Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabások, kisgyerekesek,...

Kisbabások, kisgyerekesek, nálatok mennyi idő szán/szánhat apuka a hobbijára? Heti hányszor mehet el a haverokkal, hányszor tűnhet el órákra?

Figyelt kérdés

2015. aug. 11. 08:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Ahànyszor akar, neki nem parancsol senki.
2015. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Hetente egyszer van kb apás este, amikor apa eljár a haverokkal vagy valami szabadprogramot csinál.
2015. aug. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%
Ehhez engedély kell? Még kell szabni? Az már régen rossz....
2015. aug. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nekünk újszülött babánk van. Ilyen esetben mennyi idő az, amit toleráltok? Első, nálatok hogy volt? Ha egy apuka minden este több órára eltűnik hobbizni, haverozni, az belefér?
2015. aug. 11. 08:47
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor menni akar.

Ha sokat eljárós, bulizós, havertartós, eltűnős ember lett volna, nem jutottunk volna el a gyerekekig, de még egy pár hónapos kapcsolatig sem amúgy.

A programok nagy része közös, amire külön igénye van (céges bulik alkalmanként, közös bütykölés a barátjával, vagy a sport hobbija minden szombat délelőtt) az engem nem zavar. Hogy az egyéb hobbijára mennyit szánhat, hát van pár hobbija, abban minden nap elbújik esténként pár órát, de ez sem zavar - nekem is ugyan ez, amikor a kölkök már kidőltek.

2015. aug. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
3-as, volt idő, amikor nálunk is mki oda ment, ahová akart, akkor, amikor akart. De azóta egy taggal bővült a család,. elkel a segítség. Ha nem is segítség. csak egy kis lelki támogatás legalább, mert szar látni, ha a másik épp csak ledobja munka után a cuccát, zuhany és este fél 10kor találkozunk.
2015. aug. 11. 08:49
 7/26 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon korán hazaér. Én írtam, hogy kb heti egy estét jár el. Nálunk sincs ez megszabva vagy engedélyhez kötni, szerinte - és szerintem is - ez így egészséges. A minden este az sok.
2015. aug. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Szerintem egy apának kell annyi eszének lenni, hogy tudja mérlegelni, hogy már nem csak ö létezik, és másra is kell idöt szakítani. Kérdés, hogy rád sem szakított idöt a terhesség elött?

Akkor normál volt, hogy apuka minden nap estig el megy haverozni? Kérdés mennyit is dolgozik egy férfi, ha még van ereje este orákat másokkal tölteni és nem a családjával?


Nálunk a férjem akkor megy el amikor akar. Ez nem minden héten van. Sokszor dolgozik estig vagy az éjszakába folyóan, de ezt otthonrol teszi. Havrokkal általában hétvégén jár el, de azt sem minden hétvégén. Mikor a lányok születtek pedig ö is hónapokig otthon volt és segített. Most eltörtem a kezemet, míg segítégem volt addig ment el haverokkal, de most 3 hétig nincsen senki, ö is lemondta a focikat is.

De én is kb ugyan ennyit megyek el itthonról, csak én nem focira, hanem varro körbe, és táncolni.

2015. aug. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez sajnos tipikus példája az "azt hittem a gyerek után megváltozik" csapdának.

Ebbe estél bele te is. Előtte is eljárkálós volt, most is az, tulajdonképpen nagy meglepetést nem okozott.


Próbáltál már leülni vele és megbeszélni, hogy te máshogy szeretnéd, mint ahogy most van? B..gatás, vádaskodás nélkül, egyszerűen csak kikommunikálva az igényeidet?

2015. aug. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk van "engedély kérés", csúnyán fogalmazva. Vagy megbeszélés, mindegy, hogy hívjuk. De nem az van, hogy egyikőnk kijelenti hogy akkor holnap nem jövök haza, pont.


Ami fix, az a heti 2 futás, reggel. A délután változó, azért heti 3 alkalmat már eléggé meg kell indokolni :-)

De én is járok el, szóval kiegyenlített a dolog.

2015. aug. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!