Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinél nincs nagyszülő a...

Akinél nincs nagyszülő a környéken, és nem akarja intézménybe adni a gyermekét, hogyan talált segítőt?

Figyelt kérdés
Nem szeretném bölcsibe adni, alapvetően itthon vagyok és tesót is szeretnénk, szóval maradok is még. De nagyszülők nem tudnak segíteni, és néha jó lenne a férjemmel kettesben elmenni legalább egy filmre, vagy van olyan teendőm is, ahová nem vihetem a fiam. 20 hós. Idegenre hogy merjem rábízni? Ha fiatal a bébiszitter, akkor azért vagyok bizalmatlan, hogy fogalma sincs, mit tegyen, ha gond van, és nem-e felelőtlen, ha idős, akkor meg azért, mert már tuti kiégett, és úgyis azt hinné, jobban tudja, pedig én vagyok az anyja, és azért lenne egy-két elvárásom is. Szóval nem tudom, idegennel hogy kezdjek, meg egyáltalán... ismerős meg még gázabb, nem? Hisz a jó viszony könnyen tönkremegy, ha üzlet keveredik a barátságba, nem? Ti kire bízzátok a gyereket, ha nincs nagyszülő?
2015. aug. 12. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon sos kell nekem van egy nem túl közeli ismerősöm.Fiatal csecsemő és gyermekápoló akinek a sitterkedés a másodállása.Megbízok benne a gyerek is kedveli és a szomszédban lakik.Esetleg kérdezd körbe az ismerősöket hátha tudnak hasonlót és akkor az annyira már nem idegen.
2015. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem sürgős, fontosabb a bizalom kialakulása, mint az időfaktor, de azért jó lenne mielőbb találni valakit, akinek lehet szólni, ha néhány órára szeretnénk megmozdulni.

Két kisgyermekes család van a közelünkben, egyikük bölcsibe adta a gyereket másfél évesen, a másik anya pedig úgy látom, el van látva a nagyszülőkkel, nemigen szorul külső segítségre.

Nem olyan rég élünk itt, Budapesten, nagy a város, sok az ember, de a bizalmam ennek arányában csökken folyamatosan. Kisvárosban könnyebb lett volna, ott már nagyjából ismertünk mindenkit. De ez itt más. Azért majd kérdezősködöm, hátha...

2015. aug. 12. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi férjem már nyugdíjas kolléganőjét próbáljuk majd befűzni. Férjem ismeri ugye a munkahelyről, én is találkoztam már vele, tudjuk, hogy egy kedves, pedáns nő, unokájával is szépen bánik és hiányzik neki h messze lakik. Illetve kevés a nyugdíja jól jöhet majd neki egy kis kiegészítés.

Még nincs itt az ideje h bébiszitter kelljen, remélem el fogja vállalni mert más kiszemeltünk nincs és idegenre én sem bíznám.

2015. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Családi napközi.

A beszoktatáskor többet kell menni, de utána akkor viszed, amikor akarod. Igaz, ez csak napközbeni felügyelet, szóval esti filmre nem tudtok menni.

Én úgy dolgozom, hogy heti 1 napot kellett megoldanunk, így csanába ment a fiam arra az időre.

Igaz, nálunk van nagyszülő egyik oldalon, de ő is 130 km-re, így napi szinten nem tud besegíteni.

2015. aug. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk sincs nagyszülő, a férjem szülei rég meghaltak, Édesanyám messze lakik, 240 km-re.

Mi nem tudtuk megoldani sehogyan sem. 4, kis korkülönbséggel született gyerekünk van, nem találtam olyan valakit, akire rábíztam volna őket, pedig egyáltalán nem voltak rosszak.

Amikor pl. költöztünk, eljött az Édesanyám, hogy az ügyvédhez ne kelljen magunkkal vinni őket, meg egyszer ebben az időszakban a sógornőm vigyázott rájuk. Amúgy vittük őket mindenhová. Mára ez megoldódott, a legkisebb is olyan korú, hogy itthon lehet már hagyni.


1 gyereknél keresnék egy fiatal bébiszittert, esetleg fiatal anyukát, hasonló korú gyerekkel? Vagy ha van a közelben játszóház, esetleg oda beadni alkalomszerűen?

2015. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!