Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyit és mikor adnátok a...

Mennyit és mikor adnátok a dokinak ebben az esetben?

Figyelt kérdés
28. hetesen váltottam kórházat és orvost, 2. baba problémamentes terhesség. A doki nem igazán információ közlő, szinte semmit nem mond, még sokszor azt sem amit kellene. Havonta kell menni, legközelebb 34 hetesen. 4-5e vizsgál, tarifája nincs szülésre. Tudom, a 10x szokták adni, de ebben az esetben 40-50-et szerintem sok. Mennyit adnátok, azt hogyan és mikor ?
2014. máj. 22. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként nem a szülés levezetéséért fizetnél neki hanem azért, hogy kisregényt mondjon neked?

Majd a szülésnél meglátod, hogy hogyan bánik veled, és a babával azok alapján dönts majd, ne pedig a terhesgondozás alapján. A kettő szerintem teljesen külön téma. Attól, hogy nem túl közlékeny, még lehet hogy a lehető legjobban vezeti le a szülést és menti meg akár a Te akár a babád életét adott szituációban.

2014. máj. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Azért FOGADSZ orvost, hogy ha karácsony/télvíz/hurrikán van, akkor ő bejön és szüleszt/vág ugyanúgy téged. Ha a lánya születésnapja van, akkor is bemegy, nyaralását ehhez igazítja, stb. Hogy lenne már 40.000 ezért sok? Manapság mit jelent ennyi pénz?! Te ennyiért vállalnád, hogy pl. kihagyod anyádék házassági évfordulójának ünneplését, vagy a lányod hasmenése elől elmégy dolgozni?


Ezért adod a pénzt, nem a pofázásért, az már más kérdés, hogy az első ilyen után váltottam volna orvost, mivel nem felel meg az igényeimnek...

2014. máj. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

A szülésre fogadod meg a dokidat, így jár a 40-50ezer. Ha nem akarod kifizetni, sokallod, akkor szülhetsz ügyeletesnél, és nem kell fizetni semmit.

Az mellékes körülmény, hogy mikor váltottál. Sőt, mivel még csak 1x voltál nála, és nem hív kéthetente, akkor nem is tűnik pénzéhesnek, hiszen úgy is bevállal, hogy max 2-3x fizetsz neki+ szülés.


Tehát a szüléstől függően 40-50ezer, amit adnék, és varratszedésnél, vagy a szülés után rögtön.

2014. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok, nem is fogok 50e ft-ot adni, ha megérdemli ha nem. Ha az elejétől hozzá jártam volna, teljeskörű tájékoztatást kapok magamról és a babáról, szülésnél jól végzi amit kell, akkor rendben. De így nem, hogy összesen megyek hozzá 3x, kedves és jófej de nem mond semmit. Ugrálni nem akartam ezért maradtam nála. De ennyi erővel ha valakit csak szülésre fogadnék meg és nem járnék hozzá sem adnék ennyi pénzt. Tehát igen, van összefüggés, hogy mennyit hordok oda a terhesség alatt és mennyit adok a végén.
2014. máj. 22. 11:24
 5/8 anonim ***** válasza:
De te nem érted, mit jelent az, hogy fogadott orvos? Te bemennél 30.000 ft-ért pl. éjjel vagy karácsonykor dolgozni? Neki egy személyben kell levezetni egy ordító és hálátlan kismama szülését, te ott ülnél magad mellett ingyen órákig? Szerintem nem. Szomorú, hogy mástól ezt elvárod.
2014. máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, mit jelent a fogadott orvos, más beavatkozásnál volt már benne részem. Neki sem volt fix tarifája, adtunk amennyit tudtunk. Ez a doki is olyan, hogy adsz amennyit tudsz. Ezért tettem fel a kérdést, de látom felesleges volt.
2014. máj. 22. 12:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem járnék olyan orvoshoz, aki nem magyarázza el a dolgokat. Ha nem szívesen adod neki a pénzt, akkor ne add. Azért hívják hálapénznek.

Egyébként a helyzettől is függ. Pl: ha épp ügyeletes, vagy épp szabadságon van...

Én a 6 hetes kontrollon adtam oda a borítékot a kislányom fotójával és egy kedves szöveggel.

2014. aug. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, nem aktuális. 30at kapott volna, de nagyon csúnyán kitolt velem, így egy fillért sem. Magzatvízvizsgálatra mentem már fájásokkal, ő meg közölte, hogy időpontja van a fogorvoshoz és sajnos nem tudja áttenni. Átad a kollegájának, mint saját beteget. Nem adott át senkinek, ügyeletesnél szültem akinek fogalma nem volt, mit és hogyan kell csinálni. Ha nem első gyerek lett volna nem biztos, hogy jól sül el minden.
2014. aug. 7. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!