Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarok bunkónak tűnni, de...

Nem akarok bunkónak tűnni, de ennek így mi értelme? Nálatok is így csinálják?

Figyelt kérdés

Ma voltunk védőnőnél 1 éves státuszon.

Tanácsadásra ugye nem lehet beteg gyereket vinni, nincs járványos időszak, tehát a fertőzésveszély kizárva, mégis a pici (1-2-3 hónapos) babákat érkezés sorrendjétől függetlenül előre vették. Semmi bajom nem lenne ezzel, csak azért furcsálltam, mert kivétel nélkül mindegyik ilyen pici baba békésen szunyókált a babakocsiban vagy a hordozóban, nem sírtak, nem nyűglődtek, a váróteremben viszonylag normális hőmérséklet volt, tehát ha picivel többet kellett volna várni, akkor sincs semmi. Mi egy másik 1 éves gyerekes anyukával több mint egy órát vártunk így, pedig elsőnek voltunk ott, és más nagyobb gyerekes anyukák is, pedig a nagyobbacska gyerekek türelmetlenek voltak már, nyűglődtek, nehéz volt egy helyben ülniük (egy 1 évesnek még nehéz is megmagyarázni..). Szóval azt nem értettem, hogy miért nem mehetünk érkezési sorrendben. Persze egy síró pici babát nyilván kérés nélkül előreengedek, vagy influenzajárványban, stb... Csak fura volt, hogy az összes békésen alvó picit előrevették a tomboló nyűglődő nagyobbakkal szemben. Ez így szokás máshol is?


2015. aug. 6. 13:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nálunk érkezési sorrend van.
2015. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Lappanghat is betegség bármelyik jelenlevőben. Ezért nem kockáztatnak és inkább előreveszik az újszülötteket, fiatal csecsemőket.

Sok betegség akkor fertőz igazán, amikor még nincs is tünete. És ugye teljesen más a kockázat ugyanannál a betegségnél egy két hónapos és egy egy éves gyerek között.

2015. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk érkezési sorrend van
2015. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

nálunk időpont van tanácsadáskor

de még betegként se veszik előrébb a piciket

2015. aug. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Rebellious Dead Lady válasza:
48%
Nálunk azok mennek előre akik időpontra jöttek, de ha sürgős esetről van szó, akkor azok előbb bemehetnek. Akinek nincs se időpontja, se nem sürgős az esetük azok legutoljára mennek. Még akkor is, ha reggel 8h-tól este 20h-ig kell várni.
2015. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nálunk időpont van. Én egyébként egy békésen alvó pár hónapos mellett előreengednék egy nyűglődő 1 évest.
2015. aug. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

5-ös egy védőnői tanácsadáson milyen az hogy valaki sürgős eset? Sürgősen meg kell mérni a súlyát?... Vagy mi?

Nálunk is érkezési sorrend van.

2015. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is érkezési sorrend van, de magam elé szoktam engedni az újszülötteket, mert mindig eszembe jut, nekem mekkora para volt, h odaérjek, sorba álljak, megnézzék, hazaérjünk stb... mire jön a következő szoptatás, ugyanis én az a kategória vagyok aki túl szégyenlős, nem bírok nyilvánosan szoptatni. Védőnő előtt meg a kórházban sem tudtam, csak otthon nyugiban egyedül.

De akinek bárhol bármikor megy, annak nyilván nem gond. Én csak magamból indulok ki, azért engedem őket előre.

2015. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk időpont van, és csak nagyon extra esetben vesznek előre bárkit is.
2015. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
én mindig akkor mentem és megyek amikor nincs senki a védőnőnél .
2015. aug. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!