Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyik rokonom azzal keresett...

Egyik rokonom azzal keresett meg, hogy jelentsem be őhozzá egyik gyermekemet ideiglenes lakcímre, hogy ő különböző juttatásokat igénybe tudjon venni egyedül nevelt gyermekére, szerintetek?

Figyelt kérdés

Arra hivatkozott, hogy nekem ebből semmilyen hátrányom nem lesz, de az ő gyereke ingyen étkezne a suliban, kevesebb lennének neki a közüzemi számlái.

Nekem ez nem tűnik ilyen egyszerűnek, nem lesz nekünk ebből problémánk?

Legszívesebben azonnal ellent mondtam volna... de nem mertem azonnal nemet mondani a kérésére.


2015. aug. 13. 08:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Nem egy helyen lakunk közel sem.

Mégis milyen jogcímen jelenthetné ő be az én gyerekemet magához?

2015. aug. 13. 08:49
 2/14 anonim ***** válasza:
Kiskorú gyermek esetén NE!!!! Mert a gyámügy kérdezősködni kezdhet!
2015. aug. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Kiskorú gyereknek legalább az egyik szülővel egyező lakcímen kell élnie. Tehát akkor valamelyikőtöket is be kell jelenteni, csak a gyereket nem lehet.


Olyannyira, hogy szülés után megtagadták, hogy az apa lakcímére jelentsük be a babát. Úgyhogy egy héttel később intézhettük az átjelentkezést, velem együtt. Esélyegyenlőség, ja :)

2015. aug. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A gyermek ott lakik, ahol az anyja.


Ne menj bele ilyenekbe.

2015. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A jogszabály szerint


"Kiskorú gyermek lakcímváltozását szülő (törvényes képviselő, gyám) jelentheti be. A

kérelemhez a személyi lapot mellékelni kell. A képviseleti jogosultságot igazoló

okiratot (gyám- és gondnok-kirendelő határozat, gyermek-elhelyezési határozat) be

kell mutatni.

Kiskorú lakcímbejelentése esetén a kiskorú lakcíme mindig megegyezik az édesanya

lakcímével, kivétel, ha jogerős bírói végzés másként rendelkezik."


Tehát kizárólag úgy jelenthetnéd át, ha te magad is átjelentkezel.

2015. aug. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem unokatesomék jelentkeztek át a gyerekkel anyukájáékhoz, mikor a gyerekeket egy jobb iskolába akarták beiskolázni. A biskolázási ceremonia erejéig, hogy biztosan helyet kapjanak ott. De az anyával gyütt jelentkeztek át a gyerekek.


Èn ezt azért sem tenném, mert nem tisztességes, hogy csal, és másoktól akiknek jobban van szükség rá, nem marad. Ha neki egy gyereke van akkor azután kapja a segélyeket, vagy szüljön egy másik gyereket.

2015. aug. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ó! Szóval gyámügy és egyebek járnak mindezzel...

Amennyiben hajlandó vagyok oda átjelentkezni az milyen hátránnyal járhat a saját családomra, a férjemmel és két gyermekemmel élek. Havi kb nettó 300.000 bejelentett összbevétele van a családunknak.

2015. aug. 13. 10:26
 8/14 anonim ***** válasza:
Attól függ,hogy a mostani lakóhelyeden kapsz-e valami támogatást a helyi (városi,megyei)hivataloktól. Ja,meg persze a hivatali költségek!
2015. aug. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez baromság. Azzal, hogy oda be jelentened a gyereket, ő valóban plusz egy főre leosztahatna a jövedelmüket és ezzel kedvezmenyhez juthatna. Te viszont minden támogatást elvesztenel, ami a gyerekkel jár. Tehát se családi, se gyes, gyed, semmi. Ugyanis kedvezmény a saját háztartásban élő saját vagy nevelt gyerekre vonatkozik. Nagy baromság lenne, nem is beszélve arról, hogy csalasert eljárás is indulhatna ellenetek
2015. aug. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Te dolgozol?

Mert ha te és a gyerek átjelentkeztek, akkor még egy kereső kerül abba a lakásba. Úgyhogy nem kap támogatást.


Szóval nyugodtan mondj nemet, mert nem megoldható (hála az égnek, ilyen hülyeséget...).

2015. aug. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!