Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért terjedt el ennyire a...

Miért terjedt el ennyire a hálapénz szülésnél?

Figyelt kérdés
Miért jó ha ad valaki? Miért nem elég egy "köszönöm" ? És aki adott, az miért nem fogadott inkább orvost/sznőt?

2015. aug. 8. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyszüleink generációja szoktatta rá erre az orvosokat (nem csak a szülésnél), tőlük kellene megkérdezni, hogy szerintük ennek mi értelme van.
2015. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az orvosok nem szoktak rá...
2015. aug. 8. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ó, dehogynem...
2015. aug. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Senkirol se tudok, aki ugyeletesnek adott volna.

Fogadottnak szokas adni, de az nem halapenz, hanem "kulon dijazas" extraert.

2015. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem tapasztaltam hogy rászoktak volna, pedig soha nem adtam. Persze, a fogadott doki az más tészta annak természetesen jár a pénz.
2015. aug. 8. 20:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Orvost, szülésznőt szokás fogadni, és nekik zsebbe fizetni a megbeszélt összeget. Aki ad annak azért jó, mert cserébe minőségi ellátásra számíthat. Mindenki tudja, hogy nálunk az orvosok, egészségügyi dolgozók hivatalos bére állami egészségügyi intézményekben méltatlanul alacsony, és szinte társadalmi norma már, hogy orvosnak műtétért, szülésért pénz jár.
2015. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Úgy gondolom, hogy egy orvos felfogadása általában nemcsak a szülésre, hanem már a terhesgondozásra is vonatkozik, ami nem kis összeget jelent. Ezt nem mindenki tudja vagy akarja bevállalni, azonban ha az ügyeletes dokival nagyon elégedett a kismama, akkor arra szán egy kevés pénzt.

Nem szülés téma ugyan, de töltöttem pár napot kórházban a gyerkőcömmel. Annyira kedves, közvetlen és normális volt szinte az összes nővér/ápoló a gyermekosztályon, hogy két nagy doboz finom bonbonnal kedveskedtünk nekik a távozásunkkor. Tudom, hogy ez a munkájuk, de sokkal elviselhetőbb volt a bent töltött idő a pozitív hozzáállásuk miatt.

2015. aug. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!