? Szerinted kérdező ennek mi értelme van?

2015. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Annak nincs értelme, ha ragaszkodsz a rosszhoz, de az itteni kérdések egy kapcsolat kiragadott szeletkéi. Néhány mondat meg egy veszekedés alapján nem lehet azt tanácsolni valakinek, hogy azonnal pakoljon, amikor nem is ismerjük a konkrét személyeket.

Sőt, ha valaki sértett, azt hiszi, neki van igaza, gyakran elferdítve meséli el a történetet, mert hát milyen szemét a másik.

A kérdésem pusztán arra az esetre vonatkozik, amikor ezen az oldalon, ismeretlenül, a helyzet teljes ismerete nélkül dobálóznak a válaszoklók, hogy 3 kicsi gyerekkel azonnal hagyja ott a férjét az illető.

2015. aug. 6. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!