Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Így ti se vállalnátok másodikat?

Így ti se vállalnátok másodikat?

Figyelt kérdés
Mindketten nagyon szeretnénk egy második babát,csak éppen a gond az,hogy a férjem mennyit dolgozik :-( Nem azért mert nem tellne még egyre,hanem mert családi vállalkozás,és ezért sokkal jobban hajt,mint egy átlag munkahelyen,meg sajnos el is várják tőle. Csak vasárnap van itthon,hétfőtől szombatig megy reggeltől estig,talán néha-néha szombaton délig. Talán 3x látja a lányunkat egy héten,a többi nap alszik mire hazaér.Sokszor a 3ból 2 csak a fürdés amire hazaesik. Úgy érzem már,mintha egyedüálló álló anyuka lennék,teljesen olyan :-( Télen kevesebb a munka,de hát a többi évszakkal mi lesz?
2015. aug. 14. 20:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Várható, hogy tud alkalmazottat felvenni 1-2 éven belül? Ettől is függővé tenném.
2015. aug. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
egy csomó emberük van,az apja várja el,hogy ha kell szó nélkül akár 14-18 órát is dolgozzon hiába a sok ember mindig neki kell külsős munkára menni :-(
2015. aug. 14. 20:47
 3/12 anonim ***** válasza:

Beszelj vele, o mit gondol. Mondd el az aggodalmaidat. Ha igymarad akkor valoban egyedulallo vagy, de legalabb anyagilag tamogat. Ha meg emiatt csak eltelenek az evek, akkor meg elobb utobb nem.lesz masodik gyerek.

Vedd figyelembe hany eves vagy de azt is, hohy a parod miben hajlando kompromisszumra.

Mindenki potolhato egy munkahelyen, igy biztos lenne megoldas a sok munkara.

2015. aug. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor itt elsősorban az apjától való függőséget kellene átbeszélni.

Saját vállalkozást nem tud indítani? Kapcsolatrendszere már kell, hogy legyen, ha jól csinálja, 1-2 éven belül alkalmazottat is tud felvenni és csökkentheti a munkával töltött időt.

2015. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Addig nem vállalnék, amíg a férjem fel nem nő, és le nem válik az apjáról. Keserű igazság, de ha egyedülálló vagy, akkor jobb, ha nem veszel még több gondot a nyakadba. Szorgalmas ember a férjed, látszólag. A valóság az, hogy gyenge. Nemet kell mondani! És ha nem jó apósnak, akkor munkahelyet kell váltani! Ez legyen az első lépés! A pénz nem minden, keres annyit, amennyire szükségetek van máshol is! Főleg, ha ennyit képes melózni! Álljon a sarkára! N32
2015. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem dolgozik a férjem a családi vállalkozásban, mert elege volt a napi 12 óra fizikai munkából és kuncsorgásból, hogy kegyként van értékelve ha kap egy minimálbért...

Amióta elköltöztünk másik városba kb. 3-4 év alatt megtalálta az álommunkahelyet, ahol eleget keres és 17.00-kor kötelező ledobni a tollat biztonsági okokból:) Ha szombaton kell dolgozni, akkor kap helyette hétköznap egy szabadnapot, legtöbbször pénteket vagy hétfőt kér, így megvan a 2 nap pihi.

Férjed vagy beszéljen az apjával vagy keressen jobb munkahelyet. Ezt pedig nem a második gyerek vállalása, hanem a jelenlegi családja miatt.

2015. aug. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
annyiszor beszéltem már vele,ki is egyeztünk ha mást nemszombaton délig van csak.ahhoz képet 2 hónap alatt 1x jött el délben. egyszerűen az apja beteges szinten munkamániás, és tőle is ezt várja el,ha nem dolgozik annyit mit ő,már ahogy beszél vele. kitalálta,hogy mert messzire menjenek dolgozni,induljanak 3kor. Éjjel 3kor. Jó,mondtam neki,hogy h*lye vagy ha elvállaltadakkor gyere haza délután. Ja,még mindig nem ért haza. Igaz,ritka az ilyen durva eset,csak szemléltetni akartamakármilyen h*lyeségbe belemegy. megértem én,hogy sokat kell dolgozni,de tízenórákat nem normális dolog állandóan. kapcsolatai túlzás,hogy vannak ha saját vállalkozásba kezdene,nem élnénk meg,esetleg később. ha munkahelyet vált,akkor is a felét keresné kb mint most. mondtam neki annyiszorhogy viszont megengedhetnénk,hogy kevesebb dolgozzon,meg tanuljon meg már végre nemet mondani, de csak jártatom a számat. fogok most már vele beszélni,hogy vagy vissza vesz,vagy én így nem tudok még egyet vállalni,szeretném de ezért... 1 példa: életemben egyszer,fél órára mentem el valahová gyerek nélkül,elrohantam orvoshoz. tényleg mintha egyedülálló lennék :-( eddig is sokat dolgozott,de nem ennyit,ha nem akar menni,az apja gúnyosan kérdezi,hogy hát ha nem kell a pénz, erre meg persze ő megy pedig beleférne azért a kevesebb,de hát náluk akinek nincsenek félre tett milliói az egy darab sz*rnak számít az meg arrébb van azért
2015. aug. 14. 21:24
 8/12 A kérdező kommentje:
de jó neked 6os :-( őt kitagadnák ha felmondana
2015. aug. 14. 21:26
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
A férjed rettenetesen függ az apjától és úgy ugrál, ahogy a kedves papa fütyül neki. Amíg ezt nem tudja helyre tenni és nem tud önállósulni, addig szerintem nem szabad 2. babán gondolkodni.
2015. aug. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

És ha kitagadnák akkor mi lenne?

Eddig se volt ideje családi találkozókra szóval fel se tűnne, ha nem találkoznának. Az unoka is gondolom fényévente 1x látja a nagypapát ilyen munkabeosztás mellett, semmit se fog veszíteni. Inkább a nagyapját ne lássa, minthogy az apja nélkül nőjön fel.

Állj neki valamit tanulni, hogy te is többet keress, ne legyetek rájuk szorulva aztán 1-2 év múlva felmondhat ha a te oldaladról is van jó bevétel.

2015. aug. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!