Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben ti adnátok...

Ebben az esetben ti adnátok ezt a nevet, vagy sem?

Figyelt kérdés

Van egy lánynév, ami évig nagyon tetszett. Viszont sajnos pont úgy hívják a férjem exét is, aki egy igazi idegbeteg nő volt, a válás után még vagy 2 évig kaptuk a lelkiterrort és a zaklatást, hogy ő megöli magát, ha a férjem nem megy vissza hozzá, hívogatta, nyomozott utánunk, engem is rendszeresen e-mailekkel és fenyegető üzenetekkel zaklatott, stb., egy szóval nem volt teljesen normális.

Mára már szerencsére lekopott rólunk, évek óta nem is hallottunk felőle, viszont bennem azért mégis csak nyomot hagyott ez az időszak, és most erősen gondolkodom, mi legyen, ugyanis kislányunk lesz.

A férjem szerint nincs semmi gond, ha tetszik nekem ez a név, akkor válasszuk azt. De milyen dolog lenne már ezután a nő után elnevezni a kislányunkat? Jó, nyilván nem utána lenne elnevezve, persze, mármint nem szó szerint, de tény, hogy rettentően bánom, hogy pont ez a nő viseli a kedvenc lánynevemet, mert így már nem adnám olyan jó szívvel... vagy csak én dramatizálom túl? A férjem szerint nem kéne, hogy ez zavarjon. Azt mondja, ne hagyjam, hogy ez befolyásoljon a névadásnál, de mégis, milyen lenne már pont azt a nevet adni...?


Ti mit gondoltok erről? Adnátok azt a nevet, vagy sem? Vagy mit csinálnátok a helyemben?



2015. aug. 9. 20:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben lemondanék a dédelgetett névről, pedig tudom, milyen, amikor évekig hurcol valaki egy nevet, hogy majd azt adja a gyermekének.


Én amúgy sem adnám sem az exeim, sem a férjem exeinek a nevét, sem olyat, ami a szűk családban van, nálam ez szempont. A ti esetetekben pedig egyértelműen nem adnám, hiszen nem egy sima ex volt, hanem egy problémás, hosszú kapcsolat.


Keresnék valami nevet, ami nem megalkuvás, hanem amibe szzintén beleszeretek. Biztosan lenne olyan!

2015. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Áhh én semmiképp nem adnám. Még a végén azt hiszi,hogy miatta kapta ezt a nevet a baba.
2015. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem adnám. Mint ahogyan neked is, folyton az lebegne a szemem előtt.
2015. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nem
2015. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

ÉN ADNÁM, mert nekem nem csak ahhoz az EGY valakihez kapcsolódna a név, hanem sokkal inkább az ÁLOMNÉV lenne a gyerekemnek.


De TE SEMMI ESETRE se add, mert neked ez a név = az ex-szel. (Habár nem sok mindenkinek jutna eszébe, hoyg az ex-röl lenne elnevezve.) De ha NEKED nem jó érzés ezt adni, akkor feltétlen válassz másikat, mert különben a gyerekedet sem fogod tudni teljesen elfogadni emiatt.

2015. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem én sem adnám de nagyon szomorú lennék hogy nem adhatom a kedvenc nevem a kislányomnak.Egyébként meg szabad kérdezni melyik az a név ?
2015. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám. Mi van véletlen megtudja az ex és beképzeli magának,h a férjed ragaszkodott ehhez a névhez, mert titkon még mindig őt szereti?

Szóval a családunk nyugalma érdekében nem merném megkockáztatni. Még hasonló neveket is elvetném.

2015. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én sem adnám, semmi esetre sem.

Esetleg valami rokon név, hasonló hangzású nincs?

2015. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem adnám. Sztem nem jó, ha eleve van egy rossz érzésed a névvel kapcsolatban. De valószínűleg a legtöbb ember járt már hasonlóan; nagyon tetszik egy név, de aztán megismer vkit aki nagyon unszimpatikus, vagy csúnya, szóval lerombolja a névhez tartozó ideált.
2015. aug. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy adnám-e...valószínű lekopna róla az ex emléke egyébként, és gondolom másképp is lehet becézni...viszont ha zavar akkor semmiképp se add :)
2015. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!