Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hálapénz fogadott orvosnak...

Hálapénz fogadott orvosnak szülésnél - Ti megkérdezitek előre, még a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Akinek van fogadott orvosa, az megkérdezi előre, hogy mennyibe kerül a szülés? Vagy majd ad egy számára szimpatikus összeget? Tudom, hogy íratlan szabály, hogy a magánrendelési díj 10x-esét illik adni. Nálunk ezzel nem is lenne gond, mert csak 5.000 Ft a havi terhesgondozás. De ettől függetlenül kérdezzek rá? Úgy néz ki, császárom lesz (szemem miatt).
2010. márc. 11. 20:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen gondolkodtam, hogy megkérdezzem, ne kérdezzem. :) 3 dolgot mondhat: 1. vizitdíj tízszerese

2. amennyit gondolunk, nem határozza meg, 3. horribilis összeggel áll elő :)

2010. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Hát ez az :) Ha nem kérdezek rá, akkor én is magamtól 50 ezret adnék. Ha rákérdezek és azt mondja, amennyit gondolok, akkor is 50 ezret adnék. De ha közli, hogy pl a császár 70 ezer.... szóval nem tudom. Ezért is töprengek, hogyan kellene. Mondjuk júniusig van még 3 hónapom, de jobb ezt is előre tudni.
2010. márc. 11. 20:27
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem szeretem a kellemetlen meglepetéseket én eleve rákérdeztem hogy mennyi lesz. Pénzzel nem tökölök. 100 ezret kért és mondta ha nem tudom elfogadni, semmi gond, tud ajánlani egy olcsóbbat.

Szerintem inkább kérdezz rá, nem ciki. A boltban is megkérdezed hogy mi mennyibe kerül, nem???

2010. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, végülis igazad van abban, hogy jobb tudni a biztosat, mint sem hogy utólag érjen kellemetlen meglepetés. Lehet hogy én is rákérdezek, úgyis kedden mennem kell hozzá. Egyébként maximálisan meg vagyok Vele elégedve, nem sajnálnám én sem a 100 ezer Ft-ot, csak elég nehéz lenne kigazdálkodnunk annyit jelen helyzetben, mert táppénzen vagyok az elejétől fogva.

Köszönöm Neked is a véleményt.

2010. márc. 11. 20:36
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Leendő apukaként:


Minden vizsgálatra elkísérem a feleségemet és igyekszem támasza lenni. Azért fejszámolok egy kicsit, mert nem bírom szó nélkül!!!

Ugye itt mindenki panaszkodik, hogy milyen igazságtalan a rendszer ez és az a hibás.....

Kaposváron 5-8000Ft 1 magánrendeléses vizsgálat ára. Tehát a hozzászólások alapján 50-80ezer az ami a borítékba megy. Persze emberélet, foglalkozzanak az anyukával, nagy a felelősség, ne legyünk smucikok- ne a gyereken spóroljunk, nem fizetik meg szegény orvosokat... stb. Jogos itt is és ott is a pont. Tisztelem az orvos munkáját, szükség is van rájuk, valóban nagy a felelősségük, de:


1 vizsgálat átlagban 10 perc = átlag 6500Ft azaz 39.000Ft/órabér. (átlag!)


-hányszor adnak erről számlát az orvosok?

-a havi fizu mellé csapott hálapénz +tiszta zs már nem rossz

-Legyen csak 20 anyuka/év/magánpraxis/Somogy-megye. (naív hozzáállás)

-Elmegy 10 vizsgálatra. 10*6500Ft +65.000Ft/szülés

-Budapestről már nem is beszélek....

azaz 65.000+65.000 = 130.000Ft*20 anyuka = 2,6millió/év tiszta, adómantes stex.....


Szűkösen számoltam, szerintem reálisan is! Akkor most hogy is van ez? Miért is böki ez a csőrömet? Szerintetek is az átlag dolgozó ember a megszületett élő kisgyermekére tudná költeni a hálapénz 1/3-át?


Most akkor mi felelősek vagyunk e a korrupció kialakulásában?


Bocs! Nyugodtan utáljatok, szóljatok be, pontozzatok le meg minden.


De ezt már nem bírtam szó nélkül!!


Ki vagyunk szolgáltatva! Én mindenkit megértek.


Még egyszer: Tisztelem, becsülöm az emberséges, jó szakmai felkészültségű orvosokat. Nagyon nagy szükség van rájuk. Csak ez az egész rendszer úgy, ahogy van, velejéig romlott!


apuka

2010. márc. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 5000Ft volt a vizsgálat , császározott és 50.000-et adtam neki. Nem kérdeztem meg előtte, hogy mennyit kér és nem is császárnak indult de az összegen nem változattam.

Szerintem ne kérdezd meg! A pénzt úgyis utólag adod borítékban. Gondolod, hogy ott előtted előveszi, megszámolja és azt mondja, hogy ez kevés? Biztosan nem. Utána meg (ha olyan) ha később mész még hozzá akkor úgyis látni fogod rajta ha esetleg nem tetszik neki valami. De gondolom van pár betege nem hinném, hogy ilyeneket annyira megjegyezne ha mégis, akkor orvos váltás. De nem fogja kevesellni!

