Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Pàrommal lassan 6éve vagyunk együtt januàrra vàrjuk első babànkat! Anyosommal és csalàdjàval sosem volt jó kapcsolatom,mindîg úgy gondoltàk hogy nem vagyok abba a csalàdba való hogy nem vagyok elég jó a fiuknak,es ezt tobbszor éreztették is!Nagyon sok minden van amit még leîrhatnék de abból regény lenne! A lényeg az hogy amikor elmondtuk hogy terhes vagyok az én anyósom meg vâltozott és egy kezes bàrâny lett! Nekem kicsit ez mar sok pl:mondta hogy ne vegyunk ruhàt a picinek mert ö majd mindent meg vesz,ha kislany lesz akkor majd az ő baba kori fülbevalójàt fogja hordani,kitalàlta hogy szülês utàn lakjak ott nàla egy hónapig és oda is vegyunk kis âgyat minek? Szülésznőt orvost vàlasztott nekem mire meg értette hogy nekünk nem tellik magàn dokira! Persze ő meg teheti mert vallalkozasa van! Igeb szüksegunk van arra hogy segitsen pàr dolgot megvenni,de nem szeretném ha utàna ez miatt beleszólna az életünkbe,mert most ugy nézki a dolog hogy az ên akaratom semmibe veszi és csak az a jó amit ő mond! És ez késöbb csak rosszabb lesz! Hogyan àllîtsam le mert en ezt nem tudom elviselni..
2015. aug. 14. 11:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt is tudom hogy szülés utàn àllandóan nàlunk lesz,màr mondta hogy én majd aludjatok mert o vigyàz a babàra. Ezek nekem nem tetszenek én vagyok annak a babânak az anyukàja én szeretnêk vele éjjel fent lenni,mindig vele lenni! Kicsit olyan érzés mintha féltékeny lennék,mintha ö akarnà nevelni az ên gyerekemet
2015. aug. 14. 11:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Le kell ülni és tisztázni helyzetet. Mondd meg neki, hogy előre is köszönöd szépen, de majd szólsz neki ha segítségre lesz szükséged. Köszönöd szépen ha vesz holmikat a kicsinek, de egyeztessen veled, hogy nehogy olyat vegyen, amit ti már megvettetek, vagy ami nektek nem tetszik. Vond be a férjedet is.

Anyósommal való viszonyom nekem sem volt felhőtlen, sőt mikor megtudta, hogy babánk lesz, akkor nagyon ellenem fordult. Aztán mondtam neki, hogy engem nem kell szeretnie, csak fogadja el a fia döntését és ennyi. Mondtam, hogy ha nem kíváncsi a gyerekre, azt is megértem, de a fiára legyen tekintettel. Aztán megszületett a lányom, az első pillanattól kezdve imádja, és 180 fokot fordult. Jóba lettünk mi is, segít nekem ha megkérem, bár ilyen ritkán van, de egy szavam se lehet rá. Mindig megkérdezi, hogy van-e szüksége valamire a kicsinek és akkor ő azt megveszi.

2015. aug. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondd el a férjednek, az ő anyja, ezt a meccset neki kell lejátszania. Szerintem kedves tőle, hogy segíteni akar, a lényeg az, hogy tudassátok vele a határokat egyértelműen.

De az azért nem megy, hogy az anyagi segítség kell, de a többi nem, mert zavar. Azért azt érzed, ugye, hogy ez így nem lenne fair?

Igen, te vagy a baba anyukája, ő meg a nagymamája. Mindenkinek megvan a helye, nem kell összekeverni. A férjed meg álljon ki melletted. Ő hol van a történetben?

2015. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem arrol van szó kedves tőle hogy segît meg szeretném is hogy jöjjön és mi is menni fogunk hozzàjuk csak az én elképzeléseim ne vegye semmibe mert az zavar!jöjjön el egy hétvégére de ne akarjon itt hetelni nâlunk! Nem szóltam mêg neki mert nem szeretek megbàntani senkit,és valószînű sértődés lenne belőle.
2015. aug. 14. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!