Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisbabások, kisgyerekesek,...

Kisbabások, kisgyerekesek, nálatok mennyi idő szán/szánhat apuka a hobbijára? Heti hányszor mehet el a haverokkal, hányszor tűnhet el órákra?

Figyelt kérdés

2015. aug. 11. 08:35
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Hogy ne értsetek félre, néhány dolgot tisztázok.


A babánk egy nagyon várt baba, hosszú idő után sikerült lombikkal, mindketten boldogok vagyunk, h ő van nekünk.


Nem azzal van a baj, h eljárkál otthonról, csak arra voltam kíváncsi, h csak szerintem sok-e így, vagy mások szerint is.


Kéredzkedni sose kellett egyikőnknek sem, most sem kell, ezután sem kell majd.


Segít, amiben tud, bevásárlás, gyógyszertár, ügyintézés, etetés. Engem az zavar, h velünk keveset van, mert a nap a munkáé, az este meg a pihenésé és ez jól is van így, csak nekem is jó lenne a nap végén, ha mondjuk beszélgetnénk vagy csinálnánk valami olyat, aminek nincs köze az ő hobbijához. Megbeszélni nem tudjuk. Sok éven át működött a megbeszélés,a kommunikáció, most valamiért nem. Pedig én továbbra is szívesen alkalmaznám.

2015. aug. 11. 12:34
 22/26 anonim ***** válasza:
Kierőszakolni a figyelmet nem lehet, az, hogy őt úgy látszik sem te, sem pedig a gyerek nem érdekli az szomorú. Én a helyedben még egy dolgot próbálnék meg: gyereket kezébe adnám, én meg elmennék. Ha kettesben hagyod őket, hátha kialakul köztük a kötődés. Emellett szervezz 3ban programokat, menjetek el közösen sétálni, játszatok együtt a babával, akármi.
2015. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Azt kérdezted, hogy szerintünk sok-e. Szerintem nagyon sok, hogy minden este órákra lelép. Ha dolgozik, utána meg fogja magát és minden nap elmegy, mikor találkozik a gyerekkel? Gondolom, olyankor már alszik a kicsi, ha este 10-re ér haza a férjed.

Én értem, hogy nem a szórakozást sajnálod tőle, de az baj, hogy ennyire nem igényli, hogy veletek legyen. Azt mondod, nagyon várt baba. Bocs, de nekem nem ez jön le a viselkedéséből. Még meg is kérdezi, hogy minek kellene otthon lennie, ha te is meg tudod csinálni a fürdetést? Ha nem érti, hogy minek, nincs mit magyarázni.


Nekünk is nehezen jött össze a gyerek, az én férjem valahogy nem így viselkedik. Akár egész napra is rá tudnám hagyni a fiunkat, és nem a haverok állnak az első helyen. Az a baj, hogy a te férjednél nem fordult meg a sorrend a szülés után, ahogy az normális lenne.

2015. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

22-es


Megvan a kötődés a babához, volt már vele egyedül nem is egyszer hosszabb időre, ő ajánlotta fel, nem én sóztam rá bosszúból.


Kérlek, koncentráljatok a kérdésre, a férjemet egy itt feltett kérdésből nem fogjátok megismerni, megítélni meg butaság lenne. Ne őt bíráljátok, a fenti kérdésre koncentráljatok.

2015. aug. 12. 07:47
 25/26 anonim ***** válasza:

Én már válaszoltam a kérdésre. A férjem nem mászkál el, nem azért, mert én kényszerítem, hogy otthon maradjon, hanem mert ilyen típusú emberek vagyunk. Gyerek előtt is szerettünk otthon lenni, most is. Azért is vagyunk együtt, mert hasonló a gondolkodásmódunk.


Téged zavar, hogy a férjed elmászkál (különben nem tetted volna fel a kérdést), beszéld meg vele, de mintha azt írtad volna, hogy ez nem működik. Akkor marad az, hogy elfogadod, hogy előtte is ilyen volt, nem fog hirtelen megváltozni. Neked meg marad, hogy otthon vagy a gyerekkel. Majd megnő, és akkor te is jobban ki tudsz szabadulni.

Fenntartom a véleményem, hogy ha valakinek gyereke születik, alapvetően át kellene értékelnie a fontossági sorrendet. Nem kell abbahagynia a hobbiját és bezárkózni, de az nem megy, hogy ugyanúgy éli az életét tovább, ahogy korábban. Ezt be kellene látni.

2015. aug. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Mennyi idő szán/szánhat apuka a hobbijára?

A hobbija a sport, ha meccs van a tévében, vagy pl. a vizes vb a napokban, akkor leül és nézi.


Heti hányszor mehet el a haverokkal? Heti 2x 1,5-2óra foci.


Hányszor tűnhet el órákra? Eltűnni nem szokott. Igazából ezt a részét nem is értem. Tudom, hányra megy dolgozni, mikor várható... Ha valami közbejön, akkor telefonál. Ha program van a munkahelyén (céges buli, vagy konferencia, vagy bemutató) akkor előre szól, mikor jön.

Időnként (kb. évente 2-3 alkalommal van több napos rendezvény, ahová el kell mennie, ezt is időben megbeszéljük.

2015. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!