2010. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én megkérdeztem az orvosom, azt mondta, annyit adok, amennyit gondolok nála nincs külön tarifa. Egyébként 5000 Ft-ot szoktam adni a magánrendelésén, hozzáteszem ott sincs tarifa. Szerintem korrekt. A szülésért még nem tudom mennyit fogok adni, de biztos, hogy 50.000Ft-nál nem többet.

Már csak azért sem, mert az orvosok is kapnak fizetést a kórháztól és ebben benne van, hogy szülünk náluk.

Persze sokan adunk hálapénzt, mert lehet, hogy éjjel álmából kel fel, hogy bejöjjön mikor szülünk.

De azért az érdekes, hogy egy villanyszerelőnek vagy egy vízszerelőnek miért nem adnak hálapénzt ha egy elszakadt kábelt javít sürgősen vagy egy csőtörésnél munkálkodik? Senki nem nyom a kezükbe egy borítékot, hogy köszi... Persze ők nem olyan tanultak, de ugyanúgy a munkájukat végzik. Na mindegy ez az Én véleményem.

2010. márc. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát apuka, ha pesti lennél, gondolnám, hogy a férjem vagy. :)

Pont ezt vázolta nekem a férjem, hogy mit és mikor mennyit.

Amióta babát várunk, a férjem nőgyógyásznak akar tanulni. ;)

2010. márc. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Kedves Apuka! :)

Köszönöm, hogy írtál ide, és senki nem fog lepontozni.

Az én Párom is elkísér minden vizsgálatra, és Ő már a terhesgondozásért fizetendő 5.000 Ft-okat is sokallja. Nem azért mert annyira nincs rá keretünk, hanem mert Ő is azt mondja, hogy az ember azért fizeti egész életében az egészségbiztosítási járulékot, hogy megkapja a szükséges ellátást.

Én sajnos egy olyan nő vagyok, aki retteg a szüléstől ( a babát nagyon várjuk, és már 30 elmúltam ) én azért mentem eleve magánorvoshoz, hogy egy kicsivel több türelmet, megértést, kedvességet és óvatosságot kapjak. Emiatt fizetem a magánorvosi díjat.


Teljesen igazad van abban, amit és ahogyan leírtál. És szerényen számoltál, nálunk pl van olyan orvos, akinél 12.000 Ft egy vizsgálat... bele sem gondolok hogy Ő mennyit keres.


"Természetesen" soha nincs számla és az orvos eleve kap fizetést a kórháztól. Ráadásul ez egy olyan szakma, ami ugye hivatás is egyben, felesküdtek a segítségnyújtásra.

És tényleg MI, betegek ( gondolok itt minden betegre aki orvoshoz megy, műtétre vár vagy éppen szülni fog ), szóval MI rontottuk el ezt a hálapénz dolgot. És valahol mindenki hibás, mert ugye beállunk a sorba és folytatjuk a hálapénz adását.


Természetesen mindenkinek lenne mire költenie a pénzét. Ezzel én is így vagyok. Csak valahogyan hülyén érezném magamat, ha nem adnék pénzt a szülés után. Bennünk van a hiba, hiszen magunktól adunk. Csak ott a kérdés bennem, hogy mi van akkor, ha az orvos kevesli a pénzt és esetleg varratszedésnél nem úgy bánik az emberrel...? Vagy egy következő terhességnél...? Érted.


A terhesség elején én úgy gondoltam, hogy kb 30 ezer Ft-ot szánunk a szülésre. De ahogy kérdezősködtem, akkor szembesültem azzal, hogy íratlan szabály a magánorvosi díj 10x-ese. Ezért írtam azt, hogy 50ezret gondolok adni. Van ebben egy kis félsz is attól, hogy ugyan mit fog gondolni az orvos, ha majd kevesli...


Összességében nehéz a kérdés. És tényleg MI rontjuk el :(


Mégegyszer köszönöm a figyelemfelkeltő és elgondolkodtató reakciódat. Örültem neki, komolyan mondom.

2010. márc. 11. 22:02
 10/37 A kérdező kommentje:

21.33: köszönöm, ezek szerint reális az 50 ezer Ft szerinted is. Orvosváltáson egyáltalán nem gondolkozok (utólag sem), mert megbízom ebben az orvosban. De igen, biztosan lenne olyan orvos, aki éreztetné ha nem tetszik az összeg neki.


21.46: azt gondolom, talán ez etikus viselkedés az orvosodtól, hogy azt mondta: annyit adsz, amennyit gondolsz. Azt szinte senki nem fogja mondani, hogy Ő egy Ft-ot sem fogad el. Nem mindenkinek egyforma a pénztárcája, és hiszem, hogy sokan nehezen gazdálkodják ki a hálapénzt. Én is októbertől táppénzen vagyok, a Párom mondjuk dolgozik, még az a szerencse. Ezek szerint 50 ezer Ft körüli a plafon Nálad is. Köszönöm a véleményedet.


21.47: :)))

2010. márc. 11. 22:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!