Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl lehetek ezen valaha, hogy...

Túl lehetek ezen valaha, hogy császárral kellett szülnöm a kisfiamat?

Figyelt kérdés
Igaz kicsivel több, mint 3 hét telt el, a császár óta. De nem bírok másra gondolni, mint arra, hogy ebbe a császárba vajon az orvosom kergetett e bele?! Szültem már három kislányt spontán 3 órán belül, őket is túlhordtam, de megindultak pár napra, most a negyediknél másik orvost választottam amit már megbántam. Befektetett terminus túllépés miatt akkor amikor ő 24 órás ügyeletben volt, délután háromkor brutál módon megvizsgált, majd a szülőszobán másfél órán át oxitocint adott, utána a fájásaim leálltak, majd este hétkor megint brutál módon megvizsgált, és megnézte a magzatvizet majd közölte, hogy folyik a vizem így bekerültem a szülőszobára, én nem vettem észre, hogy folyt volna, nyomatta az oxit, és kegyetlenül vizsgált végig, hosszú órák elteltek. Én nem tágultam, burkot is repesztett éjjel már esett le a babám szívhangja így bevitt hajnalba a műtőbe és megcsászározott. Minden 40 hetes betegét befektette aki 1-2 nappal túlhordta, és mindenkinek megindította mondván ő hosszú hétvégét akar, más hölgynek azt mondta, ha este tízig nem szül meg beviszem a műtőbe. Utólag kiderült olyan doki aki nagyon szereti a pénzt, van is hatalma a kórházba, de a szülésznők nővérek, csecsemősök nagyon rossz véleménnyel vannak róla, és mindegyik azt mondta az orvos kergetett bele a császárba. Ha a baba maradt volna még 1-2 napot biztosan minden simán zajlott volna. Szörnyen rossz élmény volt. Éjféltől már nem is emlékszem csak foszlányokra, veszélyben volt a babám is. Folyton azon jár az eszem mi lett volna ha a végsőkig kitart az orvosom és a baba elakadt volna a szülőcsatornába, mert már a legvégén teljesen kitágultam és jöttek a tolófájások a baba túl fent volt, és a rossz szívhang miatt azonnal leállította a fájásaimat. Utólag kiderült, hogy a picim mind a két lábára szorosan rá volt tekeredve a köldökzsinór ezért nem tudott lejebb kerülni. Pár órával előtte voltam ultrahangon ott még minden rendben volt. A császár nagyon megviselt még álmomba se jöjjön elő!

2013. aug. 18. 19:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Arra emlékszem mielőtt az orvosom bevitt volna a műtőbe kiment és a szülésznő azt mondta, ő nem hiszi, hogy az én magzatvizem szivárgott volna, ő elég régi motoros itt, azt mondta nem az én hibám, hogy császár hanem a doktoré.
2013. aug. 18. 19:03
 2/15 anonim ***** válasza:
48%

Örülj neki, hogy egészségesek vagytok, semmi más nem számít.

Teljesen felesleges ezen utolag idegeskedni.

2013. aug. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

ez borzasztó!!!!!ki az orvosod? csak hogy mi is tudjunk róla, hova jársz orvoshoz??


nagyon sajnálom hogy ilyen orvost kellett kifognod!!

2013. aug. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
20%
ja és igenis számít más is!!!!!
2013. aug. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Jó akkor tegye tönkre a gyereke első pár hónapját azzal hogy ezen kattog, mégis mi értelme?

Megszületett egészséges ő és a gyerek is akkor mi a baj, az hogy nem úgy volt ahogy azt megáll mondta, hát istenem ilyen az élet van amikor nem úgy alakulnak a dolgok ahogy megálmodtuk.

Miért most jobb lenne ha természetes úton szült volna csak mondjuk a lábba köré tekeredés miatt egy életre lebénult volna?

2013. aug. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Én is császárral szültem az elsőt valószínűleg a másodikat is azzal fogom hamarosan. Így soha nem tudom meg milyen a természetes szülés. Bevallom ez egy kicsit bánt de annyira nem hogy ezen agyaljak vagy rágodjak. Lépj túl ezen és annak örülj hogy egézségesek vagytok, ez ami igazán számít a többi csak körítés.
2013. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Én megértelek!!! :) A második szülésem nekem is császár lett és bennem is maradt kétely a szükségességét illetően. Lassan 11 hónapja történt és még mindig nagyon bánt, egy álmomtól fosztottak meg. Sokáig sírógörcsöm volt, ha rágondoltam, de próbálom én is feldolgozni. Kitartást, megnyugvást kívánok, hidd el, idővel jobb lesz. Sajnos muszáj beletörődnünk, mást nem tudunk tenni!! :)

Boldog babázást és jó egészséget nektek!!!

2013. aug. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Én is csak azt tudom mondani hogy engedd el a dolgot,nem fog menni egyik napról a másikra és szerintem a szülésznő sem tette okosan hogy kételyeket ébresztett benned,az igazságot egyedül a doki tudja és ő nem fogja elmondani...nyugtasd magad hogy a lényeg hogy a baba kint van,egészséges,mi lett volna ha-kkal sem fog semmi változni.Ami öröm még az ürömben hogy átélted 3szor a természetes szülést is,nem rögtön az első lett császár.Hozzáteszem nekem császár után sikerült a sima,ezt annak a válaszolónak írom,aki letett róla.Gratulálok a kicsihez,ott van veletek épségben,nemsokára
2013. aug. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
már olyan távoli lesz ez az egész,majd az idő begyógyítja!:-)
2013. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

szia!

lassan 6 hónapja született meg a kislányom császárral. engem is szülőszobából toltak át a műtőbe. túl voltam a burokrepesztésen, már szinte egymásba értek a fájások, majdnem teljesen ki voltam tágulva, szóval nem rajtam múlott a dolog. csak ágyhoz lettem "szögezve" nem érzetem magam jó fekve, emiatt a baba sem- valahogy éreztem, hogy nem jó neki sem- hiába könyörögtem, hogy had álljak föl, nem engedtek. elkezdett romlani a szívhangja a babámnak, doki KITALÁLTA, hogy a köldökzsinór a nyakán van (nem is volt a közelében sem) meg mit tudom én miket hordott nekem ott össze, és közölte, hogy most azonnal császár.

még mindig nem vagyok rajta túl. nincs nap, hogy ne jutna eszembe. nekem első baba, nem is tudom, hogy milyen természetes úton szülni.. (pedig úgy akartam, fájdalomcsillapító, meg minden nélkül).

sokan mondják, hogy az a fő, hogy egészségesek vagytok, bla-bla-bla... de nem vagyunk 100%-osak, mert hiába vagyunk jól fizikálisan, ez egy olyan lelki seb, ami lehet nem is fog elmúlni soha sem, vagy lehet hogy hosszú-hosszú idő elteltével. nem tudom.

csak azért írtam, hogy tudd, nem Te vagy így egyedül, aki ilyen érzésekkel küzd.

2013. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!