Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok másik nevet hogy ne...

Adnátok másik nevet hogy ne legyen közel egymáshoz?

Figyelt kérdés
A kiírt időponthoz képest 3 nappal később lenne a névnapja a babának. Keressek másik nevet? Van valamelyikőtöknél vagy gyermeketeknél így? Nem rossz ha szinte egyszerre van?
2015. aug. 7. 12:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, Ti mennyire ünneplitek a névnapot. Mi nem nagyon ünnepeljük, a lányok ilyenkor legfeljebb egy virágot kapnak, a fiunk meg egy csokit, a felnőttekét nem is tartjuk egyáltalán. De ha Nálatok a névnap is nagy családi ünnep ajándékkal, akkor szerintem megfontolandó. Kisfiam 10 nappal karácsony előtt született, azt egy kicsit sajnálom, hogy egybe van a két nagy ünnep, névnap miatt nem aggódnék.
2015. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk abból a szempontból mázlink volt, h nem volt fix nevünk, amit nagyon akarnánk, így nem lett probléma h vajon mikor is van a névnapja. De nekünk decemberi lesz a babânk, ezért úgy döntöttünk h olyan nevet nézünk, h távol legyen a szülinaptól. Értsd min. egy hónap. :) Mert ugye mikulás,(jó ez csak gyerekkorban érdekes), szülinap, karácsony....gondoltuk h legalâbb a névnap legyen külön. De ez attól függ h nagyon szeretnénk-e azt az EGY BIZONYOS nevet, vagy sem. Nekünk nem volt ilyen, mi könnyen váltottunk, vagyis alapból kizártunk néhány lehetségest.
2015. aug. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 20 nap van közte, tehat egy hónapban van a születésnap, majd a névnap. Eszembe sem jutott emiatt másikat választani. Ha teged zavar, akkor esetleg maskor tartsatok a nevnapot a neten megtalálod, hogy milyen napokon van az adott nev altalaban több lehetőség is van.
2015. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Mért nem kerestek másik dátumot? Írd be a google-ba. Nekem Réka a lányom, csak ez a név volt, ami mindkettőnknek tetszett. Október végén született, novemberben van a névnap. De találtam augusztusban is, így akkor tartjuk. :)
2015. aug. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem keresnék emiatt másik nevet. Nálunk amúgy sem akkora ünnep egy sima névnap.
2015. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Nálunk a lánynév napja pont a kiírt napon van, a fiúnévé pedig három nappal korábban. (még nem tudjuk a nemét) Nem fogunk emiatt változtatni. Már a kapcsolatunk elején eldöntöttük, hogy ezeket a neveket szeretnénk.

Egyébként is úgy vagyunk vele, hogy a névnap tényleg nem akkora nagy ünnep, de természetesen nem fogjuk összevonni a kettőt, hanem külön megünnepeljük, még akkor is, ha véletlenül egy napra esik. De nálunk névnapra tényleg csak valami kisebb ajándékot szokás adni, meg süti szokott lenni, a szülinap a nagyobb ünnep.

2015. aug. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hasonló dilemmám volt, mint neked, csak 1 nap van a névnap (nincs másik dátum, csak ez) és a kiírás időpontja között.

Nálunk a nagyobb tesók döntötték el a kérdést és nem engedtek az eredeti névből:)

Tulajdonképpen még 3 hét is lehet a névnap és a szülinap között (az első is 37. hétre született), ráadásul van rá példa a családban is és túlélték:)

2015. aug. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
nekem szept 7 a szülinapom, szept 8 a névnapom. gyűlölöm. nem is tudom milyen a névnap, mert egyszerre letudják a szülinapommal és másnap, amikor tényleg van, akkor meg annyit se szoktak mondani hogy boldog névnapot. ha személyes tapasztalatra van szükséged: én ha anya pocakjából kiszólhattam volna, mondtam volna, hogy NE, anya, NEEEE! :-D
2015. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem 1, egyik lányomnak 3, másiknak 5 nap van a szüli- és névnap között.

Egyikünket sem zavarja.

Sosem éreztem hátrányát.

2015. aug. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem adnák másik nevet, ha tetszik a név és a születés és a névnap

között csak pár nap lenne a különbség,de ha ugyanazon a napon

lenne a születés és a névnap, akkor választanék még egy nevet

mellé és ezt adnám első névként és a második névként pedig azt

a nevet amelyiknek a névnapja ugyanazon a napon van mint a

születésnap. De az sem zavarna ha egynapon lenne a név és a születésnap ha tetszik a név.

2015. aug. 9. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!