Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koraszülött intenzíven (pl....

Koraszülött intenzíven (pl. Sote) mennyire divat a "hálapénzesdi"? Elvárják a neonatológusok? Akiknek volt ott babája, ti adtatok? Kinek?

Figyelt kérdés

2015. máj. 18. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi Debrecenben voltunk de nem adtam...

Ha csak az orvosnak adok nem èreztem volna fernek miközben rengeteget dolgoznak az àpolók a is azèrt hogy minden rendben legyen. 1hónap alatt pedig kb 6 nővèrke foglakozott vele ennyi pènzem nem lett volna...

Nagyon nagyon hàlàs voltam a munkàjukèrt, de sajnos amit 8da adoka a babàtól veszem el ès egy koraszülött nem keveset igènyel...

2015. máj. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi Egerszegen voltunk a korán.

Én nem adtam egyik orvosnak sem, és úgy tűnt, nem is várják el. A nővéreknek egy nagy ajándékkosarat csináltattam a hazajövetelünkkor, a szokásos dolgokkal: kávé, tea, csoki, bonbon.

2015. máj. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi Tatabányán voltunk, senkinek nem adtam semmit, de nem is várták el.
2015. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem adtam, már csak azért sem mert pont indultam látogatni a fiam amikor felhívtak hogy "Anyuka jó hírünk van, haza viheti a fiát de csak ha befekszik hozzá 3 napra hogy megszokják egymást nap 5000Ft-ért"

De nem is érzékeltem azt hogy elvárták volna.

2015. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a másik oldalról tudok csak nyilatkozni, PIC-en dolgozok, mint nővér. Nálunk mindig épp az ügyeletes orvos foglalkozik a babákkal, tehát nincs beosztva, hogy kinek ki az orvosa. Így elég nehéz lenne hálapénzt adni. A nővérek is szintén sokan foglalkoznak 1-1babával is, pláne ha hosszabb ideig bent van. Nálunk az szokott előfordulni, hogy sütit/kávét/tejet/tejszínt/teát, stb. hoznak be a szülők. De mondok sokkal jobbat, ha hálás vagy és segítenéd az osztályt. A baba kinőtt cuccait ha nincs másnak adni, vidd be az osztályra. Ennek nagyon fognak örülni. (ruhák, takarók, plédecskék, esetleg babakocsi - ha ott szokás kocsizni)
2015. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár nem a koraszülött intenzíven voltunk, hanem a sima intenzíven, nagyon profi ellátást kapott a tesóm, de nem tartotta a markát senki. Egy nagy csomagot készítettünk mi is össze kávé-tea csoki stb, ahogy más is írta, és azt adtuk be a végén nekik. Örültek neki.


MIkor szültem, én a csecsemősöknek szintén iylen csomgot vittem be, mikor mentünk haza, de ez a sima csecsemőosztály volt, nem a koraintenzív.

JObbulást a kicsinek!

2015. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Azért azt úgy zárójelesen megjegyezném, hogy az orvosit felnőtt emberek kezdik (!) el, és pláne felnőtt emberek fejezik be, mikor dönteni kell, merre tovább. Maradjunk annyiban, hogy aki a hálapénz miatt választotta ezt a pályát, az nem neonatológusnak megy (hanem pl nőgyógyásznak). Szerintem a neonatológusok többsége azért ezt az irányt választja az orvosláson belül, mert tényleg segíteni akar az újszülötteknek. - Ja, még valami. Dolgoztam eü-ben. Az ápolók, orvosok 99%-ának (a blikk bors stb hírekkel ellentétben) nem kell hálapénz. Csak egy szimpla, őszinte köszönöm. Persze a legtöbb ember erre sem képes (akár neonatológusról van szó, akár bárki másról).
2016. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!