Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerősi körödben lévő boldog,...

Ismerősi körödben lévő boldog, kiegyensúlyozott, harmonikus családok szerinted mitől azok?

Figyelt kérdés
Mik azok a feltételek, amik szerinted hozzájárulnak a gyakorlatban(!) ahhoz, hogy egy család boldog, kiegyensúlyozott, harmonikus életet tudjon élni?
2015. aug. 11. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom másoknál ezek mit jelentenek otthon, de én nagyon izgága, nyughatatlan, pörgős vagyok és nem tartom magamban sem a haragomat, sem az örömömet. Párom meg egy zen apu, akit néha kiborítok a foteljából.

A gyerekek szintén izgágák, de szuper érdeklődőek és mindenben partnerek, ami érdekes számukra. Annyira sok különböző dolgokkal foglalkozunk, hogy szinte mindenbe bele akarnak folyni ők is és kis szivacs agyuk van, tanulnak csinálják, örülnek mindennek.

Szerintem nálunk ez kiegyensúlyozott így, annak ellenére is, hogy nem vagyok egy nyugodt ember, de sok dolgot nagyon lazán veszek és az apjuk is. Megvagyunk a kis káoszunkban jól. Harmóniának nem nevezném, attól lehet meg is bolondulnék, de mindenkinek meg van hagyva a kis tere, nekem a háborgásra, apjának a férfidolgaira, a gyerekeknek meg arra, amiben részt akarnak venni épp :)

2015. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk sikerült megőrizni az egyensúlyt a változások ellenére is. Nálunk elsődleges a tisztelet egymás iránt. Még a picike gyerek iránt is. Ha idegesek vagyunk, igyekszünk lehiggadni, mielőtt beszélnénk egymással. A másik a türelem, amit nagyon sokat kell gyakorolni. Nem csak a gyerekekkel szemben, de egymással szemben is. Apukájuk soha nem találkozott korábban gyerekekkel, most tanult pelenkázni, fürdetni, később etetni, stb. Ehhez is türelem kellett, hogy ne vegyem ki a kezéből, hogy én gyorsabban és jobban tudom, stb. Önzetlenség... például éjszaka férjem kel többet, még akkor is, ha fáradt. Képes volt órákat nyugtatni a picit, amikor még sírós volt, hogy tudjak aludni, pedig ő járt el dolgozni, én itthon voltam "csak". Kell a nagyon jó időbeosztás és munkamegosztás is, főleg úgy, hogy más segítségünk nincs is. Megvan a közös bevásárló lista online, hogy ki-mikor-mit intéz el, heti rendet minden vasárnap egyeztetünk egy hétre előre. Kell a külön töltött idő is, hogy neki is, nekem is, a gyerekeknek is legyen lehetősége egyedül lenni picit, akár csak egy fél órát külön szobában, csendben. És nem utolsó sorban kellenek a közös élmények, nevetés, kalandozás, akár új helyeket megnézni, együtt lenni, sétálni, játszani.
2015. aug. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a jó kommunikáció, a megfelelő munkamegosztás, és a tolerancia.
2015. aug. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egymás kölcsönös tisztelete, a szabadság megadása kompromisszumok mellett, és sok-sok kommunikáció, nyitottság a másik felé. Nálunk ez nagyon működött évekig.


Aztán a férjemmel elváltunk, de úgy, hogy a fenti értékek nem sérültek. Bár nem "happy end" a sztori, de jó érzés látni a gyerekeimen, hogy a válás során nem sérültek. Jó érzés látni, hogy bár mint pár már nem funkcionálunk együtt az exemmel, de mint CSALÁD, még mindig, tökéletes egységet alkotunk. A távolság ellenére továbbra is remek apjuk van a gyerekeimnek.

2015. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!