Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok másik nevet hogy ne...

Adnátok másik nevet hogy ne legyen közel egymáshoz?

Figyelt kérdés
A kiírt időponthoz képest 3 nappal később lenne a névnapja a babának. Keressek másik nevet? Van valamelyikőtöknél vagy gyermeketeknél így? Nem rossz ha szinte egyszerre van?
2015. aug. 7. 12:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem mindegy, a névnap csak formalitás, mi az elsőt el is felejtettük.
2015. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Én keresnék... A fiamnak csak azért nem adtam Ádámot mert 24 én van a névnapja...
2015. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%

Fiam márc. 19-én született, és márc. 11-én van a névnapja.

Engem egyáltalán nem izgatott a dolog, ezért biztosan nem választottam volna másik nevet.

2015. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 10 nap van a születés és névnapom között, ha a kiírt napon születtem volna, akkor egy napon lenne a szüli és névnapom. Semmi "hátrányom" nem származott belőle sohasem.
2015. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Végül is a dolog jó oldala, hogy egyszerre meg lehet tartani a nagy családi ünneplést:)
2015. aug. 7. 12:38
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az csak egy nap. Valaki eldöntötte, hogy akkor van és kész. Viszont nem ellenőrzi ám senki, hogy mikor tartasz névnapot. A fiamnak Karácsony körül van az első számú "hivatalos" névnapja, de mi májusban tartjuk (akkor van a 2.), mert nem akarjuk decemberben. És mi nem is tartjuk igazán fontosnak a névnapozást, a szülinap sokkal hangsúlyosabb.

Tehát én nem választanék más nevet, csak más napot.

2015. aug. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha igazán tetszik a név, akkor emiatt nem választanék másikat. Egyébként sok esetben egy évben többször is lehet ünnepelni, csak mondjuk nem első helyen szerepel a a naptárban.

Mi speciel nem csinálunk túl nagy ügyet a névnapokból, nincs hatalmas családi összeröffenés.

2015. aug. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
15 nappal korábban van a névnapja, mint ahogy született. Nagyon megtetszett a név, nem akartunk másikat. Jól tettük, mert nagyon illik hozzá.
2015. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én sem választanék. Inkább összevonnám a születésnapot a névnappal.

Nekem is tetszett egy név, évek óta tudtam, hogy azt szeretném adni. A névnapja után egy nappal voltam kiírva, de ő a névnapján is született. :)

2015. aug. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy ezért nem adnék másik nevet.A fiam 13.-án született,és 19.-én van a névnapja.
2015. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!