Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tapasztalatokat szeretnek...

Tapasztalatokat szeretnek gyujteni, olyan kismamaktol, akik szenhidrat-dietat tartanak?

Figyelt kérdés

Vedonom javaslatara szerdan elkezdtem a ch dietat.

21+1 hetes terhes vagyok, eddig 5 kg-ot szedtem fel. Hogy ne szaladjon el a lo velem, ezert a 200 gr-os dietat folytatom, 3. Napja.

Mivel meg nagyon kezdo vagyok, ezert nagyon orulnek, ha tudnek beszelgetni olyan kismamakkal, akik ezt a dietat csibaljak/csinaltak.

Leginkabb az erdekel, hogy tenyleg nem hizik e mellett az ember mar nagyon?

Mennyi jott fel nektek azutan h elkezdtetek a dietat?

Hogy nez ki egy napi etkezesetek? Mikor, miket esztek?

Mennyi ido, mig beletanul az ember?

Elore is nagyon koszi a segitseget! :-)

Szep napot!


2015. aug. 7. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nekem nem kellett ilyen diétát csinálnom. De a terhessegem felétől nem ettem több feher kenyeret, csak a lipoti pékségben kapható probody kenyeret(kapható lidlben, aldiban is).

100gban 6,1g szénhidrát van


Nekem sokat segített. Mert nagy étkű voltam. Mégis összesen 7kgot hiztam. Mikor elkezdtem ezt enni akkor mar 5kg rajtam volt. Tehát a maradék ami ram jott az csak a baba súlya.

2015. aug. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem anno a védőnő 160 grammos diétát javasolt, és azt h ellenőrizzem a cukromat. A számolgatást hamar meguntam, ráadásul hiába figyeltem oda a grammokra, sokszor mértem magas vércukorszintet. Így én inkább a glikémiás indexet néztem, és olyan ételeket ettem, amikben lassan felszívódó ch van. A méréseknek köszönhetően pedig megtanultam, h mi viszi fel a cukromat és mi nem. Pl. nekem a tej egyáltalán nem vitte fel, a korpás kifli viszont nagyon.

Egész terhesség alatt 6 kg jött fel. És az is hozzátartozik, h a diéta alatt éreztem magam a legjobban 😊.

2015. aug. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a vércukor terhelésem volt magas (120 perces lett 9,2mmol/l), addig 7kg jött fel(vékony testalkatú vagyok). Orvosom tanácsára 160g Ch tartottam és szülésig 4kg adtam le. Kb. naponta 5-6x étkeztem (kb. 3 óránként). Kinyomattam a neten egy Ch táblázatott és az alapján próbáltam összeállítani a napi menűt. Időnként ellenőriztem a vércukrom, a tej nekem se vitte fel. Kb. így nézett ki egy napi étkezésem: reggeli 1 szelet kenyér zöldség felvágott, tízórai: joghurt+3db korpás keksz, ebéd: főzelék+husi, uzsonna:gyümölcs (nem túl magas Ch tartalmú), vacsi: tejbegríz (az összetevőket mértem). Kb. 2-3 hét kellett mire belejöttem.
2015. aug. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem 180 ch kell tartanom.A kalóriabázist használom így tudom mikor hol tartok. Alacsony ch tartalmú kenyeret ,tésztát eszek.Zabkorpát ,zabpelyhet használok.
2015. aug. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hu, koszonom h irtatok!

Esetleg vmelyikotok tagja volt vmilyen csoportnak, ahol tovabbi tapasztalatokat tudtatok cserelni?

Szeretnek minnel tobbet megtudni errol a dietarol, h ki hogyan csinalja es hogy boldogul vele.

Szoval ha tudtok ilyen csoportot, megirnatok nekem?


Nekem ma igy nezett ki az etkezesem. Szerintetek jo igy?

Reggeli: rozskenyer, felvagott, paradicsom

Tizorai: tejes kave edesitovel, kb 3 dl tejjel

Ebed: francia sali (15 dkg) + egy cs.comb sutozacskoban sutve

Uzsonna: egy cso kukorica+ jogobella light joghurt

Vacsi: egy rozskenyer + felvagott

2015. aug. 7. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!