Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gondolkodtál valaha plasztikai...

Gondolkodtál valaha plasztikai műtéten a szülés (ek) után? Belemennél?

Figyelt kérdés
Volt már az életemben minden. +40kg, -25kg, 2 gyerek (lesz még egy harmadik is). Lassan életmódot váltottam, stabilan jó úton járok, de vannak olyan dolgok az életben, amin már nem lehet változtatni (kinyúlt bőr, gyenge, kinyúlt hasizom, ami gyógytornával sem állt helyre, lógó belsőcomb, megereszkedett cicik, és egyebek, sorolhatnám). Világ életemben féltem az orvosoktól, fehérköpeny hipertóniám is van, a műtétek meg egyenesen maga a rémálom. A 2-ből egyik császár volt, lelkileg nagyon sokáig tartott talpra állni belőle. Félek. Viszont fiatal vagyok még ahhoz, hogy utáljam a testem. Van más is, aki így érez? Ti a harmadik gyerek után, ha minden rendeződött, a felesleges kilók lementek, bevállalnátok egy plasztikai műtétet 34 évesen, ha nem pénzkérdés, mert telne rá?
2015. aug. 8. 18:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A striákon nem tudnak érdemben segíteni. Lézerrel valamennyit lehet javítani, de csodát nem tudnak tenni. Másik verzió a bőrátültetés, de normális sebész ilyen helyzetben nem vállal el egy ennyire kockázatos műtétet (a bőrátültetés/kimetszés inkább égési sérüléseknél jellemző).


Nekem évekkel szülés előtt volt mellnagyobbításom. Szóba került, hogy később terhességet is tervezek. Az anatómiai adottságaim miatt részlegesen izom alá került és a méret is konszolidált. A szülés óta 4 év telt el, a mellemen semmi változás nincs.


A hasizmom nekem is szétnyílt, de azt nem plasztikai, hanem általános sebész varrta össze. Ilyennel felesleges plasztikai sebészhez menni. Sokszor a szétnyílt hasizom mellé sérv is megjelenik (hiszen szétreped akötőszövet), onnantól pedig TB-re megcsinálják. Hivatalosan nekem is a kisebb dió méretű köldöksérvemet műtötték, de "ha már felnyitottuk..." alapon bőr alatt összevarrták 20 cm hosszan a hasfalat is.

2018. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!